Dövüş Sporu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Brusslee tarafından 7 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Evet arkadaşlar herkese merhaba ben dövüş sporuna gideceğim daha önce 1 ay kickboksa 3 ay muay tai gittim sizce hangisine başlayayım boks,muay tai,kickboks vs benim aklımda boks var ama birde sizlere sorayım dedim

Birde İstanbul'da önerebileceğiniz dövüş sporu var mı şöyle adam akıllı boks dersinin yanı sıra sokak dövüşü gösteren bir yer gibi

2. Kürşad-

Kürşad- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    hocam hafif bilgilerim arastirmalarim ve goruslerim dogrultusunda konusucam yani bi baskasi gelipde bana hayir dese sasirmam,sende sasirma.

oncelikle kesin bi bilgiyi sunayim sana.muay thai zaten sokak dovusu sporudur.hani karete tekvando gibi ogretip ogretip disarda yapmayin demezler cunku ogrettikleri hersey disarisi icindir.ama git bunu disarda kullanda demezler.bilincli gittiysen simdiye kadar kesin olayi cozmussun demektir ama bu soruyu sorduguna gore sanmiyorum.

neyse.gelgelelim boksa.bi ara bende cok dusundum.agir abi bi yapin varsa boksa git.keklik gibi sekmeyi seviyosan muay thai.

ama kick box kesinlikle onermem.cunku sokakta kullanamazsin cik profesyonel degilsen.bi kere bizim turk insanini dusun.gardini alip bekleyen varmi?tum gucuyle kontra yumruklarla kontrolsuz bir sekilde daliyor.sen bu adama ne biliyim ziplayip donup tekme atabilirmisin?bi kere vaktin olmaz.

saadece kendinden uzak ttmak icin yada ustune kosarken indirmek icin karnina topugu dumduz oturursun yada gardini assagi indirmek icin ki gard almaz assagilara tekme atarsin o olur.ha bide yatirir yerde tekmelersin.onun haricinde gercek kavgada,cok prosfestonel degilsen diyorum bak,tekme kullanamazsin.bu tekme cestilerini kulkanmak icinde kickboxa gitmek gerekmez?

madem boksa git.6 ay adam gibi gidince yetiyor zaten sonrasi tecrube icin.6 aylik arkadasim gozumun onunde tek yumrukla adam bayiltti.ciddiyim.

tabii hal boyle olunca oda sinirli oluyor biraz.boks lisansi alma sokakta dovusuceksen.cunku:

mesela ben sana yumruk attim.ceneni kirdim.haklilik payina gore para cezasi keserler tazminat.ama boksorsem,sokakta dovustugum icin hapis yatarimki 3 aydan basliyor sanirim.

bi hocayla konusmustum tek yumruktan 6 yil yatmis.ciddiyim.spor salonu acma izninide zorlukla torpille parayla almis.

gelgelelim benim onerime.kendim uydurup adini "sixfight" koydugum kokteyl.

2 savunma
    2 saldiri
    2 genel

dovus sporu ogreniceksin.kategori icini sen seciceksin.

demek istedigim: once 2 savunma sporu ogren.ben hic hitmedim saadece dusundum.ama cok arastirdim.sana aikidoyu kesin oneririm.onun haricinde kendin sec.yine bana sorarsan ju jit su.

sonra 2 saldiri.ben boks ve karete oneririm.cok absurd ama karete yerine kick boxa gitsen yine bisey degismez ikiside tekme agirlikli.ama en azindan kareteye gidersen daha zayif noktalari ve saglam cikarmayi ogrenirsin.

ve gelelim 2 genel ki zaten benim bildigim 2 tane var.muay thai ve mma

muay thai biliyosun herseyi kapsar.serbest yani tekme tokat yumruk diz dirsek...
    mma da karma dovus sanati bunlara en son gidiyosun.o yuzden genel adini verdim.

sanirim bu 6 si en fazla 5-10 seneni alir.sonra kralsin.

o kadar yazdim umarim okrsun.

Brusslee bunu beğendi.
  3. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Harfi harfine okudum teşekkür ederim benim aklımda şuan boksa gitmek var 6 ay felan bana önereceğin sağlam boks hocası var mı?

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum bu tarz dövüş sporlarına merak saranlara söylüyorum yumruk tekme yemekten kesinlikle korkmayın bunları yerseniz tecrübeniz artar refleksleriniz gelişir bizim muay tai hocası hususi bacaklarımıza çalıştırıyordu yani ikl kişi eş oluyor biri diğerine 5 tane vuruyor sonra diğeri ona beş tane vuruyor zaten ondan sonra acı hissetmiyorsunuz.

4. Kürşad-

Kürşad- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    onerdigim hoca...
    bu biraz sacma olmus kim bilif hangi sehirlerdeyiz.bi hoca icin sehirmi degistireceksin?

:) bu isin sakasi tabii.dedigim gibi tam kararimi verdim cok siki arastirdim ama son anda kara harp okulu+komando hatta belki bi karasin bordo bereli olurum diyip bu hedefe yonelince fitnessa baslayip bendensel guc artirmak istedim dovusten vaz gectim.

o yuzden hic bi yere gitmedim tanidigim fazla dovuscu yok ki onlarida onermem.

o degilde lafi niye bu kadar uzattim ya?yok de gec demi?neyse insanin konusasi geliyor demekki.

gelgelelim sixfight tekniginde ciddiyim hernekadar fikir bendende cikmis olsa bircok hoca bile kabul ettiki muhtesem bisey.

bu arada steven seagal i taniyormusun?bi youtubeye yazmani oneririm.dunyanin en iyi aikidocusu.dolayisiyla sayisiz film cekti.

yani isimle pek bisey bulamasan bile

"best of steven seagal" yaz hepsini izle ki birini izleyince hepsini izliceksin zaten sikilmadan.

bu arada sunu soyliyim:
    normalde mesela sen bana boyle vur ben soyle tutuyim
    yada sen su sekilde bicakla ben biyle tutuyim der demi?

bu adamda o yok.dunyanin en iyisi diyorum.al su bicagi (gercek bicak.adam risk aliyor.bizzat kamera arkasini isteyip izledim) istedigin gibi dal bana ciddi ciddi saplamaya calis ben gerisini hallederim diyor mesrla.

bunu bilerek izle hani filmde olsa.

gorsel efekt kullandigi da olmus tabii.

ama bildigim kadariyla aikidoda en fazla 5 kusak var adam 7. kusak.yani ulasilamaz mertebenin bi kusak ustun.anlayabiliyomusun?

dicenki o nasil oldu,6. kusak adam var en iyi.bu gidip onu deviriyor 7. oluyor sonra 6. oluyor.

sonuc: aikidoda 5 kusak var adam 7. kusak :)

umaim daha once duymamissindir yoksa bu kadar yaziyi bosuna yazdim.ama mutlaka kesinlikle izle.

5. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Evet daha önceden duymadım bu adamı bana aikido mu öneriyorsun?

6. Kürşad-

Kürşad- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    ben sana sixfight oneriyorum dedigim gibi hem saldirmayi hem savunmayi destkeli bi sekilde ogrenip en son hepsini iceren bi tur atiyosun.sanirim olabileceginin en saglami.

ve gerek bu teknik icin savunma alaninda,
    gerekse onun disinda aikido diyorum ama onermiyorum.

sana diyorumki hic yoksa bi 5 dk ni ayir sunu youtubeye yaz adami bi gor.

numarayi kendin sec best of steven seagal 2 yaz 5 yaz mesela.gittikce film eskiyor.9 tane vardi sanirim git 9 u bi izle hicbisey yapmicaksan.sonra digelerini izlemek isticeksin.

sonra kendiliginden seciceksin zaten.

7. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    İzledim zaten ancak o dizi gerçekte bunlar olmaz ayrıca bu sixfight nedir

8. Kürşad-

Kürşad- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    kardesim ben seni insan yerine koymusum sayfalarca yazi yamisim.

sixfight ida iki kere aciklamisim.
    sen benim yazdiklarimi okumuyosan dahada git kime sorarsan sor

9. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Harbiden okudum ancak bana öyle atarlı konuşma adam yerine koymuşum felan ne o hayırdır biz adam değil miyiz?

10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Arama Kelimeleri : 'hangi dövüş'

Arama motorunda 'yalnız başlıklarda ara' sekmesine tıkladıktan sonra yukarıdaki kelimelerle aratınız. Çıkan sonuçlardan istediğiniz başlık altında sorunuzu sorunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş