Dövme Önerileri

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve chosen tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar malesefe 4 yıl önce geçirdiğim bir kazadan dolayı göğüs aramda kıkırdak eksikliğim var... bu yüzden dövme yaptırmak istiyorum üstüne en çok beğendiğiniz dövmelerin linkini yollarsanız sevinirim...

2. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    chosen bunu beğendi.
  3. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    "tattoo" demektense "dövme" desen daha iyi olmaz mıydı? Türkçe'de olan bir sözcük için İngilizce'sini kullanmak bence anlamsız.

4. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    çok güzelde biraz erkeksi sana göre:) bence daha kadınsı bişey baksan... melek falan çok yakışıyor kızlara....

5. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Sayısız seçenek var hangi tarzdan hoşlandığını yazarsan ben kendi dövmemi yaptırmadan önce biraz araştırma yapmıştım.Örnek verebilirim.Tribalmi,gothicmi,hayvan,insan,kuru kafa,cennet cehennem vs vs vs?

Stsoner bunu beğendi.
  6. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    bi bilsem :)

kuru kafa hariç herşey olabilir...

7. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Son düzenleme: 8 Ağustos 2009
    chosen bunu beğendi.
  8. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Neden ?
    Kadınların da güçlü yaratıklar olduğuna inanan biri olarak diyorum ki body de yaparım, kartal dövmesi de yaptırırım, mini etek giyer feminenliğimi de taşırım thums:

Benim kadınlık anlayışım böyle; evimde yemek de yaparım, evlenip çocuk da bakarım, okulda kariyer de kovalarım, ama yeri geldiğinde arabamın lastiğini de değiştiririm :)

Güç herşeydir ! weightlifter

Berkthagar ve musclefan bunu beğendi.
  9. Guardian86

Guardian86 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Terçih yaparken klişe olucak ama ünlü insanlardan gördügümüz dövmelerin bire bir aynısını yapmak bence hata olur sonuçta bu sanatcının yaptıgı dövme yaptıran kişinin hayal gücü ile harmanlanıyor ve hayatından bir parça ile karar veriyor.Anlamı olmayan dövme manevi olarak çabuk solar ve hayatının sonuna kadar bunu taşırken pişman olabilirsin bende 13-14 yaşımdan beri dövme yaptırmak istiyordum psikolojik olarak 21 yaşımda hazır oldugumu hissettim ve benim için çok anlamlı bir dövme yaptırmıştım.

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Başlığınızı "Dövme Önerileri" şeklinde editledim.
    Bilginize.

salvadore_xp bunu beğendi.
  11. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Chosen:
    4720 dövme resmi:http://rapidshare.com/files/239898518/tattoo_www.softarchive.net.rar
    Herhalde 4720 tanesi içinden birisini seversin ;)

Ayrıca yaptırmak isteyen arkadaşlara bir tavsiye.Eğer mümkünse bir model beğendiğinizde öncelikle hint kınası olarak yaptırın 2 hafta kadar kalıyor.o süre zarfında kendinizi izleyebilir çevrenizden desen ve nasıl durduğu hakkında yorum alabilir buna göre karar verebilirsiniz kalıcı yaptırıp yaptırmamak üzere.

HeavyDuty, chosen ve Achilles1980 bunu beğendi.
  12. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Bu konuda biraz daha dövmenin maneviyatına göre hareket etmek daha iyi olur sanırım..
    Tavsiye almak yerine kişisel olarak araştırılması bence daha sağlıklı olur..

Sadece dövmenin şekli değil; o dövmenin kişinin ruh haline, değerlerine, yaşam felsefesine, veya yaşamış olduğu olumlu ya da olumsuz olaylara ne kadar bağdaştığı bence önemlidir..

Bu yüzden dövme konusunda söyleyeceğim, tavsiye almak değil bizzat araştırılması veya hayal edilmesidir...

chosen ve builtman bunu beğendi.
  13. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    olmuyor

olmuyor indirdim hangi program açar bunu?

14. uA-Boss

uA-Boss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    winrar sanırım ben kewell dövmesini yaptırıcam

15. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun

Ben hayvanlı dövmeleri daha çok seviyorum. Anatolia'yı tavsiye ederim. 1 hafta sonra ben de dövme yaptıracağım...

chosen bunu beğendi.
  16. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    yardım

ben bu programı açamıyorum ama çok istiyorum böyle bir kaynak yardım edersen sevinirim

17. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba verdiğim linkten http://www.winzip.com/downwz.htm Download evaluatıon' tıklayıp winzipi kurucaksınız bilgisayarınıza sonra indirdğiniz dövme dosyasının üstüne sağ tıklayıp winzip seçeneğine gelip extract to here tıklayacaksınız dosya direk oraya çıkıcak

chosen bunu beğendi.
  18. mrv-VIC

mrv-VIC Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Selam

Yeni üye oldum o yüzden biraz daha fikrim olan bi konuda atıp tutmaya başlayım dedim...

Benim ayağımda bir kelebek var. Annemle beraber yaptırdık aynından onda da var. Harika bi his doğrusu onunla böyle birşeyi paylaşmak... Herneyse...

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum göğsüm demişsin, yani aynaya baltığında görebileceğin bi yer... Dövmeni ölene kadar taşıcanı düşünürsek ondan sıkılmaman gerek o yüzden bence desen seçerken kafanda oluştur önce. Yani mesela de ki ben melek istiyorum çünkü melekler benim için özel. Daha sonra belirlediğin başlık üzerinden desen araştır.

Birde yine dövme çok özel birşey o yüzden belki internetten bulacağın birşey yerine özel bir tasarım isteyebilirsin.

Dövmene karar verdikten sonra da mutlaka çok profesyonel birine yaptır. Bu konuda bence parayı düşünme çünkü dediğim gibi hep senle olucak. Mükemmel bi desen bulup sonra ou başarısız ellerde heba etmek istemessin sanırım.

Bir de stüdyonun temiziliği hijyeni... İğnen mutlaka tek kullanımlık olmalı, ve stüdyo adeta bir ameliyathane gibi olmalı. Ne de olsa bu da ufak bir operasyon. Bence ya bir arkadaşından tavsiye alarak git yada bulduğun yere git ve keşif yap. İzle adam nası yapıo yada ne kadar temiz falan.

Son bir not da şu. Unutma ki, kaba etler diyebileceğimiz kas ve yağı fazla olan bölgeler daha az, kemik yoğunlu fazla olan göğüs ortası, el ayak gibi bölgeler daha fazla acır...

Stsoner, chosen, Setenay ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    "Dövmeden sıkılmak" benim mantığıma hiç uymuyor..
    Dövme ciddi iştir, yaptırdıktan sonra geri dönüşü yoktur (lazer'le sildiririm demeyin, iz kalıyor rezalet gözüküyor)..Yapabileceğiniz tek şey cover-up'tır, o da mevcut dövmeyi başka bir dövme ile kapatmaktır ki bunu da her dövme sanatçısı yapamaz..
    Dövme yaptırmak isteyen artık bazı şartları göze almıştır, sıkılmak gibi bir lüksünün olmadığının bilincindedir..
    Bu bilinçte olmayanlar lütfen dövme yaptırmasınlar..Geçici dövme denilen deri üstüne yapılan, belli bir süre sonra silinen çalışmalara yönelsinler..

SEZER YZL, Setenay ve mrv-VIC bunu beğendi.
  20. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Sıkı bir taraftar iseniz futbol takımınızın sembollerini yaptırabilirsiniz, örneğin bir arkadaşımın omzunda Aslan sembolü vardı, "neden dövme yaptırdın" denildiği zaman şu yüzden diyebiliyordu, sizin de "öylesine yaptırdım" dememeniz gerek bence sizi ömrünüz boyunca anlatabilecke, hayatınızda yaşadınız bir takım olayları resmeden çalışmalar da yaptırabilirsiniz.

Örneğin benim babam bir denizci ve koluma çapa dövmesi yaptıracağım, daha sonra sağ omzumda kız kardeşimin resmini işletmek istiyorum... Fakat vücut yapmaya başladığım için ve dövmenin yırtılmaması için buna bir düşüncelerime bir süreliğine ara verdim.

Siz de bu tarz yaratıcı dövmeler yapabilirsiniz. :)

Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş