Dövüş Sporları/Sanatları ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Draqo tarafından 1 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 84 üye.
  1. 6ImmorTaL9

6ImmorTaL9 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sonunda Dövüş sporlarıyla ilgili bölümler açılmaya başlamış :)
    Bende body + dövüş sporları yapıyorum inşallah güzel bilgi paylaşımları olur.

2. 6ImmorTaL9

6ImmorTaL9 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu arada MMA ile ilgilenenler bana özel mesaj atarsa konuşabiliriz.

3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar acaba kick boxa yönelik nasıl ağırlık çalışabilirim bana program verebilecek olan var mı kick boxla beraber body yapıyordum ama bırakmaya karar verdm çünkü vücudumu bir gün şişiriyorum ertesi güne kick boxda iniyor ondan ikisi bir arada olmuyor ..şimdi kick boxda daha iyi bir duruma gelmek için ağırlık çalışmak istiyorum amacım body değil yardımcı olabilecek varmı acaba

4. djrikeb

djrikeb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhabalar;

Aranıza yeni katılıyorum bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum gercekten cok guzel bi site Elinize kolunuza saglık cok tesekkürler .Benim bi sorum olucak arkadaşlar ben 6 aydır kıck box yapıyorum simdi ise bileklerimi ve kollarımı gucelendirmek istiyorum 2'sini bi arada götürürsem kasların gelişmesinde bi zorluk olurmu nasıl bi programda calışmalıyım bunu ıcın bı bilgi verebilirmisiniz?

5. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar.Ben henüz bir spora başlamamamış tembel bir kişiyim.180 boy 82 kg yağlı bir bünyem var.Önümüzdeki sene için bir spora başlamayı amaçlıyorum.Body,WT ve muay thai arasında kararsızım.Üniversiteye başlamadan hem biraz şekillenmek hem de bir dövüş sporu ile ilgilenmek istiyorum.Acaba wt be body birlikte gidebilir mi,yoksa muay thai vücudumu şekillendirmemde bana yardımcı olur mu?
    Bu arada iri görümmeme rağmen ince bileklerim ve ince kolarım var.Sizce hangi spor bana uygun?

6. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    berkthagar muaythai çok ağır bir spordur sağlam bir alt yapı oluşturmadan vücudunun gerek muaythai idmanlarını gerek darbelerini kaldırabileceğini pek zannetmiyorum benim sana tavsiyem önce kickboxla başlayıp yaklaşık 1-1.5 yıl sonramuaythai ye geçmendir

Berkthagar bunu beğendi.
  7. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Bende wing tsun'a başlıyorum arkadaşlar :) Fakat bir yerde okuduğuma göre ( ki konu nokta atışı WT ve VG aynı anda olması) diyordu ki yazıda göğüs kasları vs yavaşlatır wtciyi ona göre düşünün. Sizin bu konuda bilginiz var mı ?

8. djrikeb

djrikeb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

merhaba arkadaşlar bu konuyla ilgili bilgi verebilcek bi arkadaş yokmu acaba?

9. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman saatlerinizi ve günlerinizi ayarlarsanız düzgünce pek bir sorun olmaz. Fakat örneğin cuma günü sırt çalıştınız ağır bi şekilde c.tesi gidip kum torbası yumruklarsanız kasınızı dinlendirmemiş olursunuz bu devamlılık getirirse sırt hacim kazanmaz aksine küçülme sürecine girebilir.

djrikeb bunu beğendi.
  10. djrikeb

djrikeb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ben bilek,kol ve gögüs calışmak istiyorum acıkcası Bilek ve kollarim cok gücsüz.

11. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Kick boks yapıcaksın sanırım ? Kol ve bileğiniz zayıf peki sırtınız kanatlarınız omuzlarınız ve bacaklarınız ne durumda ? bu tarz sporlarda bu saydıklarımda önemlidir.

12. djrikeb

djrikeb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kanat omuzlarımlarım ve bacaklarım ıyı durumda kol ve bileklerimde problermlerim.Ölcülerim aşagıdaki gibi

Kol: 33
    Bilek 17
    Gögüs 96
    Omuz 116
    Bel : 89

13. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Kickboks sporunda önemli olan kaslar bilek ve sırt kaslarıdır bu kasları vg sporu ile geliştirip kickboks sporunda başarıyı yakalayabilirsin..

14. frhtck

frhtck Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 5 aydır wing tsun ve bodyi bir arada yapıyorum. açıkcası ikisininde birbirine yan etkileri yok değil. wt deki hocalar body yapmamı beni yavaşlatacağını ve göğüs kaslarımın aşırı gelişmesi durumunda yumruğumu bozacaklarını söylüyor, body yapan hocalar ise wt'nin gelişimimi olumsuz etkileyeceğini söylüyor. aslında şu ana kadar her iki tarafta haklı çıktı. lakin ben ne bir bodyci vücuduna ne de usta bir wing tsuncunun seviyesine çıkmayı hedeflemiyorum. amacım fit bir vücut ve az da olsa sokakta olası bir durumda kendimi savunabilmek. bunun içinde çok çok yorucu ve ağır antremanlar yapmıyorum. lakin bacak çalıştığımın ertesi günü wing tsun antremanım varsa tekme atmak işkenceye dönebiliyor.

arkadaşlara tavsiyem eğer hem dövüş sporlarında ya da sanatlarında hem de body de ileri bir seviyeye gelmek istiyorlarsa ikisi arasında bir tercih yapsınlar. ikisini bir arada götürüp de gelişmek çok zor. mümkün ama bol zaman ve çok para işi. bunun için işsiz, güçsüz baba parası yiyip hayatını sadece bu işlere adamış bi insan olmanız gerekiyor.

15. KrkGtr

KrkGtr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

gerçekten de öyle,doğru söylüyosunuz..ben de yaklaşık 4 aydır WT yapıyorum ve bunun dışında 2 gün de fitness çalışıyorum..body programı hakikaten WT'cilere fazla önerilmiyor,büyümek çok zaman istiyo ancak şunu söyleyebilirim ki fitness kesinlikle çok faydalı.hız kondisyon ve güç her geçen gün artıyo ve hedeflediğiniz fit vücuda da yavaş yavaş kavuşmaya başlıyosunuz.tabi büyümekten çok vücudu sıkılaştırarak ve fazlalıkları atarak estetik bir görünüm yakalıyorsunuz..her iki branşta da enerjiyi iyi dengelemek gerekiyor ama yoksa gaza gelip fazla yüklenmek diğer günün antrenmanından mutlaka bişeyler çalıyo ve çok zorluyo;)

16. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Dövüş sporları genelde maksimum güçten ziyade dayanıklılık üzerine kuruludur..

17. NWO

NWO Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Fedor Emelianenko

MMA - Fedor Emelianenko

18. ukonetsret

ukonetsret Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bundan bir sene kadar önce elimi kırdım yumruk atarken. Serçe ve yüzük parmağımın arkasında duran bölüm şişmişti birkaç hafta alçıda durdu şimdi çok bir sorun yok ama elimle biraz oynadığımda hafif de olsa biraz acıyor. Boksa başlarsam yumruk atarken veya gardımı alırken aldığım bir darbeyle sakatlığım nükseder mi? 20 yaş bu spor için geç bir yaş mı?

19. hacker

hacker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    5 ay body yaptım 68 kg dan 76 ya çıktım body i mayısta bırakınca 3 kg verdim boy 180 ben yanlış ölçümüşüm önceden kg 73. 18 e yeni girdim istanbul ümraniyede oturuyorum kick boxu güzel öğreneceğim hocası güzel olan bir salon tavsiye etmenizi istiyorum.kick box a başladığım zaman kas gelişimi ne derece olur ayrıca kick box antrenmanları sonrası beslenme bodybuilding gibi kuvvetlimi olmalı?En ufak bir taklayı bile zor atarım esneklik hiç yoktur çok atletik görünmeme rağmen çok seri düşünemiyorum kendimi,böyle jet gibi yumruklar seri hareketler yapamayacğımı düşünüyorum.kick box doğru bi tercih mi?

20. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kum torbası seni zorlayacaktır , gardında patlayan yumruklar...Başla dene ağrı yapacak mı?Yaş konusuna gelince bu tamamen senin isteğine , azmine bağlı.

Sayfayı Paylaş