Dövüşmeyi bırakıp body e geçmek istiyorum ama kafam karışık(Akıl verin)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve melizcia tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba kısaca kendimi ve olayı anlatıyım.Eğer uzun olarak okumak istemezseniz direk son satıra geçebilrisiniz.

Bundan 6-7 ay önce body e başlıyacam diye konu açmıştım ve baya düşünmüştüm.Hem yaşımdan dolayı hemde body yerine muay thai ye başlayıp dövüş tekniklerimi şimdiden oturtup hayatımın ileriki zamanında rahat ediyim dedim(Dövüşe çok meraklıyımdır) hemde body için güzel bir alt yapı oluşturmak istedim.5-6 sene önce 2 ay muay thai yapmıştım 6.5 aya yakında şimdi yaptım toplam 8 aylık bir muay thaici olsamda bu sürede çok gelişme kat ettim.Antrenman maçlarında olsun normal antrenmanlarda olsun 2-3 yıllık adamlara kafa tutar hale geldiğimi gördüm ve bu yüzden dövüşmeyi bırakıp body e geçmeye bir türlü karar veremedim.Dövüşmeyide çok seviyorum.Tabi burdaki kurduğum dostluklar tanıdığım insanları bırakıp başka salano gitmeyide pek istemiyorum.

Uzun lafın lafın kısası yukarıda yazdığım şeylerden sonra dövüşmeyi bırakmaya kıyamıyorum ama oldum olasıda body ile kalıplı,kaslı ve güçlü bir vücuda sahip olmak istiyorum.Yaş olarak dün 17den gün aldım.Boy 1.81 lerde kilom 70lerde çok zayıf değilim ama üstüne bişey giydiğinde zımba gibi oturup kalıplı duran insanları her gördüğümdede hemen o an body e başlıyasım geliyor.Bana biraz akıl verin tavsiyelerinize ihtiyacım var...

2. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Eğer gidebilirsen ikisinede git derim
    çoğu dövüşçü sadece dövüşerek öyle vücutlara sahip olmuyor

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    niye böyle bir ikileme düştünüz merak ediyorum.siz ağırlık çalışmayan profesyonel muay thai'ci var sanmıyorsunuz değil mi :)

ikisini beraber rahat sürdürebilirsiniz.mesela haftada 2-3 gün muay thai antrenmanınız olduğunu varsayalım.geri kalan günlerden 3ünde de çift bölge vg yaparak hem vgye devam edip hacim kazanırsınız,hemde muay thai antrenmanlarınıza çok engeli olmaz.

4. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Anladığım kadarı ile bende metabolizması hızlı çalışanlardanım hem maddi hemde fiziksel olarak 2sine gücüm yetmiyebilir (fazla enerji harcıyarak kilo alamama gibi) zaten şınav barfiks çeşitli egzersiz hareketleri arada sırada dambıl ve salondaki body aleteri ilede çalışıyorum ama genel olarak tam kapsamlı bi şekilde 2si birlikte benim için şuan biraz zor.

Sayfayı Paylaş