Dövüş Sporu önerisi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve bharun tarafından 6 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. bharun

bharun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Merhaba arkadaşlar yaş 23 boy 173 kilo 70 istanbul / avrupa yakası

bu tür bir spora başlamak istiyorum özellikle sokakta etkili olabilecek bir dal

biliyorum adam dövmek için bunlar mı öğrenilir diyeceksiniz, evet tabiri caizse adam dövmek için öğrenmek istiyorum, istanbul gibi biyerde her an tehlikenin olduğu kaşınan adamın çok olduğu biyerdeyiz

ikinci olarak bu tür sporlar ayrıca özgüveni geliştirir, rahatlatır stres atar, felsefesini öğrenirsin düşüncelerin değişir, vücudun daha sağlıklı ve sağlam olur

anlayacağınız artislik olarak birlerine gösterme amaçlı öğrenicem gibi bir niyetim yok,

biraz araştırma yaptım biraz video izledim, pek bilgim de yok,

istediğim tarz tam şunun gibi bişey kırmızılı olan

https://www.youtube.com/watch?v=u0CIy9ZZEQE

wing chun aslında hoşuma gidiyor ama buradaki gibi ayaklarımıda kullanmak isterim

2. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    ben kesinlikle wing chundan yanayım salih avcı wing chuna git orda ayaklarınıda kullanıyosun

3. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Sokak icin istiyorsan kali-eskrima.

4. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyem muay thai senin istediğn hareketler muaythai de var kardeş

5. bharun

bharun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    istanbul avrupa yakasında önerebileceğiniz yer var mı

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:12 ----------

hocam onu hiç duymadım, istanbul avrupa yakasında varmıdır, yada siz yaptınız mı bilginiz varmı

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:15 ----------

önerebileceğin yer varmı dostum avrupa yakasında, tecrüben varmı birde

6. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi öncelikle dövüş sporu yapmak için cesaretli olmak gerekir . şimdi herkes yapar gibi geliyor ama ben boksorum salona yeni çocuklar geliyor birsürü çalışıyorlar sonra ringe çıkınca bakıyorlar cesaret yeterli değil bidaha gelmiyorlar.buda normal birşey aslında sonuçta kavga herkez alışık değildir. karşına bi adam çıkıyor ve seni dövmeye çalışıyor sonuçta :)

Dj0zzy13 bunu beğendi.
  7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    aslında sağlam sopa yemiş bir adam dayaktan korkmaz çünkü sonunda ölüm olmadığını biliyor.bence herkes yapabilir bu sporları ama herkes karşıdan yumruk gelirken aynı tepkileri vermiyor tabiki :)

ben spor olarak birşey tavsiye edemeyeceğim tek tavsiyem iyi bir hocanın yanında çalışman gerektiği yoksa boşuna kürek çekersin.kişisel yeteneklerinde önemlidir mesela diz dirsek kullanmakta zorlanıyorken yumruk ve tekmelerin iyiyse muay thai biraz zaman kaybettirir onun yerine kick box a geçersin gibi

8. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadas sokak icin tavsiye istemis, yoksa MT, KB elbette iyi branslar.

Kavga biraz farkli. Hele ki mevzu sokak kavgasiysa. Isin icine aninda sopa, bicak, bilimum materyaller giriyor. Bu yuzden amac direkt olarak sokaksa, kali-escrima ya da krav maga kesinlikle is gorur.

Bunun disinda eger materyalsiz sokak dovusu soz konusuysa (karsidakinin neye sahip olacagini bilemeyiz ama varsayimda bulunalim) is sokakta direkt olarak grappling'e doner. Bu yuzden bir grappling sporu sokakta her zaman striking'e gore daha avantajlidir! Bence!

Siralama yaparsam,

SAMBO
    Judo
    BJJ
    Gures
    Ve striking olarak en sona elbette MT

Bu sporlardan biriyle ugrasan adamlarla kavgaya girismekten korkarim ben.

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aslınsa sokak için Special Sanatlar seçilmeli Krav Maga tarzı ama içinde spor olsun diyorsan ve sokaktada yararı olsun diyorsan Muay Thai bir numara.

10. iMac

iMac Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Muay Thai, Güreş , Jiu Jitsu öğren sağlam olursun ;)

11. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Felsefe olayını kafana hiç takma bence

12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    güreş, judo , jiu jutsu , yani yer ile ilgili sistemler eğer konu "sokak ise" en son başvurmanız gerekn çarlerdir...yere düşmek ,bir kişi ile aşırı uğraşmak son derece riskliidir sokak kavgalarında...

bu bağlamda tavisyeler:

**mt
    **kb
    **boks

13. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    ercan hocam, sokak kavgalari cogunlukla grappling'e donmez mi? Sokak kavgalarinin dogasi bu degil mi? Ben bu acidan grappler'leri daha sansli goruyorum. Bu acidan self-defense olarak dusunuldugunde ben BJJ'nin fazlasiyla is gorecegini dusunuyorum. Tabii dedigim gibi iki kiside de herhangi bir alet yoksa durum boyle. Yoksa ben kali-escrima ya da krav maga konusunda israrliyim.

14. bharun

bharun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    hocam krav magayı bende araştırdım ancak bi tek taksimde var oda krav magen diye geçiyor krav maga nın hafifletilmişi diyorlar birde güvenilir mi bilmiyorum, kali escrima dediğin salih avcı nın wing tsun tarzımı oda escrima öğretiyor sanırım, yanlış mı biliyorum yoksa,

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:47 ----------

önerebileceğin yer var mı bildiğin peki

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:49 ----------

hocam taekwondo yu önerirmisiniz peki, sokakta pek işe yaramaz diyorlar ancak yanında başka bir sporda yapsam mesela

15. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sokakta kavga ettiniz mi ?!...

kaç kişinin üzerinize çullanacağını tahmin edebilir misiniz ?!...

en riskli olay sokakta bi güreşcinin durumudur...))

16. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    mucadelesporlari.com'a bir goz at istersen bharun, orada daha deneyimli elemanlar var, sana fazlasiyla faydali olurlar. Turkiye'de krav maga yetersiz gibi muhabbetler donuyordu en son, simdi tam link bulamadim ama arastir iyice oradan.

@ercan hocam,
    Sokakta kavga ettim evet, ne yazik ki ettim. O yuzden diyorum ki amac sokak kavgasiysa kali-escrima'dan daha iyisi olabilir mi? Ha, eger amac yalnizca sokak kavgasi degil, biraz da spor amacliysa ben hala grappling'den yanayim, cunku sokak kavgalarinin tamami grappling'e doner! Direkt olarak daha yuzeysel bir tabirle bogusmaca olur! Bu yuzden ben sokakta BJJ, SAMBO, Judo, gures bilen birinden korkarim! Wing Tsun yapan birinden korkmam, chain punch yapa yapa mi gelecek sokakta?

Benim fikrim budur. Ilk tercihim, dikkatle altini ciziyorum, eger amac yalnizca sokaksa! kali-escrima'dir. Bunun disinda grappling sporlari sokakta is gorur.

17. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    sokakta kendini korumaksa amaç bunu çok fazla kafana takmana gerek yok kaç defa kavga eder ki bir insan sokakta?sen istediğin sporu yap zorunlu bir durumdada bundan faydalanırsın belki.fakat kendini korumaktan kastın bana artsilik yapanı döveyim gibi birşey ise yani birazcık görsellik peşindeysen grapplingten uzak dur onlar görüntü olarak iyi olmuyor :)

18. bharun

bharun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    orayada bu tür bir konu açtım hocam, ama pek yoğunluk kalmamış sanırım fazla detaylı bilgi edinemedim henüz

bu tür sanatları öğrenirken zaten spor yapmış oluyoruz aslında, o yüzden dediğiniz kali-escrima istanbul da varmıdır avrupa yakasında birde örnek bir video dövüş stili nasıldır

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:01 ----------

aslında gösteriş meraklısı değilim hocam ancak, taekwondo daki tekmeler hoşuma gidiyor mesela biraz ince teknikler birkaç yanar dönerli estetik hareket yapmak istiyorum, ve bunlarıda sokakta uygulayabilceğim şekilde istiyorum çok şey istiyor olabilirim hehe=) nereden geleceği belli olmayan tekme yumruk veya bıcaçkları savuşturmak az da canını yakmak diyelim kısaca benim isteğim=)

19. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=YWrWHaWkQcY[/YOUTUBE]

Istanbul'da nerelerde vardir, kimlerden alinir bilgim yok. Ama Salih Avci seminer vermisti bir ara kali/escrima hakkinda. Bir de yine sozunu ettigim sitede bir eleman vardi kali/escrima yapan, ona da ulasabilirsin escrimador olmasi lazim nick'i.

Sokak dedigin icin kali/escrima'ya yonlendiriyorum bu arada, fazlasiyla olumculdur ve sokakta hala iddia ediyorum ki en etkili spordur. Ciplak elle de dovusulur bu arada, sadece materyalle degil, cift sopa egitimleri falan ileri seviyelerde zaten. Aklinda bulunsun.

20. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Boks kesinlikle.

Sayfayı Paylaş