Dövüş sanatı , futbol ve body building

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve DeaqLe tarafından 28 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Öncelikle herkese iyi akşamlar ; Arkadaşlar 1 senedir bb sporuyla ilgileniyorum. Ayrıca futbol ile ilgileniyorum ve dövüş sanatlarına da ilgi duyuyorum . Önümüzdeki sene hazirana kadar bu 3 konuda da gelişmek istiyorum . Ama tabiki hepsini aynı dönem olarak düşünmüyorum , ama amacım daha çok dövüş sanatı ve futbolda ilerlemek body i bir dönem olarak düşünüyorum . Sizden isteğim bana bu konuda yardımcı olmanız. Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen .

2. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kac yasindasin bos zamanin var mi? Soyle yardimci olalim.

3. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    17 yaşındayım. Zamanım okul saatleri dışında her zaman var . Yardımcı olursanız sevinirim.

4. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bir kere kesin cok top sektirmen gerek. Ustune ortada sican cok oynaman gerek. Ustune iyi bir vucud ve hizli olman gerek.top sektirerek teknigin artar, ortada sicanla iyi paslasirsin. Iyi bir vucudla kolay yere dusmezsin hizli olarak da herkesi gecersin:)

5. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    VG'yi dönemsel olarak düşünme her zaman (evde dahi) temel hareketlerle kas yapını koruyabilirsin. Bunları zaten biliyorsun, belirtmek istediğim, bulk olman gerekmiyor kaldı ki futbol da işin içinde olduğu için zaten bulk vücut bildiğin gibi futbola da ters...

Ama futbol da ilerleme olanağın varsa ağırlığı elbette ki futbola kaydırmanı önerebilirim...

Ben de bir ara Kung Fu'ya merak sarmıştım ama çok oluyor tabii, baya da ilerletmiştim, biraz felsefe de içeren bir dövüş sanatı. :)

Tabii bir çok dövüş sanatı var bence hepsini araştırıp, karşılaştırma yapıp, öğrenilmesi gereken süreyi de göz önünde bulundurup en doğru kararı vermen...

Forum da dövüş sanatlarının içinde olan üyeler var başlığı aktif tutarsan deneyimler içeren cevaplar gelecektir.

DeaqLe bunu beğendi.
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    konuya "vg" ve diğer sporlar ile olan ilişki yönünden başlayalım...

herşeyden önce "vg" nin tamamen kendine has bir spor olduğunu , diğer spor dallarıyla hiçbir doğrusal ,katkıda olabilecek ilintisi olduğunu sporcu arkadaşların çok iyi anlamaları gerekir...

vg- tamamen şekilsel hipertrofiye yönelik , diğer spor dallarının aletlerini kullanan (halter, barfiks ) ve bunları kullanırken tamamen kendine özgü metodolji ve özellikler oluşturmuş ,şahsıan özgü spesifik bir spor dalıdır...

bu nedenle , "dövüş sporlarına veya futbol a , veya güreşe " bir katksısı olamaz...

bu dallarda yapılan "güç, kondüsyon, ağırlık vb "çalışmaları son derece farklı formatlarda yapılır...

zira, ana amaç "kondüsyon" ,yani sporun ihtiyacına göre kondüsyon oluşturmaktır...kondüsyon denince, işin içine yanlızca aerobik kapasite c-vb anlaşılmaması gerekir.." patlayıcı güç, kuvette dayanıklılık, kuvette serilik, direnç, aerobik kapasite vb vb" hepsi kondüsyonun alt parametreleridir...))

DeaqLe bunu beğendi.
  7. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Cevaplarınız için teşekkür ederim ,

Bodysoft

Aynı dediğiniz gibi bende bu dönem bu 2 spor dalına merak saldım , aslında merak ettiğim asıl soru bilinen bir dövüş sanatıyla ( kick box , muay thai vb.. ) body ile beraber yürüyüp yürümeyeceği . Bu konuda araştırmayı yaptım aslında ama son olarak forumada sorma ihtiyacı duydum . Bu sporları beraber yürütüp başarılı olanlar var mı ? Motivasyon eksikliği var bende son dönemde , verdiğiniz cevaplarla bu dönemide atlatırım inşallah .

ercan gürgöze

Hocam dediğiniz gibi çalışma sistemleri bayağı farklı bu sporların ..Elbette body sporuna devam etmekteyim , edeceğim ama bununla beraber konuda belirttiğim sporlarda da başarı yakalamak istiyorum.Bu konuyu gerçekten epeydir düşünüyorum birilerinin yardımı olmadan düzene koyamayacağımı anladım , tavsiyelerini bekliyorum .

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bazı noktalar:

- eğer, dövüş sporu ile ilgileneceğim ve bunda ilerleyeceğim ,müsabık dövüşcü olacağım diyorsan seni farklı bir kulvar bekliyor....tabi ki burda da kaslı ,atletik gözkükme konusu mevcut,neticede burda da "ağırlık vb" antrenmanları yapılır...burda da atletik yapı, vücudun kas durumu korunur,veya oluşur...

-ha eğer ,illa da her ikisini yapacağım , spor olsun diye yapacaksan , bu da olur tabi ki..)haftada 2-3 gün "dövüş sistemi, 2 gün de vg-yapabilirsin...ancak, bu çerçevede müsabıklığı unutmak gerekir...hem bu sayede "anerobik fazda seyreden vg "nin olumsuz etkilerini de elimine etmiş olursun...))

DeaqLe bunu beğendi.
  9. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim ,

Müsabık olmak gibi bir düşüncem henüz yok . Sizin dediğiniz 2-3 gün dövüş , 2 gün vg yada benzeri bir program olmalı diye düşüyorum bende . Yanlız ikisini beraber yapmak birbirlerini çok aşırı mı etkiliyor ? Bunu öğrenmek istiyorum , yani acaba dönem dönem mi yapılmalı yoksa 2'sini aynı döneme sığdırabilir miyim ?

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    beraber yapablirsin...

bunu şöyle de düşünebilirsin:" birinin olumsuz etkilerini en azından diğeri ortadan kaldırıyor..."

olur, ama "farklı günlerde yaparsan "daha mantıklı...zira, eğer "hardcore vg" yapıyorsan, üzerine " hardcore muay thai" idmanı çok yıpratıcı olabilir (tatlı su muay thais i veya tatlısu kickboksundan tabi ki söz etmiyorsak ...yoksa bi çok salonlarda gerçekleştirilen "tae-bo tarzı "mt ve kb " tabi ki "vg" çalışmalarının hemen üstüne yapabilirsiniz) !...)

DeaqLe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş