Dövme yaptıranlara

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ruthlesss tarafından 28 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba. 1.5 ay oldu dovme yaptıralı arka kola. son 15 gundur sıvılce/cıban tarzı seyler cıkıyor bırı gecıyor bır dıgerı cıkıyor. temız de tutuyorum. bıktım artık hava da ısınıyor uzun kollu gymek ıstemıyorum sıcak havada. sızde de aynı sorun oldu mu nasıl tedavı uyguladınız ?

2. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    sağ ön kolum komple dövme ile kaplı biri olarak söylüyorum bana hiç böyle bir şey olmadı.Hiç çevremde de görmedim.
    Ben dövme soyulana kadar 1.5 saatte bir bephanten merhem kullanmıştım,gece de boca yapıyordum.Hiç kuru bırakmadan bakmıştım dövmeyi 1 ay.
    Senin dövme tam soyulup iyileşti mi?
    Çıban,sivilce dediğin içinde iltihaplanmalar mı oluyor yoksa daha alerjik kaşıntı yapan bişey mi?
    Daha önce hiç duymadım böyle bir sıkıntı.İlginç doğrusu cildiyeciye de gösterebilirsin..

3. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ben vazelın surdum sadece bepanthene renk attırıyor dedıler.kuru bırakmadım hıc 10 gun boyunca. evet ıcınde ıltıhaplanma oluyor sanırım cıban

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    dövme sırasında neleri nasıl kullandığını gördün mü? önemli nokta..
    söylediklerini harfiyen aynen yaptın mı? önemli nokta 2.

ben adamı özellikle izledim, adam dövme yapmıyor da sanki ameliyata giriyordu, ne yaptıysa her hakerekt önceside gözümün önünde ellerini deli gibi sabunla yıkadı, ama istisnasız her hareket öncesinde. dövme bölgesini güzelce dezenfekte etti.vsvs...zaten dövme sırasında eldiven kullanmasını yazmayayım :)

dövme bitince, bepanten kremi önce dışarı akıttı, sonra bol bol dokunmadan dövmenin üzerine boca etti., normal bir bölge için kullanılması gerekenden kat kat fazla sargı bezi koydu. tüm bölgeyi iyice kapattı...

ardından aynen şunları yaptırdı.

2 saat boyunca kesinlikle hiç dokunmayacaksın.eczaneden "bactroban" krem alacaksın.tam 2 saat sonra, mevcut sargı bezlerini yavaşça çıkarıp temizlliceksin, kesinlikle herhangi bir sıvı bile değmeyecek, sargı bezleriyle sileceksin, yüzeyde az krem kalabilir. ardından nohut büyüklüğünde (daha az değil daha çok değil) bactroban kremi alıp tüm yüzeye yayacaksın, çok iyi temizlediğin parmağınla hafifçe masaj yapacaksın ve tüm yüzeye yedireceksin. ve hava almasını sağlayacaksın. 24 saat kesinlikle su teması yok sıvı teması yok hiçbirşey teması yok...1 hafta boyunca sabah akşam bu işlemi yapacaksın. 1 hafta sonra kontrole geleceksin...

gittim, herşey iyi gitti, enfeksiyon yok, tatlı tatlı kaşına kaşına eski haline döndü...

dövmecinin sanatı ne kadar güzel olursa olsun yetmiyor, dövmecin aynı zamanda bir sağlık uzmanı olmalı...çünkü dövmeyi elde olmadan bazı bölgeler (özelikle de ton farkı yaparken) yaparken şakır şakır kanıyor :)

5. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Sonuçta olan olmuş artık bir cildiyeciye göstermeni öneririm,antibiyotik içeren bi krem verecektir muhtemelen,şimdi ne dersek boş

6. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkr ederım ılgınız ıcın. valla kucukken sırtımızda sıvılce cıkardı buyuklerımız denıze gıt tuzlu su ıyı gelır derlerdı gıderdık gecerdı 2 gunde :D tuzlu su yaptım ustune surdum kurudu. ne ıltıhap kaldı ne bsı :D ama cıldıyecıye de gıdecegım tuzlu tuzlu dolasıorm etrafta :D

7. can eroğlu

can eroğlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Otomobil Sanayi
    Yer:
    İzmir - Almanya
    Ben yaptırdıgımda bepantenhe Merhem aldım eczaneden onerdıler 1 hafta banyo yapılmıcak her gun merhem surdum 1 hafta duş aldım sivilce sorunu yasamadım ama yazın tabi sıcaklardan dolayı ter sivilce yapıyor.

8. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    1.5 ay geçmiş , enfeksiyon kapsaydı şimdiye kadar çoktan çıkardı ortaya. önemli bir şey yoktur diye düşünüyorum.

yeni yaptıracaklara öneri kesinlikle 1 ay boyunca sadece ama sadece bepantene kullanmaları.

can eroğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş