Dövüş Sporu Önerileriniz ve Uzun Zıplama

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Alper. tarafından 24 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Alper.

Alper. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ,

Dövüş ve savunma sporlarından biriyle ilgilenmek istiyorum.Önerileriniz nelerdir.Aklımda kafes dövüşü vardı ama salon bana cok uzak kalıyor ben avrupa yakasındayım salon anadolu yakasında.Dünya şampiyonlukları yaşamış bir hocayla kick box calısma imkanım var ama kick box acikcasi bana cok sıradan geliyor.Muay Thai tarzi sokak tarzına daha yatkın bir spor seçmek istiyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ayrıca Uzun zıplamak için önerileriniz nelerdir ?

Mantık olarak düşündüğümde stepe zıplama squat oldugun yerde sıçramak ip atlamak gibi şeyler geliyor aklıma ama basketbolcuların yaptıgı bir antrenman vardi onu arıyorum açıkcası bu konudada yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

2. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    uzun zıplayıp aya mı çıkacan kardeşim Allah Allah yaa

3. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Seçiminizi yaparken ilgi duyduğunuz ve çalışmaktan zevk alacağınız branşı tercih edebilirsiniz. Ya da amacınız doğrultusunda buna karar verebilirsiniz.

Şöyle ki; birebir mücadele de en etkili sistemi arıyorsanızBJJ(Brazilian Jiu-Jitsu)ilk aklınıza gelen sistem olmalıdır.

Vuruşlu bir sistemin sizin için daha pratik olacağını düşünüyorsanız Kick-Box doğru seçim olabilir.

Polis, asker, zabıta, güvenlik görevlileri gibi meslek sahipleri arkadaşlar bıçaklı, sopalı olaylarda ve birden fazla kişinin olaya karıştığı durumlarda etkili olabilmek içinAikidoçalışmalıdırlar. Knife Defenseise sadece bıçak ve sopa ile saldırı ve savunma tekniklerine odaklanan özel bir derstir.

MMA dersleri; ağır bir güç geliştirme programının yanısıra hem ayakta mücadele, hem yere alma tekniklerinin çalışıldığı ve yerde ise no-gi BJJ tekniklerinin çalışıldığı Karma Savaş Sanatı eğitimini konu alır.;

Kaynak : http://www.bjjbursa.com/index.php/brans-tercihi

Daha yükseğe zıplamak için de bunu önerebilirim :

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=N9ps0I-6fn4[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=SIM2l0jNYFg[/YOUTUBE]

Son düzenleme: 24 Mayıs 2012
    2157 bunu beğendi.
  4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    taekwondo da güzeldir.hem kickbox hemde taekwondo yaptım tekini secersem boks tabiki ama taekwondo ayrı bir güzel
    Sıcrama kas cokluguyla alakası yok ama alt adonis ve karın geliştirir.onun dışında hep sıçra

5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
  6. Inanilmaz

Inanilmaz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0