Dönemsel düşüş ( 2 aydır kaldırdığım ağırlıkları son 1 haftadır kaldıramıyorum )

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FRTMSN tarafından 18 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. FRTMSN

FRTMSN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Başlıkta belirttiğim gibi her bölgede ağırlıklarımı max düzeye çektim fakat bu bende sürekli olan bi sorun( 3 - 4 ayda bir bu şekilde düşüş yaşıyorum ) şu an motivasyon olarak mı yoksa başka nedenlerden ötürümü anlayamadığım bi problem yaşıyorum şu an kaldırdığım ağırlıklarda göze batacak şekilde bi azalma var bu sorunu en kısa zamanda atlatmam için tavsiyeler bekliyorum gün ve gün geriye gidiyorum. Teşekkürler

2. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Çok bilimsel konuşamayacağım :) bendede oluyor bazı dönemler 3-4 ayda bir ama zamanla geri toparlıyorsun kreatin kullanmanı öneririm ve motivasyonunu yüksek tut

Sent from my iPhone using Tapatalk

FRTMSN bunu beğendi.
  3. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    İyi uyuyor musun ki? Kaslarını dinlendir, besinlerini tam al, yada spor öncesi meyve falan yiyorsan yeme insülin aniden yükselip düşünce halin kalmıyor.Yada 1-2 gün ara ver, hafiften abur cubur ye "abartma, yani 1 kutu çikolatalı süt falan en fazla" 1-2 gün kendine ayır dinlen biraz.

FRTMSN bunu beğendi.
  4. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    43
    bence biraz dinlen dostum. Beş gün falan yat. Beslenmene dikkat et. Salonu özle, ağırlıkları özle sonra o hırsla gaza geliyorsun he bu arada müzik ayarla kendine bana bazen faydası oluyor. Uyku önemli Kverthin dediği gibi. Dinlen sonra başla yalnız dinlendikten sonra ilk hafta kilolar düşebilir moral bozma.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FRTMSN bunu beğendi.
  5. FRTMSN

FRTMSN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumlar için teşekkürler uyku düzenim zaten normaldede sıkıntılı malum öğrenci hayatı nerde akşam orda sabah tavsiyelerinizi değerlendirip çözüme ulaştım son antrenman fena değildim ara vermeyi çok uzun tutamadım ama 2 günlük ara işime yaradı gibi görünüyor insülin seviyesindeki düzenede dikkat ettim ve makul uyumaya çalıştım verim aldım tekrar teşekkürler

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.424
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kocaeli Üni.Bilg.Müh.Öğrencisi
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    deload vermeniz lazım.kasları vurduktan sonra yeteri zaman vererek iyileşmesini recovery olmasını sağlayabilirsiniz ve kaslar hızlı iyileşir.fakat ağır giriyorsanız sinir sisteminize(cns-pns) de zaman zaman toparlaması için zaman tanımalısınız ki kaslardan bir miktar uzun süre alabilir.böyle hissettiğinizde 3-5 gün idman yapmayın,ardından gelecek 1-2 idmanda da nispeten hafif girin.bu ara verme işlemi sizi geriye götürmeyecek aksine dönüşte ağırlıklarınız artacaktır.powerliftingte bu döngü kabaca BUILD-REST-TEST(inşa et,dinlen,test et) ve ya benzer ifadelerle adlandırılır.

FRTMSN bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş