Dövüş sanatına başlıcam ve Spor hakkında yaşadıklarım . Herkez okusun

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 1 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Önceliklle belki size bu kategoriye uygun gelmeye bilir ama önce okuyun lütfen sonra yorumlayın..!
    Arkadaşlar hayatta hiçbir hedefim amacım olmadı hep zamanı geçirmek için yaptım ne yaptıysam okul ortamım yok tu etrafım fırlama ergenlerle doluydu okula dışarıya hiçbir şekilde mutlu bir adım atmazdım çocukluk zamanlarımda çeşitli sporlara heves sardım basketbol , hentol felan bir anlık heveslerle başlayıp 2 hafta gittim ve geçen sene çok mükemmel bir spor la vücut geliştirmeyle tanıştım kendim evde çalıştım ev kelimesini duyunca belki size basit geliyordur ancak hayatta kendi disiplinimle kendimce başarı kazandım ve bu açıkcası beni mutlu etmedi değil hala devam etmekteyim hala evde çalışyıorum hala günden güne gelişiyorum salonda çalışmayı sevmem hep evde çalışırım salona gitsem şimdi 10 kiloyla çalışırken orda 2 kilo vericekler elime bunu düşündüğümden oraya gitmiyorum belkide haksızım . ve artık dövüş sanatına girmeyi düşünüyorum giremeyede bilirim böyle serbest dövüş sanatı içeren boks , judo , tekwaondo hepsini içeren olarak yapıcam ancak maddi durumum çok iyi değil ailede borçlar var ancak kendim malzeme masraflarını karşılayabilirim ve böyle sıkıldığımda boş zamanımda gidip saatlerce çalışırım bir aileye ortak olabilceğim bir spor salonları varmı yoksa para sahibi olmak için mi bu salonlar var sizce nasıl dediğim gibi olabilir disiplin severim acıya dayanıklıyım şuan bile 2 aydır ayak esnekliği çalışyorum 6 kiloyla gölge boksu 8 kiloyla omuz kası çalışıyorum . Yaş 16 boş 170 kilo 57

2. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    hangi şehirdeysen boks yada diğer dövüş sporlarıyla alakalı devlete ait çoğu spor merkezinde ücretsiz kurslar var yakın bir yerde araştırırsan bulursun sakın ücretsiz devlet yeri diye kalitesiz diye düşünme tam tersi genelde böyle yerlerdeki hocalar kendisi açıp aylık ücretli yerlere göre çok daha sağlam hocalara sahiptir araştırırsan mutlaka bulursun

3. beta32

beta32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evde sadece dambılla bile her kasını geliştirebilirsin, spor salonunda yapacağın her şeyin sana yetecek kadarını evde de yapabilirsin. Suplement de gerekli değil müsabakaya çıkmayacaksan, ki çıkmayacağın belli, antrenmandan hemen sonra beslen yeter. Amacın sağlık ve daha güçlü olmak ise bu iş çok basit.

Dövüş sporuna gelince ben profesyonel muay thaiciyim aynı zamanda da antrenörüm. Halk eğitim hemen hemen her ilde kurs veriyor ücretsizdir ayrıca bazen eldiven falan da veriliyor. "serbest dövüş sanatı içeren boks , judo , tekwaondo hepsini içeren olarak yapıcam" derken el, ayak kullanımı ve boğuşma içeren bir dövüş istiyorsun. Boks sadece el tekvando öncelik olarak ayak ve judo boğuşma kapsamına giriyor dersek hiçbiri istediğin spor değil ve üçüne ayrı ayrı katılmak yerine üçünü de içeren muay thai ya da kick boks öneririm. Halk eğitimde bunun kursları sürekli var.

Kabataslak yazdım, biri çıkıp yanlışımı aramaya kalkarsa cevap vermekle vakit kaybetmeyeceğim, ben bu kişinin işine yarayacak şekilde yazıyorum.
    tetik34, soruların olursa cevaplarım, kolay gelsin

4. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam ben kickboks yazilmak istiyorum ramazan beyazkaya ya ise yararmi sokakta kendimi savunurmuyum ellerim sertlesirmi vuruskarim hizlanirmi taktik bilirmiyim? Bazen okukdakiler sen kickboks bilsen ne olucak diyorlar.

5. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    sen bir başla bir 6 ay sonra kendin zaten farkedersin ama önemli olan azimli ve disiplinli bir şekilde bırakmadan yapman.

6. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    o okuldakiler seni kendinden küçük gören egolu tiplerdir desen duvara yumruk at atar çünkü hiçbir spor bilgisi duvara yumruk atmak tamamen delilik
    sen o tarz boş konuşan insanların dediği saçma sapan şeylere bakma onlar kendini bir şey sandıkları için seni hiç bir şeye saymaz
    o ortamlardan uzaklaş ne dedikleri önemli değil sporunu yap öz güven artsın ve psikologa git iyi gelecektir sen bütün sorunlarını anlat konuştukça çözümler bulundukça sen kendini daha iyi hissedeceksin iyi bir yerlere gelmek istiyorsan bunları yap yok diyorsan git gangstercilik oyna o zamanda çok saygı duyarlar:):)

SweentLy bunu beğendi.
  7. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Saglam boksör olmak istiyorum bu boksör lerin sponslari oluyormu bi bilgin varmı hocam bide nasil iyi boksör oluruz?
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Aralık 2015 ---
    Cok istiyorum yalmayi şampiyon olmak istiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Aralık 2015 ---

8. beta32

beta32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dövüş Sanatı bir sanattır ama sokakta kabalık vardır sanat işe yaramaz diyerek dikkatini bu kısma çekeyim. Profesyonel olmayan kimse sokakta söz konusu dövüş stilinin %20'lik bir kısmını icra edebilir diyeyim. Rakiple-düşmanla oynamayı öğrenirsen sokakta da her şeyi yapabilirsin ama işe yaramayacak şekilde konuşmayalım senin üzerinden bahsedelim: kick boksa gidersin haftada üç günden altı ay geçer sokakta kavgada dayak yemez olursun, bir sene geçer eğitimsiz hemen hemen herkesi döversin, iki sene geçer artık bunlara önem vermezsin kavga ile ilgili bir şey aklına bile gelmez. Kimileri yok hoca iyi değil der kimileri yok kişinin içinde olacak der kimileri genetik yatkınlık olacak der, bunlar dövüşmeyi bilmeyen kimselerdir. Hocan nasıl olursa olsun, kabiliyetin nasıl olursa olsun, genetik faktörün ne durumda olursa olsun bunlar sadece "zamanını" bir miktar etkiler, 1 sene boyunca ara vermeden bir dövüş sporu yaparsan istesen bile dayak yiyemezsin zira vücudun darbelere alışmıştır etkilenmezsin, rakibini ezmek de sana kalmıştır. Torbada çalışmak gölge boksu yapmak lapaya vurmak hiçbir işine yaramaz: bol bol spanik yapacaksın. Hiç olmadı üç ay bir yerde kurs al sonra kurstan bir arkadaşınla anlaş evde parkta bahçede neresi uygun gelirse bazen sert genelde ise yumuşak şekilde spanik yapın ve aynı öneme sahip şekilde sık sık klince girin.

Bunların hepsini sadece sokakta işine yaraması için söylüyorum, ring tamamen başka.

9. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim hocam

10. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    dostum zaten önemli olan istemen sen eğer gidip boksa başlarsan gevşemezsen disiplinli olursan ordaki hocalar seni görür 6 ay belki daha kısa sürede maçlara çıkabilirsin tamamen sana kalmış bir durum

11. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Ben morarik kiriktan korkuyorum benden yana sikinti yok ama annem söylenecek verdigin parayla dayakmi yedin dicek bunu nasıl yapcaz

12. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Uzun süre kas çalıştığımdan dolayı artık kol kalınlaklarım felan baya arttı ama kasla alakalı olmayan biri benim kası görünce sanki bu kas herşeyi başarması gerekir gibi geliyor ancak sadece ağırlık çalıştığımdan dövüş performansım iyi değil gözüm döndüğünde felan ayrıda . böyle okulda banada arada bulaşıyorlar sınıfta eğer döversem başıma bela olcak bir tip var onun yüzünden millet rahat bana haşır , neşir yapıyor. bendede işte dövüş refleksi özgüveni yok o yüzden dövüş sporuna başlamak istiyorum.

Foruma bu aralar bakamadığım halde şu dövüş sanatını araştırdım judo teakwando felan genelde bana göre ring ve sahne sporu çünkü trafik kavgalarında felan kotla döner tekme atılmaz ama boks refleksleri ve dayanıklığı geliştirebilir . Muay Thai gelince bu da yeni popüler olan ve daha çok teknik ve dirsek içerikli bu tabi iyi yöntem ama Dövüş tekniği geliştirmek isteyne insan için iyi değil hele benim yaşım için şuan öğrenciyim okulda bazen birisi felan dalga geçince bir anlık tepki verince ''Kas lısın diye adammı oldun'' , yok işte '' Ben gitsem bilmem ne ye ben daha iyi olurum '' daha ilerisi Bazen okulda tamamen birine saldırınca ''sen çalışıyorsun o çalışmıyor '' gibi şeyler duydum . Yaşayan arkadaşlar iyi bilir. bu yüzden muay thai çok belli edici .

Son olarak kusura bakma biraz uzun yazıyorum . Ben ücretliyede giderim sorun değilde genel olarak birde gözüme birşey battı sanki boks ta çok teknikleri ve gelişimi pek açmıyorlar genelde düz yoldan ilerliyorlar gibi bazı salon tanıtım videolarını izledim 40 kişi sıra olup önce bir eğitmen hareket yapıyor diyerleri tekrarlıyor böyle hep toplu eğitimmi veriyorlar yoksa bireyselde oluyormu .

her paragrafa göre görüşlerinizi bildiriseniz sevinirim.

13. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Bende yakında kickboks gidicem faydasi olur bastan söyliyim ring sporlari iyidir birebir derste verirler ancak farkli ücretle

14. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benim gittiğim salonda 4 tane eğitmen var iki tanesi profesyonel kalan ikisi de kıdemli yardımcı antrenör
    ilk başta herkes asıl hocayla başlıyor sonra grup grup dağılıyor lapa çalışılıyor,gölge boksu,ağırlık antrenmanları en sonunda ringde sparring yapılıyor ip atlanıyor şınav,mekik,barfiks ve finish
    türkiye şampiyonasına katılanlar 3,5 saat çalışıyor prof hocalarla----şampiyonaya hazırlananlar 2 saat çalışıyor hem prof hemde kıdemli hocalarla.

15. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    peki günlere ve saatlere nasıl ayar veriliyor istediğimiz zaman belirli sayıya göre gidebiliyormuyuz ? gün sayısına göre fiyat bilgisi verirmisin

16. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    günleri hocalarım belirliyor aynı şekilde saatleri de anlayacağın kafaya göre iş yapmamız yasak
    fiyat ise herkesin eşit ister 5 saat çalış ister 2 saat tüm öğrenciler aynı ücreti veriyor 1-1 özel ders olursa o zaman farklı grup çalışması farklı fiyatlardadır. bütün salonlarda öyledir ama ücret farklı olabiliyor misal bizim salonda 100 tl ama ümraniyedeki bir salonda 110 120 tl dir.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Aralık 2015 ---
    tabi ki şampiyon olursun ama doğru kişilerle doğru yerlerde çalışman gerek boş salonlara gidip para vermektense güzel bir salona gidip iyi bir geçmişi olan hocayla çalış Türkiye şampiyonu ol sonrası gelir zaten sponsorlar felan kendini sıkmana gerek yok düzenli çalış disiplinli ol birazda sabırlı hareket et o zaman çok iyi yerlere gelirsin herkes seni parmağıyla gösterir.

Son düzenleme: 10 Aralık 2015
  17. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum ramazan beyazkaya iyimi 2004de dünya şampiyonu olmus

18. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    bir salon buldum internette gezerken Kick Box ve muay thai içerikli çengelköyde eve uzak ama en azından güzel yerde acaba 18 yaş altını alıyorlar mı bütün salonlar birde illa burun kemiğini aldırmak zorundamıyım maçlara çıkmıcam zaten antreman yapcam

19. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Cikmicaksan alma zaten cogu boksor almiyor burun kemigi almak burnun seklini bozar

20. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    adam dünya şampiyonuysa gitmezsen sen hata yapmış olursun
    ben olsam giderdim yani dünya şampiyonu diyorsun :D