Düşük karbonhidrat diyeti yapanlar hangi multivitamini kullanmalılar?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve jimraynor tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Merhaba arkadaşlar one-a-day isimli multivitamini araştırdım birden fazla çeşidi var hangisini almam gerektiğini bilemedim. Ben günlük tavuk, yumurta ve et ihtiyacını sütle beraber yağsız olarak tüketen biriyim.

1 gün cardio 1 gün body olmak üzere haftanın 5 günü yüksek nabızlı antrenmanlar yapıyorum. Günlük beslenmemde karbonhidrat olarak sadece yulaf, kepekli makarna var. Meyve yok sebze az.

Protein kaynaklarından vitamin ve mineral alıyorumdur fakat eminim ki eksik kalıyordur. Çünkü haftada mutlaka 1 gün halsizlik ve burun akıntısı yaşıyorum. Vitamin olarak hangisini tercih etmeliyim?

Teşekkürler.

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben sana benim de kullandığım Solgar VM2000 i öneririm. Düşük karnobhidrat biraz enerji kaybına sebebiyet verebilir ama bu vitaminde Redbull da olan Taurin var:)

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Önerin için teşekkürler fakat sorunum enerji kaybı değil vitamin eksikliğini nasıl gidereceğim.

4. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    vitamini bilemiyecem ama ince bağırsakta glikozun kana geçmesi için sodyum kullanılmakta sodyum kullanırsan karbonhidratlardan daha çok verim alabilirsin diye düşünüyorum

5. caremare

caremare Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    solgar vm 75 le günlük vitamin ihticaını karşılayabilirsin yada maddi sıkıntın yoksa hiç uğraşma animal pak al için rahat etsin.

Sayfayı Paylaş