cs.st 2004'ten sonra..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve cs.st tarafından 26 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cs.st

cs.st Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu mesajı attığıma inanamıyorum..
    Benim için o kadar büyük bir adım ki anlatamam..

Adım Akın,
    Yaşım 28, bilgisayar mühendisiyim, Ankara'dayım, Bursa'lıyım.

6 yaşımdan beri birçok spor dalında lisanslı profesyonel sporcu olarak yer aldım. Türkiye genelinde dereceleri olan madalya sahibi bir sporcuyDum.

En spor maceram 2004 yılında buz hokeyi alanında oldu.
    Ankara'da özel bir eğitim aldıktan sonra amatör bir buz hokeyi takımına katıldım.

Kendimi kanıtlamak için çıktığım ilk maçımda bütün gücümle uzun bir mesafeden itibaren hızlanmaya başladım, çok hızlıydım ve rakip takımın defansı ile çarpıştım. Defansı tam anlamıyla "yıktım" ancak, bende o hızla takla atıp sırt üstü buza çakıldım. Aranızdan bilenler vardır, buz betondan daha çok can yakar.. Bu macera sonunda belimde ve omzumda ciddi sakatlıklar yaşadım.

Yaklaşık 1 ay süren kontrollerimin sonunda belimde kırık, çatlak, ya da kayma olmadığına ikna olan "sevgili" doktorlarım, teşhisi sonunda koydu(her ne kadar bana inandırıcı gelmese de);
    "Darbeye bağlı kas spazmı ve omurganın eğimini kaybetmesi ile doğan yoğun ağrı.." pehh..

Sonra Ankaranın en iyi hastanesine gittim ve tekrar kontrollere girdim. Benzer bir teşjhiş koydular 4-5 günün sonunda..

Ardından bir sürü jel, özel kremler, 3 ay kadar fizik tedavi, sürekli çekilen filmler vs vs vs.. garip yastıklarda yatıp koltuklara özel bel destekleri... Omuzuma iğrenç kokulu bir krem sürerek haftalarca sargılı dolaşmak... Ve haftalarca geçmeyen kalçamda, kaba etimdeki siyaha çalan morluklarla gelen oturma zorlukları.. Vs vs..

Yaklaşık 2-3 sene kadar bunalımda(daha doğrusu sakatlanma fobisi ile) geçirdim zamanımı. Hiç spor yapamadım..

76-77 kilo civarındayken, 93-94kg civarına çıktım 1 sene içinde.. Bir sporcunun vücuduyla uzaktan yakından alakası olmayan, her dakika aburcubur tıkınan, fastfoodla kafayı bozmuş obur biri oldum çıktım, sanırım bunalım yüzünden..

Ardından buraya denk geldim...
    O kadar aklı başında, işini bilen adamlar vardı ki..
    Üye olmaya çekindim açıkçası.. Sağlıklı ve formda insanların arasına girecek "yeterlilikte" hissetmedim kendimi..
    Ama sık sık girip yazılanları okudum, bazen günde defalarca kez kim ne yazmış nereden hangi kaynaktan yazmış takip ettim.. vs vs..

Biraz kendime gelmemi sağladınız bu nedenle sizlere çok teşekkür ederim dostlarım. Bana bir amaç verdiniz, sizler gibi hakkıyla yapmak istiyorum bu sporu..

Daha sonra bir salona yazıldım, ama başımda bekleyen antrenöre rağmen kaldırdığım halterin dengesini sağlayamayıp nasıl becerdim bilemiyorum ama omzumu tekrardan sakatladım, belimde de ağrılar duymaya başladım yeniden.

Birde daha sonra gittiğim doktordan öğrendim ki bana verilen diyet programı direkt kalp krizine neden olabilecek son derece sağlıksız bir programmış.

Salonlardan korkar oldum..

2011 Mayıs-Haziran gibi özel bir hastaneye gidip ıcığımı cıcığımı herşeyimi kontrol ettirdim.

Doktorun sonuç olarak söylediği 1 tek cümle vardı: "Şu an gayet sağlıklısınız, ancak fazla kilolarınızdan kurtulup, özellikle karın kaslarınızı güçlendirerek belinizin yükünü hafifletmelisiniz yoksa ileride bel fıtığı ile karşılaşabilirsiniz.."

Bende o zaman karar verdim, yeniden spora başlıyorum artık.. Ve yıllardır "hayalet okuru" olduğum bodyforumtr'a kayıt oldum..

Burada olmanın benim için ne kadar büyük bir mutluluk ve heyecan olduğunu tahmin edemezsiniz dostlarım.

Akın

Despo bunu beğendi.
  2. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Başarılar iyi çalışmalar ...

cs.st bunu beğendi.
  3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bir meslektaş olarak sağlık ve başarı dilerim, hoşgeldiniz.

cs.st bunu beğendi.
  4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Aramıza hoşgeldiniz. Umarım spor şevkinizi kaybetmeden devam eder ve forumun hatrı sayılır üyelerinden olursunuz.

cs.st bunu beğendi.
  5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış anlama ama 6 yaşında lisanslı profesyonel olarak ne sporu yapıyordun ? eleştirmek için yazmadımda sadece o kadar küçük yaşta lisanslı ve profesyonel hangi spor dallarını yaptığını merak ettim

6. cs.st

cs.st Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Eskiden Hacettepe Üniversitesi Spor (Yüzme) Klübü vardı(daha sonra DSI ile birleşti), 6-7 yaşlarından itibaren çocukları alıp, yüzme sporu eğitimi verip, yaklaşık 1 sene kadar sonra da lisans çıkartıyor ve resmi yarışlara hazırlıyordu. Lisansın çıktıktan sonra profesyonel sporcu sayılırsın ve yarışlara katılma hakkı elde edersin. Yüzme çok erken yaşlardan başlanan bir spor dalıdır ;)

Ankara Anıttepe Yüzme Havuzu'nda iki havuz vardır, birincisi yaklaşık yarım metre-1metre arası derinlikte 8 yaş altı çocuklar için ilk eğitim havuzu, diğeri yarı olimpik profesyonel klüpler havuzu. Eğer çocugunuz var ise oraya gidip en azından bu ortamı görmelerini sağlamanızı öneririm, bütün hayatı değişebilir.

Ben eğitime 6 yaşımda başladım, çekirdekten yani, 7 de falan lisans çıktı. Sonra 10yaş altı yarışlarına falan katıldım, 12 yaşımdaydı yanılmıyorsam ilk madalyamı aldım.

Son düzenleme: 27 Ekim 2011
  7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ankara'lı değilim ben. bu arada bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş