Düşük Gi Hakkında bir soru.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve simple tarafından 7 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Şimdi diyelimki düşük glisemik indeksli bir öğün hazırladık kendimize. Marul, domates, zeytin, salatalık üzerine zeytinyağ yanında bulgur pilavı azda tahin. Şimdi burada tahinin içine az birşey pekmez kattık. Bir çay kaşığı kadar. Burada kattığımız bir çay kaşığı pekmez kan şekerimizin hızlı yükselip düşmesine neden olur mu? yoksa diğer aldığımız besinlerin düşük gi olması bunu engeller mi?

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Pekmezi tek başına yersen belki evet ama yanında aldığın diğer besinler kana karışım sürecini yavaşlatır.

Bekci ve simple bunu beğendi.
  3. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öyle mutlu oldum ki:)

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yanliz bunlarin hepsini ayni anda yiyorum deme sakin:)alaka yok aralarinda:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:06 ----------

Yanliz sen simdi bunu böyle dedinya birden canim bulgura üc bes kasik nutella karistirip yemek geldi:):)zaten insülinim yerlerde sürünüyor:)ii olmadi bu:)

5. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

vallahi bu akşamki öğünü yazayım sana ama miden bulanmasın:badgrin:

zeytin, domates, marul, salatalık, lor peyniri, sivri biber bunların hepsini küçük küçük bir tabağın içine doğradım. Üzerine bir tatlı kaşığı tahin bir tatlı kaşığı zeytin yağ döktüm. Üzerinede bir tane yumurta parçaladım. Hepsi bir tabakta düşün. Bunu yedim işte:p

Pekmezde ekleyecektimde korktum kan şekerimi hızlı yükseltir diye. Yemek konusunda yenilebilen herşeyi yiyen bir modelim. Hiç birşeyin hiçbir karışımın tadı kötü gelmez. Kurutulmuş yumurta akı falan diyorlar mesela onu varya kaşık kaşık yerim:D

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yorum yok afiyet olsun!eger damak tadina hitap ediyorsa kurallar dahilinde gersey yemek caizdir.Hepsi ii hosda zeytinyagiyla tahini pekistiremedim nerdeyse ikiside yag ama ayri telden caliyolar tahine kadar iyi gittin sona bozdun:)

7. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yok dostum bugün biraz fazla tempolu yürüdüm çok uzun süre mecburiyetten. Eve geldim ayaklarımı oynatacak halim yoktu. Magnezyum açısından çok zengin tahin. O yüzden tahin kattım:)

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tamam,bidaha katma katarsanda buraya yazma haberimiz olmasin:):):):)iki kurusluk istahim vardi oda gitti:):):)

9. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Dedim ama baştan:p

Birde dostum diyorum kusura bakmayın 10 yaş var aramızda. Yeni gördüm.

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Keyfine bak:):)

11. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Nutellayı antreman sonrasına saklayalım en güzeli :)

Antreman günleri kendimi çok kasmıyorum, düşük gi, yüksek gi. farketmiyor. sonuçta hepsi şekere dönüşecek. hatta antremandan sonraki öğünlerimde hep yüksek gi besinler var. karb ihtiyacımı en hızlı yoldan karşılamaya çalışıyorum. ama off günlerde iş değişiyor tabi. gün boyu kan şekerim yerlerde :eek:

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Su an diyetteyim o yüzden daha detayciyim yoksa affetmemmmm:):)2 haftam kaldi bunda yasda büyük unsur senin icin pek farketmeyen bicok sey bende ters tepebilir dikkat etmek gerek.

13. Mujahideen

Mujahideen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    basit şekerin oranı düşükse insülini çok etkilemez. ama kompleks karboda olsa büyükçe tabak makarna yersen insülinin yükselir. insülin çok yükselirsede vucut yağ depolama moduna girer.

Sayfayı Paylaş