(dövüş sanatları)Bu insanlara karşı dikkatli olunuz...!!!

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve scorrado tarafından 26 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    Bak özür dilemek erdemdir
    senin özür dilemen de seni benim gözümde daha kötü bir konuma sokmadı.

karşındaki adam 35 yaşında bir akademisyen ve hiç de zıpır falan bir adam değil. (me-myself-moi) bu tartışmalarda gayet de ciddiyimdir
    ve
    karşımdakine de saygılıyımdır.

sana karşı da öyleyim ama demediğim şeyler için suçlanırsam, sorularıma cevap alamazsam; tartışma tartışma olmaktan çıkıyor!

sen WTcileri tanıyorsun eyvallah, boks/güreş tercihin de "SÜPER"
    PEKİ mtCİ, BOKSÖR, JUDOKA TANIYOR MUSUN?

Aradaki farkı görmen için burası önemli, ben tanıyorum.
    Bu nedenle bu kadar bağırıyorum!

Bak ben de zamanında WTye inanmıştım, tarikat müritiydim yani!
    ve diğer sporlarla dalga geçen insanlardan öğrendiğimiz praxisi biz de ypatık.
    dalgacı olduk vs..
    ama sonradan gözüm açıldı!
    4 yılı kaybettim ama olsun!

2. scorrado

scorrado Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ama işte şöyle bir durum var benim tanıdığım wt cilerde hayvan abi vallahi. Yani bu adamalr MT yada boks yapsa gene hayvan adamın genetiği bu. Ne bilek güreşinde yeniliyorlar eline ayağına gir adamın acı diye bir şeyi yok kafadan kontak hafiften 2 kardeş bunlar.Tanıdığım hocalardan bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın.

Yani bu tanıdığım eski muay thaicilerden daha sağlam adamlar. Bu genetikle alakalı birazda . Tabiki proffesional MT ciler başkadır ama bunlar neden öyle olmasın? Bence WT cileri elden geçirip sağlam yapsak bunlar ringede daha ferah çıkarlar bizde ekran başında keyifli maç seyrederiz yanlış mı ?

3. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    ben aslında bu konuya eski yazılarımda defaatle değindim.
    Elbette WT ile dövüşecek çıkar
    bunu zaten kimse reddetmiyor;
    Egemen Baranok için böyle derler.
    Boztepe dövüşür
    Salih Avcı dövüşür
    var bir kaç kişi daha
    ama bunun oranı ne? esas bunu tartışmak lazım derim hep!
    esas "belirleyici" olan haftada topalm 5 saat antrenman yapabilen memur Ahmet'in seviyesidir, WT ile gelebildiği seviyedir.
    anlatabildim mi?

yoksa dövüşmenin tek parametresi "çalışılan teknik" değildir;
    agresyon, cesaret, güç....

son not:
    seninle uzun bir süre tartışmak istemiyorum scorrado, parmaklarım şişti yazı yazmaktan.
    klasik kötü espri gelsin;
    "önümüzdeki sene görüşelim"

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123

5. zboy

zboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    istanbul
    yazdıklarında doğrular da var yanlışlar da var moruk ama sana şunu söyliyim, ercan hoca'nın kendisini ya da sporunu reklam etme gibi bi amacı kesinlikle yoktur ve yazdığın her şeyi de iyi bilen bir adamdır, tamam kimin yeneceği spora göre belli olmaz ama şöyle bişey de var, mike tyson'un karşısına buakaw'ı çıkartırsan sonucun ne olacağı bellidir, buakaw en iyi muay thaicı değil ama sonuçta muay thai camiasındaki en popüler mt'ci olduğundan onu örnek verdim, işe bu yönden de bakmalısın ve çok yakından tanımadığın biri hakkında böyle reklam amaçlı falan filan demek senin haddine de değildir dostum kusura bakma ama bu böyle, ercan hocayı ne kadar tanıyorsun da böyle konuşabiliyorsun?

6. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    zboy şimdi maksadım direk muhalefet değil ama 1. si konuya en son yorum teee 2011 de yazılmış yani cevap yazmak için korumacılık yapmak için yazmanın bir anlamı yok. Ercan hocayı hepimiz biliyoruz. İyi bilen vardır kötü bilen vardır benım için önemi yok. Benim nazarımda iyi bir hocadır. Gel gelelim mike tyson buakaw olayına. Spordan anladığını " farzederek " söylüyorum; Buakawla mike tyson ı karşılaştıracaksan yine mike tyson alır. Buakaw' ın yumruklardan kaçma alışkanlıkları çok yok eskivleri mike tyson kadar başarılı değil. Mike tyson ile aralarında büyük bir siklet farkı var. Buakaw tyson' a low kick vursa hatta o low kick i balta olarak vursa o low kick i vururken kroşe yiyecek açık ve net. Hadi yemedi diyelim tyson ın bacakları ve çalışma prensibinden yola cıkarsan eğer o bacakları 2-3 low kickle deviremezsin darbeye dayanıklılığıda fazla o bacakların. Buakaw' ın yumruğunun uyguladığı ağırlık ile tyson ın yumruğunun uyguladığı ağırlıgıda kıyaslayamazsın tyson her türlü fazla vuruyor. Sonuç itibariyle kazanan yine tyson oluyor. Yeniden bildiğini " farzederek " söylüyorum siklet farklarını hesapla sonra isim koy ortaya ve koyacağın isimler sürekli göz önünde olan isimler olacaksa da makul isimler seç. En popüler olmak en iyi olmak demek değil malesef. Yani sırf yazdığın cevap çok saçma yersiz ve gereksiz olduğu için cevap yazma ihtiyacı hissettim. Lütfen forum içerisinde yaptığın yorumlara dikkat et. Gün içerisinde başka bir konuya başka bir yorumda bulunmuştun saçmalık kelimesini kullanmıştın burada da haddine değil şudur budur diyorsun ve yine savunmacı konuşmuştun. Objectif ol tarafsız ol. öyle yorumlarda bulun. Foruma daha bugün kayıt olmuşsun yeni kayıt olanlar kısmını bir oku lütfen kuralları tam olarak anla sonra forumlarda dolaş dostum yakışmıyor böyle yorumlar. 2011 de bitmiş ve 2014 e gırecek olmamıza rağmen devam edilmeyen bir konuya muhalefet ve savunma amaçlı yorum yapmak emin ol gerçekten gereksiz. Neyse lafı uzatmayacağım detayları yukarıda yazdım nasılsa. Herkese hayırlı geceler.

7. zboy

zboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    istanbul
    moruk benim forumlarda nasıl dolaşacağım sana kalmadı bu 1, buakawla aralarında siklet farkı olduğğunu biliyodum ama başka muay thaicılar söylesem onlar kim diyebileceğini düşünerekden popüler olanı yazdım tabiki biliyorum popüler olmak en iyi olmak değil, başka bir yorumda saçmalık kelimesini kullandım çünkü cidden saçma bişey yazmışlar, hafif kickboks nedir abi? neyse konu o değil muay thai sporunu yeteri kadar bilmediğin çok belli oluyor atılan lowkicklerde bi mt'cinin kroşe yiyebileceğini mi zannediyosun kolay kolay?
    güldürme beni, artık zamanında tyson niye k1 çıkmadı çıkmalarını istedikleri halde, daha önce k1 e çıkan boksörleri de biliyosundur belki hepsinin afalladığını (=
    benim amacım boksu ezmek değil yanlış anlaşılmasın, eskiden kickboks ve boks derslerine de girdim, ve ercan hocayı hepimiz biliyoruz diyosun da, ne kadar tanıyosun ki ercan hocayı :D bildiğinizi zannediyosunuz bence sadece, bu sadece ercan hoca için geçerli değil, başka kullanıcıları sadece forumlardan tanıyamassın bunu unutma ve tarihe bakarsak ben forumlarda güç sporlarıyla ilgili kısımda en üstte çıkan buraya girdim ve ercan hocanın falan ismini görünce yorumları okuyup cevap veresim geldi, 2011 e falan bakmadım açıkcası ki yorumu yazdıktan sonra senin cevabında hem 2011 yılını kullanarak hem de tyson ve buakawın siklet farklarını kullanarak laf sokmaya çalışacağını da tahmin etmiştim neyse iyi geceler sana da (=

8. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 2 li diyaloglara girmemeye çalıştıkça kişiselleşme başlaması hoş değil ama gerekli cevapları makul bir biçimde verebilirim. Ercan hocayı hepimiz biliyoruz çünkü ercan hoca ile aynı camia dayız ve ercan hocanın istanbuldaki yerine bir çok öğrenci göndermişliğim var ama uzak diye gitmemişlerdir ama yakın diye gitmişlerdir orası onların bileceği iş. Ercan gürgöze diyince kimlerin nasıl saygı duyduğunuda biliyorum. Ben sporcu karşılaştırmandan yola çıkarak kroşe dedim hoş bilgin olsaydı zaten karşı cevap vermeye çabalamadın. Sen tyson gibi bir adama sağ low kick vurmaya çalışcaksın oda boş duracak ve pivot bacağının gücüyle içe girip sana sağ kroşe veyahut sağ kısa direk vurmayacak öyle mi ? Dostum lütfen beni güldürmeye çalışma. Bütün olabiliteleri hesaplayarak yorumlarda bulun bana. Ne sen en iyisini bilirsin ne ben ama bilinip görülebilecek bariz olaylarıda göz ardı edip körü körüne yorum yapma lütfen. Ben şimdiye kadar kimseyi forumdan tanımadım şahsen. Her savunduğum veyahut eleştirdiğim insanı real den tanıyorumdur mutlaka. Halen mt cinin kroşe yiyebileceğini zannediyorsun diyorsun. Bende mt yapıyorum ve oo bu çok iyi boksör dikkat et denilerek uyarılan mt cinin boksörü boks yaparak nakavt ettiğinide bilirim. Yeniden söylüyorum ben 2 li diyaloglara girmeye çalışmıyorum benim üstüme oynama bilgilerinle konuş veyahut lütfen araştırıp yorumda bulun. Diğer bir konuda; eğer yorum yapılacaksa herşeye bakılır. Tabi ki tarihe isme ve cisme bakacaksın adamlar yıllardır aktif değil ha yazdıysan da bunlarıda göz önünde bulundur illaki birisi çıkıp birşey yazacak. Sen dikkat etmiyor olabilirsin ama başkaları ediyor olabilir. K1' E çıkan boksörlerin " istisnasız " hepsi afalladı mı yoksa başarılı olanları da var mı ? diye bir soru yönelteyim sana ve bu gecelik bana ayrılan süreyi doldurayım. Cidden cevabını merak ediyorum ancak yarın veyahut sonraki günlerde cevap yazmayacağım çünkü inanki çok uzayacak. Belli ve çok güzel bir değer yargın var hoş birşey ama değer yargını farklı kullanıyorsun dostum. Sana iyi forumlar ve başarılı spor hayatları diliyorum. Yeniden hayırlı geceler.

Dipnot: Kick boks ve boks dersleri vermek insanı işi bilen birisi yapmaz. Günümüzde Ankara'da olsun istanbul' da olsun sorsan 300 tane dünya şampiyonu 500 tane de ders veren antrenör var. ( rakamlar tamamen sallama farkedilmişdir umarım )

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    :) :) :) yaklaşık 2 ay önce 2 eleman ile " istanbul ili boks şampiyonasına " girdik "60 kgs ve 74 kgs ve birisi 2 nci ve diğeri 3 ncü oldu !...

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    dayak yememek için en iyi spor hızlı koşmaktır bunu bilirsen hiç dayak yemezsin :)
    birde 2. var buda tvde sinemada hiç görünmez genelde uçan tekmeler , değişik uzak doğu hareketleri görsellik açısından tv de tercih edilir o yüzden unutulagelmiştir.
    ancak türk gençliği bilirki en iyi dövüş tekniği KAFA ATMAKTIR . :)
    kafanı çalıştır diye boşuna söylememiş büyüklerimiz
    not:bi espiri yapayım dedim

11. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    noyanaktas amacım karşı çıkmak değil ama önce adama direkt olarak yorumda bulunuyorsun sonra cevap alınca ben ikili diyaloglara girmemeye çalışıyorum diyorsun, bir kere söylemeye çalıştığınla yaptığın şeyler çelişkili, birinin ismini vererek direkt olarak yorum yaparsan 2'li konuşmayı başlatmış oluyorsun senin bu yazdıklarını daha öncede gördüm sanki çok bilmiş harika bir insanmış izlenimi verip birde 2'li diyaloglarla uğraşamam diyorsun ya ne demek istediğin bile anlaşılmıyor, bütün olabiliteleri hesaplamakmış sen o 2 sporcuyu aynı ringe çıkarmadan bütün olabiliteleri hesaplayamazsın sikletleri ve branşları farklı 2 sporcuyu birbiriyle kıyaslamakda zaten hiç profesyonel işi değil biliyormusun, 2 sporcu ringe çıksa mike tyson devirse direkt olarak boks kazanmış olmayacak veya buakaw devirse muay thai direkt olarak galip gelmiş olmayacak, insanlara direkt olarak cevap veripte cevap alınca ''üstüme direkt olarak oynama, bilmiyorsan araştırda gel, '' diyerek aslında ne kadar kompleksli bir insan olduğunu gösteriyorsun ne ustalığını nede bilgilerini, bi yazdıklarını oku bakayım üye başkasına cevap yazmış sen direkt üyeye cevap yazıyorsun üyede karşılık verince çok elit ve profesyonel insan izlenimi vermeye çalışıp ''benimle 2'li yorumlara girmeyin'' diyorsun senin yazmaya çalıştıklarını sendne başka anlayan var mı acaba

Sayfayı Paylaş