Dövüş Ve Vücut

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ßoika tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ßoika

ßoika Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar sizce vucut yapmanin dovuse etkisi var midir? varsa nedir?
    Yani spor yapmayan biriyle duzenli spor yapan birinin sokaktaki kavgada Farki nedir?
    Yorumlarinizi merak ediyorum

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    1-Dövüşe etkisi vardır.Kaslı görünüm karşıdakini korkutabilir :D , kaslı görünüm dışında güç antremanlarıda yapıldıysa , profesyoneller yapıyor diye biliyorum arada bir güç farkı olucaktır.Ama vücut geliştirme yapan rakipten daha yavaş olucaktır.Birde aldığı darbeler daha az canını yakıcak diye düşünüyorum bu sadece karın için geçerli olabilir :D
    2-Hangi sporu yaptığı önemlidir , adam MMA yapıyorsa diğerini dövme olasılığı daha çok veririm.Adam vücut yapıyorsa diğerini dövme olasılığı MMA yapan şahıstan daha az veririm.Adamda silah varsa oranı %100 veririm asgdsdfh :D

3. ßoika

ßoika Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spordan kastim vucut gelistirme sporu bu arada.

4. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Saf yani bildiğimiz vücut geliştirmeyle bir dövüş sporunu bir arada yapmaya çalışmanı önermem şahsen. 2 nedeni vardır :

1- Çok yorucu olur vücut kendini zor toparlar veyahut hiç toparlayamaz

2- Bir dövüş sporunda (boks, kickboks, muay thai vs) hız, çeviklik, kondisyon, teknik, refleks. Bunlar en önemli şeylerdir. Eğer sen klasik vücut geliştirme yaparsan yani 3x8 4x10 kışın hacim bulk, yazın definisyon vs bu şekil yapmaya kalkarsan çuvallarsın. Ne hızlı olursun ne çevik ne reflekslerin kuvvetli olur nede kondisyonun.

Sana önerim bir dövüş sporuna başla. Zaten gelişim çağında değilsen, çoğu salonda(kulüpte) güç antrenmanları yaptırırlar bench press, squat vb. Bunun dışında zaten vücut ağırlığı ile yapılan hareketlerle çok haşır neşir olucaksın (barfiks, şınav vs).

Sana önerim nedir ? :

1- Bir spor kulübüne yazıl(dövüş sporu) antrenmanlarını yap vs, zamanla zaten duruma göre güç antrenmanları vs da eklenince fena olmaz.

2- Klasik vücut geliştirme yapacağına vücut ağırlığı ile yapılan hareketlere odaklan. Şınav barfiks dips vs bunların yüzlerce değişik versiyonu vardır. Bu hareketleri küçümseme derim. Bu sporun reklamını yapıyormuş gibi görünüyorum belki dışarıdan bilmiyorum fakat önerim ; Street workout yap. Yani Ghetto Workout. Bu hem senin dengene, hem gücüne, hemde kondisyonuna inanılmaz fayda eder.

Hakkında hayırlısı, doğru kararı verecek olan yine sensin dostum unutma :) Kal sağlıcakla

5. ßoika

ßoika Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    soruma istedigim yaniti alamadim bi turlu. diyorumki ben vucut gelistirme yapiyorum karsidaki spor yapmiyor. benim ona bi ustunlugum var mi varsa nedir?

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    üstünlüğün şöyle vardır: eğer kasların yeterince dinlenmişse tabiki karşındakinden güçlü ve 1-0 önde başlarsın (karşındakini sıradan vatandaş olarak kabul ediyorum)
    dezavantajınıda söyleyeyim bodyci olarak sürekli kaslarını yorduğundan yeterli gücün olmayabilir mesala ben bacak çalıştımmı en az 1 gün yeni doğmuş ceylan gibi bacaklarım titreyerek yürüyorum
    ve bodyciler sık sakatlandığından yarım adam gibi olursunki buda bir dezavantjdır

7. ßoika

ßoika Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki body ile birlikte bir kum torbasiyla yapilacak vurus idmanlari beni 2 0 one gecirir mi? (simdiye kadarki yorumlar bende body sporunun tamamen zararli bisseymis gibi bi algi yaratti yani o kaslar sadece goruntu olmamali bence )

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu dediğin şeyi ben yapıyorum.Daha önce body yapmıştım , şuan street workout still çalışmama rağmen senin durumunla aynı görülebilir.Balkonda kum torbam var daha önce Muay Thaiye gittiğim için vuruş tekniklerini biliyorum.Haftada belli günler hem cardio amaçlı , hemde tekniklerde serileşme amaçlı antreman yapıyorum.Yani gerçekten yararı olur.Yanlız vuruş tekniklerini bilmeden çalışırsan bu problem olabilir bilgine.Ayrıca kum torbasının yararını şöyle söyliyim hiç bir spor yapmayan şahıs demişsin , o şahısla kendini kıyaslayamazsın zaten sen 2 ay vuruş teknikleri çalış vücudun o direk vuruşu , kroşeyi yavaş yavaş kavramaya başlıyor veya tekme vuruşlarını rakibine karşılık vermeyi bilen kişi olacağın için büyük avantaj , adam gelicek gerilerek yumruk atmaya direk yicek bayılcak kalıcak...Gibi gibi..

9. ßoika

ßoika Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim buralarda dovus kursu hic yok. videolardan falan ogrenmem mumkun degil mi vuruslari?

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kickboks-Muay Thai-Boks bu 3 mücadelesporunun hiç sporu yoksa durum kötü demektir.İnternetten hareketleri tam teknik oturtman imkansızdır.

11. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Dövüş sporları ve body farklı şeylerdir body direk kası geliştirir hacimlendirir yani hız ve esneklik kaybetmeni sağlar.Dövüş sporlarında ise önemli olan hız, teknik, kondisyon, Kuvvet'tir.Yani klasik body yapmak seni dövüş sporlarında avantajlı hale getirmez zaten dövüş sporları yaparken kaslar çalışacağından ve yaptığınız idmanlardan dolayı kasların gelişir.

12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    body building sporu yapan tabiki yapmayanı devirebilir yapmayanı derken masa başında oturan tıfıl yada hantal insanlardan bahsediyoruz vücut çalışmanın dövüş sporuna olumlu etiki vardır sonuçta mr olympia seviyesine yapılmayacak scott adkins,michael jai white gibi dövüşçülerde body building sporuda yapıyor adamlar tıfıl yada göbekli dövüşçüleri deviredebilirler amatör olarak olarak yapılan body building sporu adamı yavaşlatmaz hantallaştırmaz kısacası hatta prolardan kevin levrone mesela çok hızlı koşabiliyordu

Son düzenleme: 4 Eylül 2013
  13. ßoika

ßoika Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    scott adkins e tifil veya gobekli tipler bicilemez bence adamin antreman videolarini seyretmeni oneririm. o kaslar bos degil yani

14. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Sokakta güç avantajın olur ama genelde antrenmandan sonraki 1-2 gün kas ağrıları olur o zaman yakalandın mı 1-0 değil de 0-2 derim hani kendime göre konuşursam güç bakımından kol oynatması bile zor oluyor.Kaslı görünüm karşıdaki için caydırıcı güç olabilir fakat lan bu kaslı diyip emanet tarzı silahlar da çektirebilir :) Sokakta kavga problemin varsa al biber gazı sık gitsin sonra yoluna devam et sokakta adam dövcem diye yapma hiçbir spor bana sorarsan eğer niyetin buysa tabi.

15. ßoika

ßoika Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok niyetim bu degil. ama nedenlerimin arasinda tabi.

16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bende onu dedim zaten ayrıca boş kas diye bir durum yoktur birde bak şunu atlamışım eğer spordan yeni çıkmışsam 5 yaşındaki çocuktan bile sağlam dayak yerim o derece[​IMG]

17. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    evet eğer idmandan çıktığında 1-0 hatta 2-0 geriye düşersin. ben bugün mekik çekerken bacağımı çok zorladım nerdeyse seke seke eve geliyordum bi kavga olsa yurı boyka gibi tek bacakla dövüşürdüm heralde :D :D hele ağrıyan yer bacak olunca kaçsan kaçamazsın karşılık versen veremezsin :D

daha avantajlı olursun çünkü kas kütlen ve kondisyonun fazladır normal bir insana karşı.

birde bu sporun yanında dövüşle ilgilenmiyeceksen bile 1 ay vuruş teknikleri öğrenilse çok iyi olur.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  18. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Kardeşim sen Yuri boyka olmak istiyorsun sanırım

19. ßoika

ßoika Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne sacmaladigini bilmiyorum ama forumda cok bos faaliyetlerin var.

20. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Bütün saçma sapan konuları sen açıyorsun bende saçmalıyorum :)))))))))

Sayfayı Paylaş