Dövüş Sporları Ring dışındaki kavgalarda işe yarıyormu

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 10 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    geçen sene okulda bahsettiğim bir tip var boy 1.60 ama özgüven tavan bir gram bıyık yok çocuk kimlere dikleniyor valla bende de kas var çocuk ta geçen sene bana bela oldu karma sırasında aynı sınıfa düştük birde hiç arkadaşım yoktu o sınıfta . okulda 2 3 tane 1.80 boyunda 85 kilo tip var onlarla takılıyor fame mi ne halttır onlardanmış millet öyle diyor . abi nasıl bir kişilikse hem bana kavgadan bahsediyor hem biri bana laf yapınca ona güvenip , ben aşağı alınca bana sarıyor tüm senem öyle geçti 1 2 tane samimmi olduğum vardı adımda çıkınca onlarda birşey yapmıyor hissine kapılıp onların gazıyla onların tarafına geçti yani geçen seneki tayfayla kalsam şuan başıma neler gelirdi birini öldüriyiseyie dövsem idareye anlatmaya sırasında ne yalan uydururlardı işte özgüven böyle çöktü bende .

O çocuğu tirenin altında görsem hiç dönüp bakmam valla şu okul hayatım hiç iyi gitmedi benim şimdiye kadar hiç o şekillerde dayak yemedim ama yersem hiç şaşırmazdım biri çıkıyor ben en güçlüyüm diyor millet ona güveniyor benle oyun oynuyor . valla benim yerimde olsanız daha iyi anlarsınız en sonunda birtane kafa atsam giderler kaldırımdan betonu söküp kafasını yarıp mahkemeye verirler yenilgi psikolojisinden napmalıyım artık hiç bilmiyorum kavgaya bayılmıyorum ama gerekiyor bu nereye kadar devam etcek böyle

Son düzenleme: 14 Ocak 2016
  2. XBoKsX2103

XBoKsX2103 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    18
    bence psikoloğa gitmen lazım böyle kendini içten içe yersen kendini hasta edersin
    çok fazla takıyorsun kafana hep aynı konuları yazıyorsun buraya ne yazarsak yazalım senin kafa yapını değiştiremeyiz
    sana zaten ne yapmanı gerekeni söylüyoruz ama sen anlamamakta ısrar ediyorsun sana tek diyeceğim kendini geliştir her konuda
    dövüş sanatlarına başla ve kendini genel kültür yönünden geliştir kendine bir şeyler kat öğren mutlu ol 2-3 haydut yüzünden kendini üzme
    en olmadı polise şikayet et bir şeyler yap ailenle konuş bu durumu böyle aynı konuları internete yazarak bir şey elde edemezsin
    harekete geç ve yaşa mızmızlanmaktan vazgeç

Mertcan44, abseto ve Katarina bunu beğendi.
  3. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bendede böyle sıkıntılar vardı muay thaiye başladım gitar çalmayı öğrendim,dikkatimi çeken kitapları okudum ve çok şükür kendimi daha iyi hissediyorum çok arkadaşım yok az ama öz :D

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    katılıyorum. bende vardı aslında hala biraz var. Yani takıntı yapcak kadar olmasda az çok etki ediyo. bende muay thai gittim sonra özgüven felan geldi zaten sjsjsj :D :D

5. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aynen benim şuan fiziki açıdan sıkıntılarım var kendimden küçük çocuklar artistlik yapıyor dövüp canları yakmak istemiyorum
    biraz saygı fazla birşey istemiyorum :D

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :D :D aynen :D çok oluyo ama he de geç :D

7. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    moralim bozuk olunca kafamda sadece kavga etmek oluyor başka birşey düşünemiyorum
    eskiden kimse adamdan saymaz selamımı bile almazdı kavga ve şiddette yönelmemin nedeni de bu yüzden insanlar çok acımasız karşısındakini hiç düşünmeden olumsuz eleştiriler yapması kişileri derinden etkileyip öz güven eksikliği yaratıyor ben buna uyuz oluyorum genelde fiziki açıdan dalga geçerlerdi bu yüzden kendimi hep yetersiz gördüm şuan 18 yaşındayım hiç kız arkadaşım olmadı ve şuan hoşlandığım bir kız var ama hoşlandığımı bile söylüyemiyorum nedeni küçükken çevremdekilerin beni olumsuz etkilemesi o etkiden hala kurtulamadım.

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    haklısınız :( Bende de az çok var hala. Erkekler arasında çok rahat olsamda kızların yanında baya çekingen oluyorum. birazda çocukluğa bağlı oluyo tabi o :( nese artık ne yapalım :D :D

9. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    psikologa gitsem sorunlarıma çözüm bulunur mu?

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Sanmıyorum. Yani ne yalan söyliyim çok yakın tanıdığım birisi sorunlarından dolayı ailesi tarafından yıllardır farklı psikologlara götürülüyor. Hepsi boş. Yani seansına 100 200 lira alıyolar belki daha fazla :( ama adam konuşuyo bidaha gelin diyor. Yani para tuzağı olmuş resmen. Ama cidden güvenebilceğin bir psikolog varsa danışmanı öneririm. Yani psikoloğa bağlı. Tabi gitmedende elbet çözüm bulabilirsin. Öncelikle kafanda hep konuşmalarını canlandır :D yani heycandan konuşamıyacağından en azından ezbere okumuş gibi olursun :D hemde biraz daha takım oyunu olan sporlara geçersen daha da sosyalleşebilirsin :D veya tenis vb. oyunlarla daha elit bir çevreye sahip de olabilirsin :D sonuçta herkes oynamaz. Tabi bende çok üstüne gitmiyorum. Zaten önceden bi kız sevmiştim bende :D 6 yıl felan oluyo hala numarası aklımda o kadar :D ama işte konuşamadım o zamanlar :( artık geçti zaten. Artık bundan sonrada pek birine bakmam :D :D

11. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    valla güvendiğim tek psikolog okuldaki rehberlik hocamdı oda liseden mezun olunca bitti gitti zaten bizde şans olsa bu durumda olmazdık :D
    bu sorunları aşmak için tek yapmam gereken hedeflerimi gerçekleştirmek o zaman kendimi daha da iyi hissedicem bundan eminim.

12. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    bende psikologa çok maruz kaldım oysa psikolog sistemini hiç desteklemedim eskiden ciddi bir gülme takıntım vardı istemsizce bazen kriz tutardı herkez psikolog psikolog derdi bende kendim çözdüm .

Başlıcam tamamda orda gerçekten öğretiyorlarmı yoksa sadece tanıtıyorlarmı bizim burda birtane salon var tabi 20 dk lık otobüs yolu , internetten yada uzaktan salonun içeriğini anlasılmıyor orda ben profosyonellerle , kendim nasıl ayırt edilerek ders alcam . ne istiyorlar hemen 200 lira eldiven parası gömüyorlar mı bilmiyorum. birde muay thai yada kick boks başlıyanlar sonra kendine diyor mu ben neymişim ya kendine güvenleri geliyor mu onu yazarsanız sevinirim .

13. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kardeşim emin ol muay thai yada kick boksa başlarsan ilk aylarda çok zorlanırsın sonra alışırsın ve antrenmanlarda öğretilen temel teknik ve model çalışmalarını iyi kavrayıp hoca ile 1-1 çalışmalarda performansını birazda yüksek tutarsan salon içindeki arkadaşların ve hocandan olumlu yorumlar almak seni inanılmaz derecede mutlu edecek.
    kafana takılan bir soru olur beslenme,vücut ağırlığı ile gelişim ne istersen sorabilirsin prof. bir klüpte 1 sene muay thai yaptım 13 amatör maça çıktım 13 maçıda kazandım ve bana iyi bir öz güven kazandırdı.

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    nese bunuda söyleyem sonra git yazıl arıtk :D :D
    Öncelikle gidersen tanıtırlar yazılıncada öğretirler yani onu tam anlayamadım :D :D sonra içeriği derken git bi gün antremanları izle. Yani reklam olur mu bilmem de benim hocam taylan keser di. uni-mma veya itü kickboks olarak felanda geçiyor. Antreman olarakda profesyonel veya yeni olman farketmez. Sonuçta seni yeni olan bir gruba alabilirler ama çok da farketmez sonuçta önemli olan kişinin kendi azmi. zaten sen gitceksin sana yumruk nasıl atılır onu göstercek :D atcaksın bakcak doğrunu yanlışını söylicek düzelttircek. Sonrasında sana kalıyo antremanlarda hep yumruk atcaksın bişey yok sjsjsj :D :D ama cidden böyle yani nasıl desem antremanlarda kombolara çalıştırır alışman açısından. Mesela sol düz sağ kroşe at geriye çekil tekmeyi savun hemen ileri atıl yüksek tekme at sağ düz sol aparkart at felan gibi :D :D yani canlandırcaksın biraz. (bkz: gölge boksı) Yani elbet torbayla veya hocaylada antreman yapcaksın ama mantık böyle sana dediklerini yapcaksın. İster yeni git ister 10 yıldır uğraş sonuçta hareketler aynı tek farkı onların kondisyonu farklı dayanıklıkları ve yumruklarının hızı, hareketin formu felan daha düzgün olcak tabi ama işte zamanla. Yani git bir antremana izle öğrencilere bak hocaya bak. Sonuçta tek taraflı değil onlar iyi olsa bile bi bak antremana yapabilir miyim diye ? yani psikolojik olarak sıkılır mıyım veya dayanabilir miyim diye... Nese eldiven felan 200 değildir bence ama :D ben eldiven dişlik ve sargı yı 80 e almıştım heralde. veya 100 de olabilir öyle bişeydi :D ayrıca kendi kendine ben neymişim demek için cidden uzun süreli gidip bi turnuvalara katılırsın felan sonrasında dersin güçlüymüşüm felan diye (kazanabilirsen :D ) ama emin ol öz güven patlaması bile yaşayabilirsin :D kesinlikle gitmelisin bence. Ben zamanında 6 ay gittim keşke devam etseydim diyorum şuan :( artk seneye üni sınavı felan ondan pek zaman ayıramam zaten yol uzak da yani gitseydim şimdiye kadar şuan büyük ihtimal Tr turnuvalarına kadar giderdim :D :D nese yani sen bilirsin ama git bence boş durarak evde hiç bişey olmaz :D

15. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    valla beyler denemeyi düşünüyorum . ben o sporla uğraştığımı belli etcek şeylerden uzak durmak istiyorum mesela lisans , maçlar benim bunlarla işim yok 2 ay kas çalışana laf ediyorlar zaten ben öyle lisans alıp birini dövsem başım belaya girer. sadece antreman ve uygulamalı yapmak istiyorum evde videolar izleyerek felan birşeyler olmuyor .

evde ayak açmaya başladım uzun süredir bazı hareketler yapıyorum . Orda ki ısınmalardan sıkılırmıyım bilmiyorum gitmeden konuşmakta istemiyorum.

Benim bu konuyu açma amacım aslında şuydu . Ben muay thai yada kick bocks her neyse zihni çalıştırabilir , rakibin gözünden ne yapılcağı anlaşılabilir , sadece fiziki değil beyinlede konrol edilebilir . ancak ring planlıdır lap diye rakibin üzerinde atlanmaz . orda öğrenilen direk yumruk yada uzun tekme böyle sokakta olası kavga anında unutuluyormu . Yada kavgada rahat olup eli ayağı kontrol ediliyormu . Bunu anlamak istiyordum çoğunuzun yazısına bakınca rahat olunduğunu anladım .
    Şuana kadar son zamanlar kavgaya girmedim ama açıkçası biri dadanınca donup kalıyordum bu biraz ortamdanda kaynaklı . neyse uzun süredir şu konuları açtım artık devamını getirmek benide sizide sıkar . daha da tartışmaya gerek yok gidip öğrenmeye çalışcam

16. Crysthalmen

Crysthalmen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Ben karatdden yola cikacagim. Ilk basladigimda herkesi alicak potansiyelde hissediylrdum. Su an siyah kemerim ve cok zen durumdayim. Kimse cani a kast etmedikce dovusmem. Ama canima kast edildigi anda karimdakini komaya sokana kadar doverim. Ve bunu butun sakinligim boyiunca biriktirdigim sinirimle yaparim.

Eger gercektn bir sporcuysan kavgaya girmeyi pek istemiyyo insan. Daha agir basli oluyor.

mali67 bunu beğendi.
  17. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Gerekmedikçe asla ama asla ama asla ama asla dovusme senin problemin bencede psikolojik adamim sende kaygı bozukluğu var sen spora baslasanda bu sefer acaba olacakmi ? Işe yarayacakmi ? Ya yaramazsa ? Ya hoca 10 kere gösterdi yapamadım yoksa ogrenemeyecekmiyim ? Gibi tedirginlikler sende oluşacaktır bir psikoloğa git veya kaygilarindan kurtul bazen bilmemek bilmekten iyidir o yumruk tekme veya kombolar bir insana uygulandığında ölümüne neden olabilir mesela muay thai o tam yerine oturmuş olan dirsek teknikleri rakibin gırtlak kafa kas göz kisimina gelse Allah muhafaza ..... o yüzden boş adamlarla uğraşma öğrenmek istersen öğren birşey dedilerse kicinla gül geç ahmaklarla uğraşma
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Nisan 2016 ---
    Bak adamim sürekli olarak spor yapıp salonda müsabakaya katılan adamın eli ayağı dolanmazçünkü adam aliskindir dovusmeye adam üzerine koşa kosa gelir bir adım sağa adım atar karnına middle yi vurur adam çok teknik var bir yerden sonra sokakta yumruk atanlar sana ağır çekimde yumruk atar mis gibi gelir çünkü sporcu hatayı ringde karşılaşmada gördüğü an affetmez hemen yapistirir ama solak başka sokaktaki adamda teknik yok ters hareket yapar adamın açığını bulursun tehlikeli yerden açık verir dayanamaz vurursun sonra kendini karakolda bulursun anladinmi

Son düzenleme: 11 Nisan 2016
  18. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Serhat adli üyeye katılıyorum bende eskiden kavga etmekten korkardım kaygılarım çok fazlaydı sonra spora yöneldim boksa başladım kendime olan güvenim gerçekten arttı ama tam istediğim düzeye gelmedi ringe çıktığım zaman korkum olmuyor pat pat vuruyorum ama sokakta kavga etmekten çekiniyorum psikologa gideceğim gerçekten kaygı bozukluğu var bunun üstesinden gelmek istiyorum ringde de ne olacağını biliyorum ama sokak çok farklı oluyor hep tedirginim tek sorun KAYGILAR üstesinden gelmemiz gereken.

19. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ya arkadaşım zaten gerekmese ben niye kavga ediyim millet kolay lokma yerine koyunca öyle durursan ; yaşamadığın kalmaz. benim tarafımdan düşünmeyen gitsin Siyah geniş atlet gitip salonlarda bench press yapmaya devam etsin . kimse her derde çare olmak zorunda değil .

Zaten benimde düşüncem o yanaydı çünkü ring de sokak kavgaları gibi birtane fırlamanın 30 kişilik tayfası gelmez , herkez ring de tutulmaz , ring de kavga bir anda başlamaz , ring de kimse yumruk atmaktan korkmaz , kimse ring de rakibe birşey olursa çıkışta birşey yaparmı diye düşünmez . ama lazım olan bize dışarıdaki sorunların üstesinden gelmek . çünkü dışardaki zorbalıklar ömür boyu bitmez.

Ayrıca bu forumdaki bilmem neymiş ; önceden biraz korkuyormuş sonra muay thaiye başlamış kendine güveni gelmiş. bu tarz şeyleri diyenlerin çoğu 3 ay gidip o süreçten sonra kavgaya girmemiş insanlar .

Banada mesela çıkışlarda bi kaçkere ne çarpıyorsun deyip omuz atanlar oldu kendimi ifade bile edemedim. okulda sıra zamanlarında arada önüme geçiyorlar ses çıkarmıcağımı biliyorlar ben orda tepki versem hemen uzar hissi geliyor içimden.

Şunuda es geçmiyim . Psikologların düzelteceklerini sanmıyorum bu psikiterapi sistemlerini çok abartıyorlar . para tuzağı ve sömürüden başka birşey değil ha gittimmi gitmedim . ama ne olursa olsun her konuda verim alınmıyor.

Son düzenleme: 12 Nisan 2016
  20. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Yarar tabi Mike Tyson dövmesiyle dalga geçen 3 adamı hastanelik etti

Sayfayı Paylaş