Dövme Önerileri

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve chosen tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Dövmenin yırtılması için ya 50 kilo almanız, ya da kolunuzun 20 cm kadar genişlemesi gerekmektedir..Bunun olabileceğini düşünüyorsanız tabiki bekleyin, ancak böyle bir durumun olacağını düşünmüyorsanız şimdiden yaptırabilirsiniz..Bakımını güzel yaptığınız ve güzel koruduğunuz sürece dövmeye birşey olmaz...

SEZER YZL, Setenay ve mrv-VIC bunu beğendi.
  2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    chosen kesin karar verdin mi dövme için. Alsında görünüş olarak güzel duruyor ama bence bir kere daha düşün. Gençken güzel tabi de. Mesela bir 50 yaşını geçtin mi bir garip durur. Havuzda denizde 60 civarında göbekli dövmeli amcalar var. O yaşta bir garip duruyor dövme. İleriyide düşünmek lazım. Yaptıracaksan eğer tavsiyem sana uğurlu gelen ya da senin için anlamlı olna bir şeyler yaptırman. Bir sembol biçiminde ömrünün sonuna kadar seninle olacaktır.

Setenay bunu beğendi.
  3. mrv-VIC

mrv-VIC Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

20. yaş günü hediyesiydi annemin dövmem... Çok seviyorum ve aynı onda da olduğu için çok anlamlı benim için... Bence vücudunu sağlıklı ve düzgün tuttuğun sürece dövme ilk günkü kadare harika durur. Onun ötesinde bence inanılmaz bir anıdır her dövme... 60 yaşıma gelip soranlara ben bu dövmeyi annemle yaptırdım demeyi sabırsızlıkla bekliyorum... Kışa da yeni bi tane planlıyorum :)

NOT: Kadınlar için hamilelik gibi durumlar söz konusu olduğundan, karın bölgesi civarı dövmenin yırtılması söz konusu olacağından iyi fikir olmayabilir...

Setenay bunu beğendi.
  4. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    İlginç Dövme

Belliki koldaki bütün kas gruplarını açıkca belli etmek istiyor : )

Ekli Dosyalar:

• 51329x.jpg
      51329x.jpg
      Dosya Boyutu:
      94,2 KB
      Görüntüleme:
      645
    • vnnncw.jpg
      vnnncw.jpg
      Dosya Boyutu:
      47,7 KB
      Görüntüleme:
      543
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Eylül 2009
    SEZER YZL ve ngt_psy bunu beğendi.
  5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben beğendim ya... :)

6. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Hangi Dövme Deseni

Arkadaşlar slm,
    Uzun süren bir karar verme sürecinden sonra dövme yaptırmaya karar verdim. Ancak desen konusunda kararsızım. Farkettim ki "Samurai" ve "Viper" hayatımda önemli yere sahip kelimeler. Ben de bunları birleştireyim dedim. Sonuçta birkaç dizayn ortaya çıktı. sizce hangisi daha güzel?

Dizayn-1 (sade viper)

Dizayn-2 (viper ve ağzında kanji ile viper yazıyor)

Dizayn-3 (viper ve ağzında kanji ile samurai yazıyor)

Dizayn-4 (viper, ağzında kanji ile viper, üst kısmında kanji ile samurai yazıyor)

7. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Dizayn 3 ve tam ense kökü diye tabir edilen yere...

8. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de en çok 3 ü beğendim aslında

Ense köküne ileride barkod düşünüyorum, o yüzden bu deseni ya kola ya da omzuma yaptıracağım.

9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Omuza dizayn 3 bence..

10. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Bu dövme için omuz çok klişe bir yer..
    Ense köküne de barkod çok klişe bir dövme...

Bence bu dövmenin maneviyat sebebiyle biraz daha gizemli olması daha güzel olur yer bakımından, o yüzden ense kökü ya da göğüs gibi yerler daha güzel ve anlamlı gösterecektir dövmeyi...

11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bence dövme şekli gibi yeride çok önemli. cagrihalacoglu'na katılıyorum. Eğer maneviyat içermiyorsa dövmeniz, kolun bilek kısımlarına, ellere, kolun kaburgalara bakan kısımlarına, ayak bileği veya baldırlara da dövme güzel duruyor. Ben bir ara geçici döve yapaımıyla uğraşmıştım bileğin iç kısımlarına dövme çok hoş oluyor. thums:

12. MetaM

MetaM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçen taksimde bir dövmeciye gittiğimde kolumun iç kısmına(bicepsin göğüse bakan kısmı) dövme yaptırmak istediğimi, ama vücut geliştirme sporu ile ilgilendiğimi, bir problem olurmu diye sordum.

Adamın cevabı netti. 4-5 cm büyürse dövme mahfolur dedi.

Yani 20 cm e gelene kadar 10 kere dövmeyi düzelttirmek gerekir sanırım

13. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Hiçbir dövme, üzerinde derin yara, veya çatlak oluşmadığı sürece mahvolmaz..Sadece genişleme sebebiyle rengi biraz solar..Yeşilimsi bir renk alır dövme..Korkmadan yaptırabilirsiniz..Biceps'in iç kısmı kol genişledikçe çatlamaya müsait bir bölge..Aynı şekilde bel ve kalça da öyle..Bu gibi yerler biraz riskli olabilir..Ama kolun dış kısmında çatlak meydana gelmeyeceğinden bahsettiğim gibi dövmenin (genişlemeye bağlı olarak) rengi biraz solar..Bu renk solmasından çok rahatsız olursanız rötuş ile tekrar eski rengine döndürebilirsiniz..

14. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    karikatürize basketbolcular falan görmüştüm bi yerde çok güzeldi fakat bulamıyorum. dev omuzlu dev kollu elinde top vardı çok güzeldi. Tabi benim istediğim güzel karikatürize bir body ci elinde de dambıl olsa süper olur :)

15. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu

Google images -> bodybuilder cartoons

Epey bir kaynak var orada..

16. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    valla bende yazın omzuma yada ön koluma yaptırmayı düşünüyorum birtane yazlığa gitmeden önce hayatımda hiç dövme yaptırmadım:Dküçükken o sakızdan çıkan dövmeleri bile :D

17. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Vaktinde çok düşündüm ve birçok bu işi yapan arkadaşımla bu konu üzerine muhabbetim oldu. Kısaca aklıma gelenleri aktırmam gerekirse şu şekilde izah edebilirim: Hayat boyunca deri altında bedene ait olmayan bu yabancı maddeyi taşımayı gözünüze kestirdiyseniz bu kesinlikle size özel olup sizi ifade eden ve sizin ifadenizle gelişip ortaya çıkmış bir şey olmalı diye düşünüyorum. Hayatınızda şu güne kadar herkesin göremediği ya da yakalayamadığı ama sizin görmekten en çok haz aldığınız kare ne olmuştur? Bu bir rüyadan gelişmiş bir enstantane olabilir ya da bir hayaliniz de olabilir. Bir de asla sevgili adı ya da herhangi bir logo yaptırmayın derim. Belden aşağı ve dirsekten aşağı dövmeler sıkıntı yaratabilir. Dövme yaparken en kolay çalışabilir alanlardan birisi kol iken en az acının da yaşandığı alan sırt kısmıdır. Bir de vücut geliştirme ile uğraşan arkadaşların göz önünde bulundurması gereken bir nokta var: Değişen hacimlerle birlikte dövmenin deforme olacağı gerçeği!.. Ayrıca bu sporla uğraşmasanız dahi belli zaman aralıklarında dövmenin renkleri solacağından bir ya da iki senede bir cilalatmak gerekecektir. Tabii estetik bir bozukluk varsa vücudun herhangi bir yerinde cerrahi müdahelenin yetersiz kaldığı noktada bir vücüt geliştiricinin dövme yaptırması çok mantıklıdır. Her ne şartla olursa olsun dövme yaptıracağım diyen varsa da deformasyonu düşünüp daha küçük dövmelere ve deformasyonun en az yaşanacağı bölgeleri tercih etmesi daha mantıklı olacaktır.

18. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    yirtici hayvan ve savasci insan dovmeleri cok klasik hemen hemen herkesde var

19. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    İleride pişman olursun...

Yine de yaptıracaksın 1 numaralı dövmeyi yaptır sade birşey olsun sonuç itibariyle bir japon değilsin haliyle japonca yazılar ile birşeyler yazmak özentilikten öteye gitmez...

20. idioteque

idioteque Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Sayfayı Paylaş