dövme fiyatları

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve TosSsi tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Basliktan bazi mesajlar kaldirildi.

9.2. Irkçı, politik, dini baskı içeren konular açmak, mesajlar yazmak yasaktır. (Avatar, imza ve kullanıcı adları da bu kurala tabidir. Siyasi parti /oluşum, dini ya da ırkçı amblem ve logolar-resimler kullanmak yasaktır. Kural ihlalinde ilgili materyal üyeye bilgi verilmeden silinecektir.)

jmBlue bunu beğendi.
  2. serseri_50

serseri_50 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    nevşehir
    tüm sırtına iyi bir işcilikle yani sanatla yapılan kalıcı bi dövme 2000 liradan aşağı olmaz inan bana çok araştırmış biri olarak söylüyorum tabii profesyonel bi sanatçının elinde amatör yerlerde 400 olabilir ama en iyisi profesyonel yaptırmak en iyisi

jmBlue bunu beğendi.
  3. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    abdest konusunda rahat ol hem nihat hatipoğlunun konuşmasındada duydum hiçbir sıkıntı yaratmaz diye
    arkadaşlar benim bu konuda bir sorum olucak acabasalon olarak kadıköyde anatolia tattoo hakkında bilginiz var mı? veya orada dövme yapan tecrübesi olan?

jmBlue bunu beğendi.
  4. ravekid

ravekid Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar abdest konusuna bi ekleme yapmak istiyorum her ne kadar kimse bu konuya girmek istemese de ... Abdest konusunda sikayet edilen ya da bahane edilen mevzu gozeneklere su girmemesiyle ilgili.Derinin altina yapilan bir mudahelenin gozeneklerle alakasi yoktur.Dovme yaptirmanin dinimizce yasak olan kismi onu yaptirirken vucuda cektirdigimiz acidan ibarettir ve vucuda yapilan canli resimleri ile namaz kilmanin caiz olmamasidir.Namaz kilarken dovmenin uzerini kapatabiliyorsak ve dovme yapilirken cekilen acinin gunahina katlanabiliyorsak kisi icin dovme yaptirmanin bir sakincasi yoktur..Dovme yaptirmak isteyenler icin bir tavsiyem olacak dovme yaptirdiginiz bolgeye 3 hafta icin surekli bakim yapmak mecburidir(bepanthene krem) ve dovme yapilan bolgeye yapildiktan sonra 1 ay gunes gormemesini tavsiye ediyorum.Bulutlarin bol oldugu yazin son donemlerinde yapilan dovmeler ister istemez daha saglikli olur.

jmBlue ve canavar bunu beğendi.
  5. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Uğraştığınız şeye bak. Resim çizmekte günah zaten. Ben bütünü kolumu kaplayan bi dövme yaptırmak istiyorum kaliteli bi yere yaptıtıcam tahmini ne kadar eder?

jmBlue bunu beğendi.
  6. Denis

Denis Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar dövme yaptıracaksanız ve hala "abdest" ile ilgili sorular soruyorsanız, bence gerekli bilgi, deneyim ve iradeye sahip değilsinizdir. Biraz bekleyin, acele etmeyin derim. Geri dönüşü yoktur, t-shirt değildir. Herkesin dini kendine olduğu için acabalarla yaptırmayın, pişmanlık duyacaksanız ilerde uzak durun. Ha yok kafada bitirmişseniz bazı şeyleri, günah değil kardeşim ne alakası var diyorsanız diyecek bir şeyim yok.

Bir tavsiyem daha olacak, sırtına kocaman bir melekle başlamak doğru değil diye düşünüyorum. Eğer dövme heyecanın varsa ve bu heyecan içinse bir an önce vazgeç. Dövme bir yaşam tarzıdır, vücudunun bir parçasıdır.. Moda akımı değildir.

Ha yok ben kararlıyım dövme yaptırmak istiyorum diyorsan da daha kişisel,seni yansıtan bir tarz oluştur (kaliteli bir dövmeciyle uzun uzun tartışarak) ve ufaktan başla. Dev gibi bir dövmeyi ne kapattırabilirsin, ne de sildirebilirsin. İyice düşünmeden bugün sana hoş gelen şeyi yaptırarak yarın ağlayabilme ihtimalin çok yüksek.

Japon harfleri yaptıranlar,melek çizdirenler, Only God bla bla yazdıranlar bugünlerde ağlıyor... Modayla dövme olmaz...

Herşeyden önce İlerde ki aile,meslek yaşantınızı, karakterinizi düşünün.

Edit : Yanlış anlaşılmaya müsait bir yorum olmuş. Sorun çıkmaması açısından ekleme yapayım. Bende çok severek ve düşünerek yaptırdığım, kendi tarzıma sahip dövmeleri olan biriyim. Dövme karşıtı değilim. Bilinçsiz yapılan "Plaj dövmeleri" akımına karşıyım. Artistlik için dövme yaptırıp insanların pişman olmasına şahit olan biri olarak çok iyi düşünülmesi taraftarıyım... Din konusunda söylediklerimde yanlış anlaşılmasın lütfen; ben insanların dini açıdan şüpheleri varsa uzak durmalarını tavsiye ettim. Dini açıdan her hangi bir yorum getirmedim.

Saygılar.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2011
    jmBlue bunu beğendi.
  7. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    genital bölgeye de yaptırılıyor mu bu dövmeler?olmadı bir tane daha ondan yaptırayım gören olursa da gölgesi derim :)

jmBlue bunu beğendi.
  8. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Sen dövme fiyatlarından anlıyosundur tüm kolumu kaplıyan bitane yaptırsam(omuzdan bileğe kadar) ne kadar eder?

Son düzenleme: 22 Mayıs 2011
    jmBlue bunu beğendi.
  9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu işin ustasına bile fiyat sorsan, forumdan (yani uzaktan) olunca fiyat veremez kimse sana.

resmi gösterirsin, adam alanı belirler, renkleri belirlersin (SB ile renkli dövme arasında fark var), kaç seans yapılacağına karar verirsiniz...en sonunda fiyat şekillenir.

yani özetle fiyatı; iğneler ve dövme alanı-renkler belirler...

mesela ben 2 tane daha yazı yazdırmak istiyorum, daha önce yaptırdığım ustaya gittim yazıları gösterdim, aynen şunu dedi, tek seferde yaparsan 250 ama 2 seans gelirsen iğneleri değiştirmek zorunda kalırım 400 olur: düşün "seans" bile ne kadar fark ediyor.

jmBlue bunu beğendi.
  10. Denis

Denis Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya

10x5 santimlik tek renk dövme'nin kaliteli bir sanatçıda fiyatı, aşağı yukarı 200-300 TL arasıdır. Bunu ortalama bir stüdyoda 100-200 TL aralığında, tatil yöresi dövmecilerin de ise 70-100 TL'ye hatta muhabbetin varsa bir şişe viski + masrafları karşılayarak yaptırabilirsin. Bu fiyat farkı dövmenin renkli olmasına (Boyaların fiyatları çok farkediyor), dövmenin büyüklüğüne göre çok daha değişken oluyor...

O yüzden ben ne desem yalan olur. En iyisi siz önce iyi bir sanatçı ve iyi - hijyenik bir stüdyo bulun. Randevu alın, gidin. Muhabbet edin, fikir alın fikir verin, karar verin ve fiyat konusunda anlaşın.

jmBlue bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş