CRP Değeri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve vocotcucocuk tarafından 24 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. vocotcucocuk

vocotcucocuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bugün mide ve karaciğer bölgesinde aşırı ağrı çektiğim için doktora gittim. Nefes almakta dahi zorluk çekiyordum. Ultrason sonra da kan değerlerimin ölçümü için kan verdim. Sonuçlarda CRP değerim 27,5 mg çıktı. Normal insan da 5 mg olması gerekiyormuş. Spora başlayalı 1 ay oldu. Yediğime içtiğime dikkat ediyorum. Bu değerleri yüksek çıkan başka arkadaş var mı ?

2. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Bu değerin yüksek çıkması ile ilgili doktor ne dedi ? Sporla alakalı olma olasılığı , iltihap ve enfeksiyon olasılığından az bence. Bir yerden mikrop kapmış olabilirsin , grip , nezle ....vb

3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    ben bi google'dan baktım da, buraya yazacağına doktorla başka testler filan yapmanız gerekiyordu diye düşündüm.

4. vocotcucocuk

vocotcucocuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Doktor olacak mahluk sonuçlarıma dahi bakmadı. Dalga geçer gibi toplantıya yetişmem gerek dedi. Sonuçlarım var bir bakın deyince eline ultrason sonuçlarını alıp tamam tamam diye geçiştirdi 5 sn de. Ben de bağırıp çıktım. Ağırlıklı olarak et ile besleniyorum. Beslenme programım aşağıda yazıyor. Acaba yediğim tavuklarda sağlıksız olma olasılığı yüksek mi ? Bundan yapar mı ?

1 Kase ( 1 çay bardagi ) Eti Lifalif Yulaf Ezmesini 150 ml sütle karistirip yiyorum
    2 adet yumurta beyazi

Ara Ögün
    Elma yada mavi yesil diyet ürünlerinden 1 paket

Öglen yemegi
    300 Gr Izgara tavuk + pirinç pilavi + yagsiz salata + yogurt

Ara ögün
    Elma yada mavi yesil diyet ürünlerinden 1 paket

Idman öncesi
    1 tabak pilav ( is yerinde oldugum için bazen yiyemiyorum )

Aksam Yemegi
    300 gr tavuk + sebze + salata + yogurt

5. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Bence bir yerden enfeksiyon kapmışsın , bir hastalık başlangıcı var ( basit grip nezle soğuk algınlığı gibi ) sonuçlarını başka doktora göster muhtemelen antibiyotiğe başlaman lazım

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    başka doktora gitmelisin biz bir şey diyemeyiz.

beslenme diyorsan, bunu anlamak için sadece diyetini çok hafifletip, detoks yapıp tekrar tahlil yaptırabilirsin.

7. vocotcucocuk

vocotcucocuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Umarım öyledir :/ İnsan korkuyor böyle şeylerde. Yarın eşim sonuçları başka bir doktora gösterecek. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kardeş geçmiş olsun öncelikle.Crp değerini doğru yazdığına emin misin.?bir daha kontrol et. Ben 3 ayda 1, düzenli kan ve idrar testi yaptırım. Bugün de yaptım ve tüm sonuçlarım normal, sadece Crp yüksek çıktı.3,2 çıktı. Doktor, Crp çok yüksek çıkmış, dedi.Enfeksiyondan dolayı, olduğunu söyledi. 27,5 u düşünemiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ağustos 2016 ---
    Şimdi Google'dan araştırdım da, değerler laboratuvardan laboratuvara değişiyormuş.Benim testte 0,5 mg en yüksek sınır.Benim 3,2.Yani maksimum sınırın yaklaşık 6 katı.Senden daha yüksek o zamaan:)

Son düzenleme: 24 Ağustos 2016

Sayfayı Paylaş