Dövüş sporu vucudu şekle sokar mı?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Hallil tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben muay thaiye başladım.Boyum yaş 15 1.70 kilo 54 falan.Vucudumun bazı yerleri kaslı görünürken bazı yerleri çelimsiz görünüyor.Bide kalçam biraz çıkık görünüyor.Eritmek için ne yapabilirim.Muay thai sayesinde vucudumdaki çelimsiz bölgeleri geliştirip vucudumu şekle sokabilir miyim?

2. pac89

pac89 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    2 yıl kick box yaptım.Dövüş sporlarının vücut mekanizmasını hızlandırdığı ve esneklik kazandırdığı bir gerçek fakat sürekli dövüş sporları yapan kişilerde vücut şekle girmekten çok şeklini kaybediyor.Sadece body buıldıng ile vücudunu istediğin şekle sokabilirsin..

3. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    şeklini neden kaybediyor.Kondisyon hareketleri vucuda şeklini mi kaybettirir?

4. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Hiç spor yapmayan birisinden elbetteki daha iyi vücudu olur. Henüz yaşıda küçük arkadaşımızın ilerleyen yıllarda gelişimini tamamladığı zaman vücut geliştirmeyle uğraşmak isterse kendine sağlam bir zemin hazırlamışta olur. Lütfen yanlış ve bezdirici bilgiler vermemeye dikkat edelim

@Hallil
    Tahmin ettiğim kadarıyla kalçam çıkıntılı falan dediğine göre biraz yağlısın muay thai oldukça efor sarfettirici antrenmanları olduğu için yağ oranın aşşağılara düşücek ve belin incelip omuzların şimdi olduğundan daha geniş gözükücektir ve fit bir vücudun oluşucaktır henüz vücut geliştirmek için yaşın küçük en azından 1-2 yıl daha beklemeni öneririm kemik gelişimi açısından... Şınav, Barfiks, Mekik, Air squat gibi kültür fizik hareketlerini uygulamanı tavsiye ederim...

Hallil bunu beğendi.
  5. pac89

pac89 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Tabi ki yanlış bilgi vermek istemem demek istediğim dövüş sporlarında kalıcı sakatlık riski çok yüksek tam profesyonel salon ve hocadan eğitim almak mucize.Demek istediğim buydu.Tabi ki hiç spor yapmayanla spor yapan kişi bir olmaz.Gelişim çağlarında muay thai,kick box ve boks vücut yapısına(darbeler sebebiyle)zarar verir.

Son düzenleme: 23 Ağustos 2010
    Berkthagar ve qKn bunu beğendi.
  6. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Bu tür sporlar ile evet esneklik kazanabilrsin, ancak vücudu şekle sokması biraz zor bence. Vücudunu, vücut geliştirme ile şekillendirebilir ve geliştirebilirsin.

7. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    pac86'ya katılıyorum bende henüz 16 yaşındayım fakat bilinçli olarak yapsa çok iyi olur bu sporları neyse ki ben geç olmadan bilinçlendim özel hocayla falan olsa herşey çok iyide bir spora başlıcaksan bilgi edinip başlasan daha iyi olur sakat bile kalırsın body'e kick boksa gittiğimden biliyorum

pac89 bunu beğendi.
  8. hunterock

hunterock Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    eğer muay thai iciddiye alarak yaparsan zaten zamanla vücudundaki yağ oranında azalma olacaktır, kalça problemin bu şekilde büyük ihtimalle çözülür..
    ayrıca yine dediğim gibi iyi bir salonda iyi bir hocayla çalışırsan kendisi sana ağırlık programı, beslenme programı vesaire hazırlar.. bunlar bir arada olduğunda vücudun da rahatlıkla şekle girecektir..
    kilon ve boyun yaşına göre gayet müsait..

9. IVANDRAGO

IVANDRAGO Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    kalça yani gluteus maximus maximal set bacak calısımıyla beraber cozulur.

hunterock bunu beğendi.
  10. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    Bu arada Gluteus Maximus'un nakavt edecek yumruklar için en çok kullanılan kas olduğunu belirtmeden geçmeyelim

11. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hocadan ağırlık programı istedim dedi.Senin fiziğin çok iyi gerek yok dedi.Eğer para kazanmak isteseydim verirdim ama sana gerek yok dedi.

12. hunterock

hunterock Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    hocan fiziğini gördüğü için daha sağlıklı yorumlamıştır sanırım..
    eğer imkanın var ise fotoğraf üzerinden daha sağlıklı yorum yapabileceğimizi düşünüyorum. ayrıca ağırlık çalışması yapmamaya karar versen dahi en azından düzenli olarak şınav, mekik ve barfix çekersen çok faydasını görürsün.

13. IVANDRAGO

IVANDRAGO Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    kalça problemini dövüş sporuyla çözmeye çalışana vücut geliştirmede alternatif gösterdim. O nakavt edecek yumruklar 49 cm lik kolumdan çıkıyor ;)

14. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    o kolundaki gücü nerden alıyorsun ?

15. kartvizit

kartvizit Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Vücudu sadece Body şekle sokar demek dünyanın en büyük saçmalığıdır.Bunu diyen saygıdeğer büyüklerim gitsin box sporcularının vücutlarına baksın.Adamlar protein ağırlıklı beslenip kendi vücut ağırlıkları ile çalışıyorlar.Ve acı gerçek burdaki birçok kişiden daha sağlam vücutları var .bench_O

16. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    tvde gördügümüz boksorler vucut agırlıgı ile elbette çalışmalar yapıyorlar protein ve karbonhidrat agırlıklı besleniyor.ama agırlık antrenmanlarıda var profosyonel sporcularda.amator de boks yapanların vucutları sadece fittir.

17. Adanalı01

Adanalı01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    dostum boksörler sadece torba yumruklayarak şınav çekerek o vücudu yapmıyor en az haftanın 3 günü ağırlık çalışması yapıyorlar eğer vücut istiyorsan body yapıcan bunun alternatifi fazla yok belki uzun bir zamanın varsa ve daha estetik bir vücut yapmak istiyorsan yüzme de olabilir.

18. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Ağrılık Çalışması Olmadan Dövüş Sporu Olmaz ki . Yani En Azından kardeşim Wing chun yapıypr . Haftada 1 gün bacak 2 gün tüm vucud çalışıyor .

19. acc123

acc123 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Balıkesir
    Elbette sekle sokar ama yanında vg yapman lazım tavsiye '^ ozellikler kick box box iyi sekle sokar kollarınıbench_Obench_Obench_O

furkan96 bunu beğendi.
  20. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    ağırlık çalışması olmadan dövüş sporu olur. dovuş sporuyla ugraşan herkes agırlık çalışması yapmıyor. kimisi antrenman olmadıgı günlerde dinlenerek güç topluyor. kimisi daha az dinleniyor ama agırlık çalışmasıyla gücüne güç katıyor. bu her sporcunun kendi bilecegi iştir.

Sayfayı Paylaş