Dövüş sporu ve vücut geliştirme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Özgürcebakış tarafından 14 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Özgürcebakış

Özgürcebakış Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar;
    Vücut geliştirmede yeniyim.
    Öncelikle tecrübeli arkadaşlara sorum olacak.

Haftada bir gün yakın dövüş teknikleri içeren (Krav Maga ya yakın) bir spor yapmak istiyorum. Hocalarından yani profesyonellerden eğitim alacağım.(wing tsun bir hevesdi geçti:))

Haftada iki gün omuzdan, sırta, bicepslerden, tricepslere, bacaklara kadar tüm vücudu çalıştıracağım body programı

Haftada iki gün de kardiyo düşünüyorum.

Örneğin,
    P.tesi: sabah yoğun kardiyo ( 30 dakika kadar)
    Salı; akşam: Body
    çarşamba:akşam yoğun kardiyo (30 dakika kadar)
    perşembe:dinlenme
    Cuma: Yakın dövüş teknikleri içeren bir spor.
    Cumartesi:dinlenme
    Pazar:Body

Yoğun kardiyodan kastım, çok az ara ve hızlı tempoda çalışma.İp atlama, bisiklet vs..Araya dambıllarla gölge boksuda kattım.
    Beslenmeme dikkat ediyorum protein açısından lor ve balık günlük vazgeçilmez besinlerim.
    Arada atıştırmalık olarak kuruyemiş alıyorum. Çay olarak yeşil çay içiyorum. Arı sütü, kepekli ekmek vs.. de yine günlük besinlerim arasında.
    Supplementler olarak,protein tozlarından myofusion, wheybolic60 ve ON nin gold standard caseinini kullanıyorum.
    Bir de antreman esnasında BCAA olarak scivation xtend kullanıyorum.

Haftanın 5 günü çalışmam, kaslarımda erimeye neden olur mu.Vücut geliştirme , esnekliğimi ne ölçüde etkiler.Teşekkürler şimdiden

Sayfayı Paylaş