Dövüş sanatları

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 21 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    merhaba 3 aydır vg yapıyorum.benim sorum sokakta ya da herhangi bir heryde olası bir kavga anında hangi spor en etkili olur sizce?

kavganın kötü birşey olduğunu ve yapılmaması gerektiğini çok iyi biliyorum ama çok mecbur kaldığınız anlar oluyor o yüzden sorum yoksa çok efendi insanlardanımdır.

acaba önce 1-2 yıl gibi vg yapıp iyi bir vücutla başlamam dahamı iyi olur?

aklımda boks var omuz sırt ön kol ve bileklerim diğer bölgelere göre güçlü olduğu için. Kick boks kursu var ama heyerde ben tekme atmayı pek sevmem calflarımda kalındır o yüzden sadece yumruk çalışmak istiyorum

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücut Geliştirme Kicboksa alt yapı sağlamaz.Tam tersi birazcık daha yavaşlama getirebilir.İkisinin antreman mantığı çok farklıdır.Tavsiyem MMA direk yazılman yoksa BJJ-Kickboks birine.Vücut geliştirme sanat gibidir kas gelişimin kas göstermini hedefler.Mücadelesporları ise kondisyon , güç , teknik ister.Bunları zamanla geliştirirsin ne kadar erken o kadar iyidir.

3. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Forumda bunun gibi gereksiz kusura bakma ama cidden gereksiz konular bir hayli çoğaldı.Birini sokakta en etkili bir şekilde yere sermek istiyorsan kusura bakma ama burda kimsenin sana bir yararı olmaz.Ben sana en etkilisini söyleyeyim al tabancası sık bir tarafına o kadar süre salonlarda spor yapıp ter atıkmana bile gerek kalmaz :) yani ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım en etkili dövüş sporu diye birşey yoktur her sanat ustasının elinde güzeldir.

Şimdi sizin istediğiniz şöyle birşey bilmem yanlışmı anladım.Sessiz sakin birisiyim diyorsunuz ama sokakta yani dışarıda biri size bulaştığı zamanda anında etkisiz hale getireyim vurduğum yerden kalkamasın istiyorsunuz.

Burda istediğniiz şey size uygun etkili bulduğunuz sporu yapmak mı yoksa sokakta olası bir kavgada rakiplerinizden avantajlı olmak mı ? yani sokakta adam dövmek için spor arıyorsunuz gibi geldi.forumda bu tür konular gittikçe artmakta insanlar ip-man filmini izleyip başlık açıyorlar malesef.

ikinci soruna geleyim 1-2 sene vg yapmakla dövüş sporlarının hiçbir alakası olamaz ve yoktur dövüş sporları ve vücut geliştirme bambaşka şeylerdir diğeri ötekine katkıda bulunmaz.Yani vücut geliştirmek omuz-sırt-göğüs kası yapmak senin yumruğunu tekniğini geliştirmez aksine hacimli kasın esnekliği kaybolur ve seni yavaşlatır yani dövüş sporuna eksi anlanma etki eder.

Vücut geliştirme tamamen görünüş odaklı birşeydir altına girdiğiniz ağırlıklar ve geliştirdiğiniz kaslar size dövüş sporlarında üstünlük sağlamaz omuz surt bilek geliştirip daha iyi yumruk atamazsınız lütfen şu sorulardan vazgeçin.

PeNa ve SaKaTHaCKeR bunu beğendi.
  4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    bana küfür ettiklerinde bile sokakta kavga etmiyorum lütfen önyargıyla yaklaşmayın artık.

Hatta bu yüzden korkak diyen bile oluyor bi yumrukla bayıltacağım kişilerle bile muhattap olmuyorum. Sokak kavgasına giren ergenlerden değilim yani anlatabiliyormuyum bana fiziksel müdahale olmadıkça karşılık vermem.sende yürek yok diyorlar yüreklilik küfür edince 2 - 3 serseriyle boğuşup soluğu karakolda almaksa evet bende yürek yok.

ben spor yapmak istiyorum ve 2 spor arasında kalmıştım. git yüz , basketbol oyna dersin şimdide bu sporlardan haz almıyorum.

Son düzenleme: 12 Ekim 2013
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sokakda birşeyler yapabilmek istiyorsan ve bu konuda etkili olmayı hedefliyorsan , vücudunun uzuvlarından biri olan bacaklarını kullanmamayı seçmen kendini bu konuda kısıtlamandır.
    Kickboks kursuna gitmeni öneririm , ama illa tekmeler konusunda öyle düşünüyorsan , boksu öneririm yumruk için..

6. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Kendine özgünevi olmayan bütün insanların genellikle ağzından çıkar bu cümleler ''tek yumrukta bayıltırımda uğraşmak istemiyorum yada vursam ölürde neden uğraşayım '' veya biri sokakta laf birşey deyince gelip vursa karşılık veririm derlerde zaten fiziksel müdahale oldumu bir zahmet karşılık verin ayrıca bu kadar elit oluşunuza imrendim doğrusu sokakta kavga edenler hep ergen apaçi siz farklısınız :) yaptığınız tek şey kendinizi kandırmak. Yürekten bihaber şekilde yüreği tanımlamakta size kalmış tabi.

SaKaTHaCKeR bunu beğendi.
  7. SsBlackEagles

SsBlackEagles Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    Kardeşim seni en iyi ben anlar gibiyim sana tavsiyem ilk 1 sene body e git güzel bir güçlen kendine öz güven gelsin hacimlenki karşındakiler sana birşey derken iki kere düşünsün. 1 sene gittikten sonrada 5 6 ay kick boxa gitsen sokak dediğin yerde öyle seni indirebileni pek bulamazsın sonuçta prof. spor yapmayan adamlar. Kick box yerine mma da olabilir hatta mma yap kralına gidersin derim bak böyle daha samimi olmuş olabilirim. Saygılar...(

Son düzenleme: 13 Ekim 2013
    neverbackdown. bunu beğendi.
  8. Atalay Yalçın

Atalay Yalçın Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    en iyisi boks ama oda sabır zaman uzun bir tecrübe gerektirir onun yerine mma veya güreş vs. gibi bir dövüş sporu yapman daha iyi boks kişiden kişiye değişiyor adam 2 sene yapıyor bişey bilmiyor biride 3 ay yapıyor çoğu şeyi çözüyor. Sen işini şansa bırakma git güreş öğren o yüzden.

9. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    body e gidip güçlenmekte nedir ? body yaptımı olacak tek şey hacimlenmek ki bana göre hacim kazanmak heleki body yöntemi ile sokakta ringde herhangi biryerde benim için eksidir kazandıracağı tek şey kilo olur birde görünüş başka getirisi yoktur.

Sanki 1 sene body yapmak kickboksda avantaj sağlayacak gibi demişsiniz ki böyle birşeyde yoktur insanları yanlış yönlendirmeyelim bodybuilding ile kick boks tamamen farklı sporlar forumda kaç kere yazılıp çizildi birinin diğerine getirisi olmaz olamaz.5-6 ay kick boks yapan adamda van damme olmaz sokakta doğru dürüst avantaj sağlamaz.

Ayrıca spor geçmişi olmayan birine mma önermekte nedir ?

10. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    evet 2-3 serseri için başını belaya sokmamak özgüvensizlik ya da korkaklık oluyorsa.

durduk yere kavga çıkaran insanlar geleceği olmayan hiçbirşey beklemeyen insanlardır zaten bu yüzden başkalarınında başını belaya sokmaya çalışırlar. Evet ben korkağım öyleleri cesur. Ben korkağım çünkü gelecekten beklentilerim var bir sokak köşesinde serseri olmaya niyetim yok çünkü gelecekten beklentilerim var.

mirko-Cro-Cop bunu beğendi.
  11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yanlış anlaşılmasın ama ben kesinlikle önermiyorum sakın böyle birşey yapma 1 sene body sonra 6 ay kickboksu yapman seni asıl geri götürür. o 1,5 sene içersinide kickboks yapsan hem vücuda sahip olursun , hemde teknik-hız-patlayıcı güç anlamda diğer bodyli kombinasyondan çok çok fazla üstün olursun kesinlikle 1 sene body gidip ona geçiyim deme zaten body buildin antremanlarını bıraktıktan 2 ay sonra kasların kütlesi küçülücek.Antremanda 120kg bench giren biri diğer ay kickboksa dönerse 2. ayda o iş geri adımlarla ilerler.

12. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    ''Cesaretli insanların hayal güçleri zayıftır, işler yolunda gitmezse sonrasında başına gelecekleri kestirmezler , gerçekten cesur olanlar hayal güçlerini yenip yapması gerekeni yapanlardır'' diyor bukowski.Bu durumda siz dediğiniz gibi korkak oluyorsunuz.

13. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    seninle tartışmıcam kimse korkaklığımı cesurluğumu sorgulayamaz. bukowskinin demesiylede olmam. o dediğin adamda çok sağlıklı birisiymiş gibi. gözükmüyor.herşey filmlerdeki gibi sonunu düşünene kahraman olamaz demekle bitmiyor.

yanlış örnek olma diyorsun kavga etmeye teşvik ediyorsun

Son düzenleme: 14 Ekim 2013
  14. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    senin cesaretini korkaklığını sorgulayan yok verdiğim ilk cevabı cesaretin ne olduğunu bilmeden cesarete korkaklığa getiren zaten sizsiniz kimseyide kavgaya teşkil ettiğim yok ilk yorumum gayet açıklayıcıydı tartışmayı buraya getıren zaten sizsiniz özgüven sorununuz olduğunu düşünüyorum iyi forumlar.

15. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sanki dövüş sporları ile ilgilenen ağırlık antremanı yapmıyormuş gibi yorumlar yazılmış bruce lee michael jai white scott adkins gina carano ve bir çok dövüşçü ağırlık antremanı yapar vg sporu demek ronnie coleman olmak demek değil amaca göre değişir ayrıca vgci ile bir dövüşçü kavga etse net şu şunu yener diyemeyiz adam tutar boğazına bir yumruk atar ve geleceğin karşındaki adama kalır birde burada birinin sana korkak demesi ile korkak olmuyorsun boşver klavyesi olan yazıyor sen geleceğini düşün

16. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Dövüşçü mü sinema aktörü mü ? dövüş sporlarında ağırlık kaldırılır ama temel hareketler bunlarda patlayıcı güç kuvvette devamlılık gibi şeyleri geliştirmek ve kaslarda gerilimi arttırmak için yapılır hiçbir dövüşcü vg yapmaz ha yapar isterse ama yaptığ dövüş sporuna katkısı olmaz.Sizin dediğiniz örneğe göre vgci dövüşcüyü silahla vurur gelecek denen birşeyi kalmaz.Ayrıca klavyesi olan yazıyor çok doğru.

17. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    okuduğunu anlamamışsın[​IMG] bak ne dedim orada vg sporu demek ronnie coleman demek değil amaca göre değişir ağırlık antremanı dövüş sporlarında vardır evet temel hareketler yaparlar hatta futbolcular bile aletsiz vg yapar aksiyon starlarının çoğu pro zaten jet li jackie chan gibi 15 yaşındaki bir genç insanada daha iyi tavsiyeler vereceğine tutup korkaksın gibi abuk sabuk yorumlar yazmamanı tavsiye ederim hadi güle güle

18. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    diğer üyelerin aksine bu gibi konulara yapılabilecek en mantıklı yorumları yaptığımı düşünüyorum.bu konudaki bütün mesajları heleki ilk mesajımı ve aldığım cevabı okumanı tavsiye ederim.

Lakin bu gibi konuları açan arkaşların aradığı cevaplar daha çok şunun gibi oluyor ''Bro mma e git 5-6 ayda sokakta 4-5 kişiyi rahat alırsın dehset olursun (spor geçmişi olmayan birine mma önermekte nedir ? mma'in türkiyedeki durumu nedir ?)'' yada ''bro git 1 sene body yap özellikle omuz kası yap yumruğun sert çıksın sonra boks-kick boks'a git kasların güçlenir çok fena olursun ???!!?''.

Şimdi 15 yaşındaki bu arkadaşımıza bu gibi tavsiyeler mi verelim çocuğu yanlış yönlendirip mma salonlarında vg salonlarında zamanını mı harcatalım ? en mantıklı yorumu afedersiniz biraz sert de olsa yine ben yapıyorum adam 5-6 ay bir dövüş sporuna gidip tek yumrukta adam bayıltmak, 4-5 kişiyi yere sermek istiyor birde dikkat çekiyorum bunları ''sokakta'' yapmak istiyor spor kariyerini falan geçin tabi.Sonra mantıklı işine gelmeyen yorumu alan arkadaş işi yok cesarete yok ben sokak varoşu değilim herkesle her laf atanla kavga etmem durumuna getiriyor e bunada verilecek en mantıklı cevabıda verince ''mantıksız'' üyenin biri gelip bana ''abuk subuk yorum yapma '' diyor evet arkadaşım hepinizin yorumları harika süper insanları çok iyi yönlendiriyorsunuz benim yorumum abuk subuk oldu :)

Bu gibi konuların cevap yazılmadan kapatılması lazım kendine güven sorunu yaşayan çocuklar böyle başlıklar açıp sokakta 4-5 kişiyi yere sermenin en kolay yolunu arıyorlar sanki burda özel gizli bir dövüş sporu bulacakmış gibi sorular soruyorlar ben söyleyeyim iyi bir dövüş sporu yoktur dövüş sporunu uygulayan iyi bir dövüşçü vardır bunun içinde seneler gerekir 7-8 ay kick boks yapıp 4-5 kişi tek yumrukla indiremezsiniz malesef.

rockybalboa7 arkadaşım umarım anlamışsınızdır ki zannetmiyorum.

19. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    beni anlamamakmı istiyorsun ben spor yapmak için istiyorum tamammı kimseyi yere sermek için spor yapmıcam. Kimseyi 4-5 yumrukta indiricemde demedim lafaları anlamak istediğin gibi anlama.

birçok spor denedim ama bana keyif vermedi 100 kere yazdım yüzme , basketbol bana haz vermiyor o yüzden farklı sporlara arıyordum tamammı.

Şuana kadarda kimseden dayakta yemedim , yememde sana hiçbişeyi kanıtlamak zorundada değilim ben adam dövmek için spor yapmıyorum.Her dövüş sporuna giden kavga etmek içinmi gidiyor yargısız infaz yapıyorsun insanları tanımadan.

20. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Spor yapmak için istemek ayrı sokakta etkili olmasını istemek ayrı birşey bilmem benmi anlatamadım senmi anlamıyorsun, bana zaten birşey kanıtlamanı istemiyorum bu konuya birşeyler yazıp çizdigim için pişmanım harcadıgım zamana gerçekten yazık olmuş hata sende kesinlikle değil mantıklı cevaplar alsanda istediğin cevap neyse onu dinleyeceksin şaka gibi yorum yapıyorsun ciddi bir özgüven sorunun olduğunu düşünüyorum hata kesinlikle bendeki o kadar yorumu tavsiyeyi sanki duvara anlatmışım, İyi forumlar.

Sayfayı Paylaş