Dövüş Sporları Ring dışındaki kavgalarda işe yarıyormu

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 10 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    belki Mike tyson boks hayatı öncesindede kibirli bir insandı ?

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Adamın yaptığı antrenmanlara hastayım ya sabah 5 te kalk koş yat bir daha kalk 2000 mekik 500 şınav çek günde 2 öğün biftek evet kibiri bitirdi Mike Tysonu

vatandas123 bunu beğendi.
  3. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    çok tekniksel ve maçta hiç stres yapmadan işini bitiriyor gerçekten çok karizma keşke tanışma fırsatım olsa

4. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Sokakta nasıl fark oluyor ? Ne düşünüyorsun sokakta ?

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Reis olabilecek bir sürü durum var aslında :D sen yumruk beklerken veya yumruk atarken sana arkandan saldırabilirler. Veya bıçak çekip ciğerlerini sökebilirler :D tabi korkarakda yaşanmaz yanı :D

6. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Krav maga videoları izle biraz.:)

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    İzlemekle olmaz :D cok izledim. Sokak farklı ama :) adam sana bıçağı gösterip saplamicak. Sen karşndakine bakarken belki arkadan birisi saplicak :) veya bi an biyerde yüzüne sopayla darbe yiceksin :) hepsi olabilecek şeyler ve o anda tahmin edemezsin savunmasın kendini :D etkisi olsada anca 1v1 olduğu bir ortamda olur :)

8. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Bu kadar kasıntıya gerek yok napalım yani sokakta mı yürümüyelim.30 yıllık sporcuda o durumlarda ateşli saldırı yada habersiz arkadan vurulma gibi olaylarda şansı yok.

9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    İşte ondan bahsediyorum :) sokakta kaygı doğaldır. Ne yapılabiliri konuşmuyorum :D

10. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Big Showa bıçak soksa adam kendi düşer

abseto bunu beğendi.
  11. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    o kolaymi la öyle kim kime bıçak cekiyo adamı ottururler valla ben mesafeyi korurum sorun olmaz ama öyle beni bicaklayacak falan sonu hiç iyi olmaz aga yanina kalmaz yani
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Nisan 2016 ---
    Hem bende durduk yere dovusmem zaten öyle kolay kolay kimseye vurmam vurursam haklı durumda olurum vuruncada zaten o an iyi sinirlenmişsem Allah yardımcısı olsun öteki türlü dovmem ben onume bakar yururum

12. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    krav maga nedir ya hadi dersin anlarımda sanki türkiyede çok gelişmiş bir dal videoyu izleyip olcak iş değil

13. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Duyarsanız haberlerde boksör kendisine uyanları hastanelik etti diye duyuyoruz yani belli işte

14. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    İzleyerekbir halt ogrenemezsiniz arkadaş lar bos saçma sapan konuşmayın öyle video ile olacak olsa herkes şampiyon olurdu . Bak kardeşim sana saldıracak adam 30 kişi arkasında iken saldirmaz ne zaman ne olacağını bilemezsin sen kendi yolunda yurudugun sürece kimse sana saldirmaz saldırır ağzının payni verirsende herturlu haklı çıkarsın herkes arkanda durur karsindaki dovdugun eleman ne diyecek adam toplarken ben gittim satasti oda kafami kırdı gelin dovelim ? Bunlar cok sacma sokagi bu ladar takma kavga etmek icinde spor yapma

15. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ya abi yemişim o 30 kişiyide bıçağıda , sokakta , trafikte felan bana dokunmayana kadar polemiğe girmem bile ama okulda felan vurmayınca başına gelmedik kalmıyor .

16. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    İzle derken tabiki öğren anlamında deyil.Öyle bir dövüş dalının oldugunu hatırlatmak için dedim.

17. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    adamim sen haklı ol sabir sınıra dayanmadan vurma ve emin ol o sabir sınıra dayanincada ne onun toplayacağı adam nede başına gelecekler aklına gelir o an kendi adını dahi unutursunne biliyim kendini kayıp edersin ve kendine geldiğinde büyük pismanliklar yasaya bilir keşke hiç vurmasaydim diye bilir psikolojini olumsuz etkileye bilirsin o bakıma dikkat et

18. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bu sorunun yanıtı değişkendir. Uygulayıcıya göre değişmekle beraber tek bir yanıt vermek gerekirse ' yarar '. Yaramaz diyen adam ya bu konuları irdelememiş, sağlıklı, sosyal bir insandır ya da son kavgasını ilk okul 3 te silgisini çalan sıra arkadaşı ile yaşamıştır. Anahtar olay ' biraz pratik zeka ' dır. Güvenli mesafe, uygun pozisyon, soğukkanlılık, bilinç gibi olguları iyi kötü kullanan bir ring sporcusu dışarıda ( tabi eğer ağır başlı, saygılı, ahlaklı ise ) horozlanan bir magandadan dayak yemez. Muay Thai, kick boks gibi sporların bireyleri adamı fena döverler, ilk kafayı vurup, pata küte girişen bıçkın mahalle bitirimlerinin bunların karşısında pek şansı yoktur. Boksörler de genellikle adam dövmez, tek hamleyle anestezi uygulayıp tek taraflı ateşkes ilan ederler. Güreş, judo ve bilhassa bjj sporcusu 70 kg ağırlığında ki ufak tefek biri, 120 kg ağırlığında ki boylu poslu adamı yerde dana gibi böğürtebilir. Dikkatinizi çekiyorum buraya kadar ki kısım ' kurgu ' değildir, yaşanmış ve yaşanmakta olan olaylardır. Gelelim sopa, bıçak ve ateşli silaha. Sopa, yerine göre etkili bir silah olmakla beraber, genellikle kullanıcısı hantal, sopa zayıf veya amacına uygun değildir, hızlı davranan bir rakip sopayı elden kapabilir, minibüsünden levye-odun ile inen maganda karşısındabir escrima sporcusu varsa neye uğradığını şaşırır. Bıçak, uzak durulması gereken bir nesnedir, her türlü. Kanımca ateşli silahtan bile daha tehlikelidir, zira birinin tetiğini çekmesine, mermiyi namlu ağzına vermesine ihtiyacı yoktur, üzerine düşülmesi dahi işini yapması için yeterlidir ve yarası hafif bile olsa, çok çok kötüdür. ' Kurgu ' sporları yapıp bıçağa atlamayın, böyle bir durumda kalırsanız aranıza bir nesne almaya bakın, sandalye tabüre sehpa vs. her şey olur. Zordur. Gelelim ateşli silaha, kimin elindeyse senaryoyu o yazar. Ya elinden kaptıracak kadar .....( boşluğu siz doldurun ) dır, ya da tetiği çekecek - istediğini alacak kadar kararlıdır - gözü dönmüştür, herşey olabilir. Silahın her türlüsü dengeyi bozar, istisnalara ve tuhaf sonuçlara da her zaman gebedir. Silah faslını geçelim, kısacası, antrenmanı reel olarak yapılabilen, uygulanabilen, zeka - teknik - disiplin - kondüsyon - kuvvet olgularına dayanan her mücadele sporu işe yarar.

abseto bunu beğendi.
  19. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    özetlemişsin reis :D bir konuda o kadar yorum yerine bu mesaj yeterli sadece :D ve işte sıkıntı dediğiniz aletler saklanabiliyor :D yani sokakta artislendi diye karşılık veremiyorsun. Dün arkadaşlarım halı sahaya gittiklerinde bir olay olmuş. bizim arkadaşlar 16-17 yaşında 4 kişi (diğerleri orda değilmiş)dururken 20-25 yaşında 5-6 (küçüklerine dayalanabilcek teke tek yerine sürü halinde gezen tiplerden :D ) kişi gelmiş. Bir arkadaşa yumruk felan atmışlar ama sonra kavga uzamamış gitmişler. Bizimkilerde karşılık verememiş sonuçta sayıca üstünlüğü ve yaş farkını geçsek bile yazın montla gezen tiplerin ne çıkarcağı hiç belli olmaz :D Yani dikkatli olmakta fayda var. Sessiz olun takmayın herşeyi :) zaten kavga edersenizde bilincinizi kaybedince edin :D keyfi olarak kavga çıkarmayın :D

columbu bunu beğendi.
  20. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    söyledim tekrar söylüyorum . sokakta biri bana saldırdığı zaman sadece karşıdakini yıldırmak için dalarım onun dışında 1 keredir derim ilgilenmem . bana lazım olan kavga okulda yorumları buna göre yapın yok bıçak mış silah mış bunlar beni çok ilgilendirmiyor .

Sayfayı Paylaş