dövme yaptırdım vg'ye ara vermeli miyim?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve andromedia tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. andromedia

andromedia Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    arkadaslar ben 23mayıs çarş.günü dövme yaptırdım dövmeci 3gün o bölgeye su sürme dedi. ben de spora ara vereyim dedim. malum terden enfeksiyon kapabilir olmadı sporda terlicem banyo yapamıyorum ondan ara verdim neyse arkadaşlar benim sormak istediğim spora kaç gün ara vereyim ya da vereyim mi?

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    3 gün demiş işte adam, 3 gün ara vermen yeterli olur. Terden niye enfeksiyon kapasın zaten. Yazın yüksek faktörlü güneş kremi ile korumanı tavsiye ederim dövme yaptırdığın bölgeyi.

andromedia bunu beğendi.
  3. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Döğmeyi nereye yaptırdığına bağlı olarak değişir.
    Ben sağ omuz başıma yaptırmıştım; sadece ertesi gün gitmedim spora sonra aynı şekilde devam ettim.
    Hatta o gün omuz çalışmam vardı ve hiçbir sorun teşkil etmedi.
    Döğmenin olduğu bölgeyi güzelce vazelinle sonra streç film sar gir duşuna hiçbir şey olmaz.
    Yanında da sürekli alkolsüz ıslak mendil bulundur. Bu ph değeri 5.5 olan kalitelilerden terledikçe sil sporda çok üstüne bastırmadan. ;)
    Ve sen de benim gibi omuz başına ya da koluna falan yaptırdıysan o bölgenin açıkta olmasını sağla. (Omzunda ise atlet giyebilirsin mesela antreman sırasında)
    Ya da ıslak mendili yanımda taşımayayım diyorsan vazelini sür ve git spora spor bitimi eve gelince yine dediğim ıslak mendille sil ve tekrardan güzelce vazelinle. :)

andromedia bunu beğendi.
  4. andromedia

andromedia Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    çok teşekkürler arkadaşlar aklımdaki soruların hepsine cevap verdin türkyurdu =) ilk dövmem ondan biraz pimpirikli davrandım o zaman ben yarın spora kaçar ;)

Sayfayı Paylaş