dövüş sanatı öğrenmek ? kulağa hoş geldi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve enter1998 tarafından 14 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. enter1998

enter1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evde dövüş antremanı yapmak istiyorum kondiyon bisikleri ve dambıll seti mevcut 13 yaşımdayım kondisyona ve yumruk gücünü arttırmaya yönelik program arıyorum yardım edebilicek var mı ? çok lazımda şimdiden teşekkürler

2. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Öncelikle hangi dövüş sanatını öğrenmek istediğinin bilincinde olman gerekir. (MuayThai, Kickboks,Boks,) gibi bir çok gruba ayrılırlar. Ve en önemlisi evde çalışarak kendini fazla geliştiremezsin. Sakatlanmalarıda göze alman gerekir.Ama bir dövüş sanatı önermemi istersen MuayThai derim. Kickboksuda,Boksuda diğer sporların çoğu haraketinide içeren bir sanattır.

3. enter1998

enter1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay karate ile ilgilendim kum torbasının karate ile işi olmamasına rağmen kum torbasında çalıştık bahçede çuvalla çalışırım :D muay thai ve kick box a yatkın değilim çünkü bacaklarımı defalarca germeme rağmen esneklik kazanamadım ve bu yüzden boksa merak sardım yumruklarım için dambıl ile gölge boksu vb.yapıyorum ama bir program bulamadım evde body programım var daha önce body tecrübemde olmuştu ama kondisyonum az ve evde sanat öğrenmek derken mahalledeki serserilerden dayak yememek için birkaç şey öğrenmek istiyorum ve evde dövüş sanatı öğrenilemez ise o videolar niçin var

4. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Dumbell ile yumruk çalışmak yumruk hızını arttırır yumruğunun gücünü arttırmaz. Ve genelde dumbell ile yumruğu vucudu gerçekten sağlam olan sporcular yapar. Boksa merakın varsa evde yapabileceğin haraketler sınırlıdır. Gölge boksu,İp atlama,Kum torbası (Eğer yumruk atmayı gerçekten biliyorsan)bilinçsiz bir şekilde kum torbasına vurmak çok çabuk parmak kırar.Koşu yapabilirsin. Yumruk gücü çoğunlukla diğer kas gruplarınada bağlıdır. Dumbell ile ağırlık çalışabilirsin. Yada kendi vucud ağırlığınla (Şınav,Mekik,Barfiks) gibi.

enter1998 bunu beğendi.
  5. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    13 yaşındasın ve bacaklarını gerdirme konusunda pes ediyorsun 2 yıl taekvando yap bakalım bacakların 180 derece kesin açılır 3 ay neki bacaklarını eli gibi kullanan kicxboksçu gördüm bu çok çalışma ve zamanla olcak birşey.

6. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Aslında haklısın yaşı bacaklarının esnekliğinin iyi olması için daha erken.

Sayfayı Paylaş