Düşük ağırlık maksimum tekrar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Fatihyusa tarafından 22 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Yanlis biliyorsun o zaman. 5 kglik dambili olan birinin kolu 5 kgye gore hacimlenir. 53 kez kaldirdi mi 53 kez kaldiracak sekilde "dayanmaya" yonelik gelisir.

2. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Hala idda eden arkadas varsa 1 ay denesin. 1 kolunu normal, digerini dusuk agirlik cok tekrar yapsin.

3. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Çok tekrarla düşük kilo dayanıklılığı arttırabilir ama hacimi arttırmaz. Müsabık sporcular hafif girer o zaman bu mantıkla adamlar niye boş yere yorsun kendini? Zaten bi ton ilaçlar, ek besinler vs. alıyorlar 2-3 insan kadar yemek yiyiyorlar. Kas ne kadar ağır girersen(ağır derken hareketi yarım yamalak yap anlamında değil) o kadar daha fazla uyarılır ve daha fazla hacim almak için zemin hazırlarsın. Zaten evde bu şekilde çalışırsan vücudun tepki vermeyecektir kendinde gözlemleyebilirsin. Mike Mentzer'in HIT sistemine bi göz atabilirsin bu konuda daha çok fikir verecektir.

4. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kendini boş yere neden yorsunlar demişsin sen böyle deyince ben hiç anlaşılmamış olduğumu farkettim . daha doğrusu kendimi hiç anlatamamış olduğumu... ben hafif kilo ile kaldır indr rahatça hiç yorulmadan oooh hacim yap güç kazan demiyorumki . hafif ağırlık ama tekrar sayısı maksimum.. hala düşük ağırlık çok tekrar diyerek konunun yanlış anlaşılmasına sebebiyet veriyoruz. ben çok tekrar demiyorum MAKSİMUM tekrar diyorum . o kas yorulacak yani öyle rahatlık yok.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ağustos 2014 ---
    dayanmak nedir dayanıklılık nedir . bunun tanımını yapabilirmiyiz. bir kuvvete karşı daha uzun süre direnç gösterebilmek . bunun için kuvvet lazım değilmi. daha fazla dayanıklı olmak için daha fazla kuvvetli olmak gerekmezmi . nasıl olur kolun dayanıklılığı artarda makslmal kuvveti artmaz . patlayıcı kuvvet artmasa anlarım o hız meselesi .güç kavramı giriyo devreye ama maksmal kuvvet nasıl olurda artış göstermez.

5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Diger calismanin yaninda devede kulak kalir.

6. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Yok anladım ben dediğini. Dediğim gibi max. tekrar dayanıklılığı arttırabilir max. dediğin yapabildiğin kadar tekrar sanırım yani çok tekrar mantığıyla kesişiyor zaten. Hacim hedefin varsa yapmana gerek yok direk söyleyebilirim yani yorma kendini boşuna. Bi de evde 2 dambılla benzer hareketleri yapabilirsin zaten vücut o harekete karşı direnç sağlar bi süre sonra yine gelişimin durur. İmkanın varsa salona yazılabilirsin. He sen sadece zayıflamak istiyorum kalori yaksam yeter diyorsan iş değişir tabi.

7. fatih.b

fatih.b Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Abiler neredeyse herkes dusuk agirliktan 250 gr fln anliyo herhalde

Sayfayı Paylaş