Dövme konusunda kararsızım.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve selim4141 tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Merhabalar, yeni bir dövme beğendim ama dövme gerçekten çok iddaalı ve boynuma yaptırmayı düşünüyorum zaten boynumun sol tarafında bir adet dövme mevcut, eğer yaptırırsam bunuda sağ tarafa yaptıracagım, ayrıca boyun'a yapılan dövmeler ciddi çok can yakıyor alkol falan içip'de mi gitsem ne yapsam sizinde görüşlerinizi almak istedim.

https://www.facebook.com/photo.php?...64174725.86493.288768944486617&type=3&theater

Son düzenleme: 30 Temmuz 2012
  2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    türkiye ilerde nasıl bir sosyal yapıya sahip olur kestirmek çok zor bence böyle iddialı dövmeler yaptırmasan iyi olur.belki 10 sene sonra herkes dövme yaptırmaya başlar belki dövme yasaklanır bilemeyiz.ayrıca 21 yaşındasın elinde kesin olan bir meslek yoksa bence yaptırma.belki memurluk fırsatı bulup memur olmak istersin ama dövme engeller seni.

Rooter, selim4141 ve GencGrafiker bunu beğendi.
  3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili selim4141 ;

Benimde bu döve ile ilgili ileriye dönük bir planım var da işte nasıl yaparım bilmiyorum herkes tepki gösterecek kesin :)

Benim planım bu güne kadar bende iz bırakan kadınların portrelerini , sevdiğim sözleri sevdiğim sporcuları ve daha bir çok şeyi döve yaptırmak sanırım prison breakteki michael gibi olurum :)

Bunu gelecek 5 yılda yaptıramam sanırım ama bir gün yani 5 yıl sonra yaptırmaya kesinlikla başlayacağım :)

Zaten marjinallik sınırında geziyorum bide bu gerçek olursa artık tamamen manyak der millet :)

Dövme ise bence yaptırma bunu yani gerkesiz gibi ne bilim söz olur bir kişi olur sana ihlam veren yada bir sembol olur öyle bir seçim yap ki hayat boyu senin ile kalsın :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

2157, selim4141 ve GencGrafiker bunu beğendi.
  4. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Mesela boynumun sol tarafında Ay Yıldız dövmesi var , hep görmediğim için dövmeden'de sıkılmıyorum.

Aslında Türkan Şoray'ın yada kız kardeşimin küçük portresini yaptırmayı düşünüyordum , bu dövmede ilgimi çekti.
    Daha mesleğim yok ama büyük ihtimal askerden gelince babam emekli olucak, bende onun çıkacağı iş yerine gireceğim.İş için pek sıkıntım yok ama dikkat çekici bir dövme , sokakta yürürken insanların dik dik bakmasına pek tahammül edemem gibi geliyor o yüzden biraz çekiniyorum.
    Yorumlar için teşekkürler.

5. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    riskli bir dövme çok başarılı birine yaptırman gerekir. yoksa berbat bir şey yapar bırakır paranla rezil olursun.
    yapayım mı yaptırmayayım mı diye soruyorsan da yaptırma derim. boyun, dövmeni her zaman göreceğin ve sıkılma ihtimalinin yüksek olduğu bir bölge. ve bu dövme senin için bir mana taşımıyorsa da daha da çabuk sıkılırsın.

mma- bunu beğendi.
  6. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    gereksiz bir dovme türkiyede onu yapıcak adamda yok dencek kadar az boyun ne? hayatın boyunca amelelık ve inşaat işciliginden baska bişi yapmak istemiyomusun? türkiyede yaşıyosun kararlarını ona göre ver.

ayrıca dovmeye içki içip gidilmez alkol kanı sulandırıcagı ıcın kanaman fazla olur.

8 adet dovmem var bu arada ordan bılıyorum

GencGrafiker ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Tamam tamam dövmeden soğudum şu anda :) en iyisi kız kardeşimin portresi gibi duruyor bakalım istanbulda bu işi sağlam yapan bir eleman var ona yaptırmayı düşünüyorum.

8. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Kanka ben kız olsam bu dövmeyi görünce boynunu falan öpmekten vazgeçerdim haberin olsunda, dediğin gibi çok iddialı. Onu türkiyede o akdar detaylı yapabilcek birini bulmanda ayrı bi olay ha varsa bilemem.

selim4141 bunu beğendi.
  9. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    bende adam dövme sandım :D

Danny Boy bunu beğendi.
  10. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Hahaha dayaklık bir kaç insan var ama sabııır :D

11. cAnber

cAnber Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle hayatın boyunca taşıyacağın unutma..Dövmenin kişi için bir anlam ifade etmesi ve bir felsefesi olması gerektiğini düşünüyorum..karşı cinsi etkilemek yada hava atmak amacıyla yapılmaması gerekiyor...dövmenin de kendi için bir tarihi var...kabile hayatına kadar gidiyor...bana göre en mantıklısı yavaştan başlamak..koluna yaptırarak başlayabilirsin..gerektiğinde kamufle de edebilirsin..

12. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Askere gidince dövmen varsa çok çektiriyorlarmış uyarayım önceden:) (Gitmedim de gidenler diyor) Ben küpe takacağım onu bile düşünüyorum küpe takana bile top gözüyle bakılıyor sonuçta acayip bi memleketteyiz:) Yaptırıpta pişman olma hani devletin bir kademesinde vs. görev alma durumun olur belki ileride iyi düşün.

Danny Boy bunu beğendi.
  13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben dövme sevmem ama senin fiktrine saygı duyarım
    vucut senin

14. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    avatarını görünce önce tereddüt yaşadımsada birkaç yorumu okuyunca ve nickinden dolayı bay olduğunu var sayarsak bence gayet güzel olacaktır. bayanlara ise bu dövme yakışmaz o kesin.

15. brhmcr

brhmcr Guest

Sahsi fikrim, ilgili dovme inanilmaz abartili hele ki boyunda hayal bile edemiyorum.

16. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    O konuda zaten büyük ihtimal ile sürgün yerine gideceğim , kollarımda ki façalar yüzünden ayrıca zaten 1 tane dövmem var :)

17. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Söylenmesi gerekenler söylenmiş zaten arkadaşlar güzel değerlendirmiş ama bana renk olarakta fazla boğucu geldi yani çabuk sıkılabilinecek bir dövme gibi. Memurluk ,Türkiye vs. derken en iyisi boşver :D

18. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    öyle şeyler şehir efsanaleridir, inanamayınız. yok anal muane felan filan:) sadece sülüs alırken sözüm ona muayane için sizi donla bırakıp bayan doktorlara şöyle bir izlettiriyorlar o kadar. sorabilirler bu façalar nedir felan diye ama yok anal muane yok şu yok bu ( ne gay im ne façam var bu arada ama gay de gördüm façası olanda) yaptır sen odövmeyi tsk beğenmiyosa almayıversin seni askere yada profosyonel yapsın.

19. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Dövmeye karşı değilim ama bu dövmenin hoş duracağını sanmıyorum :) buda benim nacizane görüşüm boyundan daha çok kol arkasına yazılan yazı tarzı şeyler güzel oluyor bende sırtıma kocaman güzel yazı şekillleri ile Galatasaray yazdırmayı düşünüyorum amaaaa aması var yemiyor :D

20. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    İddalı bir dövme ve bence boyna da pek gidecek bir dövme değil. Portre dövmelerinden bahsetmişsiniz. Açıkcası portre dövmeleri yaptırma gibi bir niyetiniz varsa cidden kaliteli yerlere gidip para harcamaktan çekinmemenizi öneririm.

Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş