CrossFit

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Jacklifter tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Sinerji diye geçiyor ama pull-up barları ince ve dar. Dediğim gibi CrossFit ile pek bir alakası yok ama satış anında bu da var demek için alıyorlar işte.

2. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Ama yapilabilecek hareket dalgasi cok fazla bence guzel biseye benziyo illa olumume cf yapcaz diyede bisey yok ben cr yaparken savunma sporlari ve funtional de yapiyorum haftanin 6 gununu dolduruyorum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    2015 yilinda baslamayi planliyorum bu spora
    O zamana kadar vucut gelistirme yapicagim
    Konuyu takipdeyim bos vakitlerimde crossfit hakkindaki bilgileri okuyup bilgilenecegim

Jacklifter bunu beğendi.
  4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul

Evet bu istasyona benzer bir istasyon var.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Valla aslında bir alanın olacak yukardaki istasyonu ve bir adet smith machine koyacaksın. Yeterli miktarda ağırlık ile yapamayacağın herhangi bir spor olmaz inanki

6. Brunei

Brunei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    BİŞİ SORCAM ARKADAŞLAR
    fitness yada crosfit baslicam kararsızım 5 ay crosfit veya fıtnısdan sora boksa baslıcam o yüzden crosfit önerdiler ama boyum 1.81 ve 58 kiloyum yanı zayıfım hangısı uygun olur bu spor dahada zayıflatır gibi sanki

7. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Ne yazık ki çoğu insanda bu ön yargı mevcut, "CrossFit büyütmez, parçalar." Bizi büyüten veya parçalayan şey beslenme, CrossFit antrenmanlarında vücut geliştirme antrenmanlarından daha çok enerji harcarsınız genellikle, beslenmeye hakim değilseniz ve aynı beslenmeyi iki sporda da uygulamaya çalışırsanız tabii ki küçülürsünüz.

1.81 boy ve 58 kilo birinin bence antrenmandan önce çözmesi gereken sorun beslenmedir. CrossFit, box gibi bir spor için daha uygun seçim olur diye düşünüyorum. Hangi ilde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama şuan İstanbul dışında resmi salon yok, ne yaptığını bilen insanlar tarafından bu spor ile tanıştırılmak lazım.

8. Brunei

Brunei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende öyle bir önyargı yok forumda uzun süredir üye değilim ama herşeyini araştırdım.Spor yapan bir vucudum yok fakat ne yaparsam yapayim meraklı olduğum için çok araştırırım ve crosfitin neden boksa uygun oldugunuda biliyorum kondisyon forumda bırısı konu acmısdı kb da maca cıkıcam napmalıyım diye bir abimizde yeni elemanların maclarda yoruldukları ztn sigarada içen var ve bu yuzden 3 roundda macın sokak macına döndüğünü söylemişdi crossfit aynı zamanda ciğerleri güçlendirir ama ben zayıfım diye özellikle bu soruyu sordum yanı önyargım yok ama ne ağırlıklı beslenmem gerekiyor o zaman karbonhidratmı ?

//edit istanbulda oturuyorum.

9. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Ön yargıyı genel olarak söyledim yanlış anlama.

İstanbul şuan bu işin merkezi, aşağıda verdiğim linkten resmi salonlardan sana yakın olan birini seçebilirsin. Beslenme konusunda da yardımcı olacaklardır.

Benim fikrimi soracak olursan makro besinlerin ağırlıkları üzerine düşünmekten çok nasıl daha fazla kalori alabilirim dersen daha yararlı olur şu anda.

Official CrossFit Affiliate Gym Locator

10. Brunei

Brunei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    mecdiye köy uygundurda hiç kac yok cılızım ve hafifden kamburum bile var hiç fitness yapmadan crossfit yapmak uygun olurmu ?

11. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Crossfiti istediğin sure uygundur ben en temelden crossfitle basladim fitness felan hersey 0 ken

12. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Zaten birçok salon başlamadan önce temel eğitim veriyor. Salonuna göre iki hafta ile bir ay arası değişiyor bu eğitim. Hiç spor geçmişi olmayan biri de başlayabilir, yıllardır profesyonel olarak sporun içinde olan biri de.

13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    " cross training " ler olmuş crossfit !... :) :)

fazlaca uydur uydur koydur bi olay !...

kısaca , hiç ir dalda usta hekim olmadan pratisyen hekim olma durumu sporu !...:)

14. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Tabi size katiliyorum herkez hamal olabilir ama herkez doktor olamaz dimi ayni olay crossfit yetenek ve alttan ister bos bos agirlik pesinden koşturmak onu herkez yapiyo zaten onemli olan diğerlerinden farkli olmak siradan degil :)

15. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Eleştirilecek bir şey varsa bunu açık açık yazın ve tartışalım. Şu an tepedeki CrossFit atletlerini alın ve Halter, Cimnastik veya Atletizm gibi sporlara morfolojik özelliklerine ve spor geçmişlerine göre dağıtın, belli bir miktar çalışma ile elinizde olimpik seviyede bir sporcu olacağına adım gibi eminim.

Halter, Cimnastik ve Atletizm sporcuları ile CrossFit atletleri birlikte çalışarak birbirlerini geliştirirken siz burada bilgi sahibi olmadığınız bir şeyden nefret etmeye devam edin ve her zaman olduğu gibi ülkece bunda da geri kalalım.

Balboa7 bunu beğendi.
  16. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam zaten crossfit bir marka. Bahsettiğin gibi temeli cross training üzerine oturtulmuş, fakat yayılan, yayıldıkça çeşitlenen ve yeni eklentiler ile şekillenen adeta canlı bir yapı her spor dalı gibi. Şimdi bunun üzerinde uğraşan bu kadar profesyonel sporcu ve antrenör var iken, hepsini es geçerek uydur uydur demek bence bilmemek bile değil ayıp etmektir.

Jacklifter bunu beğendi.
  17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    :) :)

yahu , nasıl inanmamı beklersiniz ?!...

şimdi bi "olimpikçi" , cross fit çalışarak mı "olimpiyat rekoru" kıracak ?!...ya da bi " güreççi" , ya da " 100 metre koşucusu "...

buna işten biraz anlayan adam güler geçer ...

zaten belirtmişsiniz "marka " diye ... ve markayı -imajı da da genelde dünyada " sıradan averaj insanlar " yer !...:)

bizde herşey bi 10-15 sene geriden gelir ...hevestir geçer !...bu da biraz "mma modası , hevesi " gibi olmuş !...

18. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Okuduğunu anlama ve kendini ifade etme sıkıntısını aşarsak daha iyi iletişim kurabiliriz bence.

CrossFit çalışarak olimpiyat rekoru kırabilirsiniz anlamı nasıl çıktı yukarıda yazdıklarımdan?

CrossFit ile ilgili sıkıntı nedir? Bunu açık biçimde yazarsanız tartışabiliriz. CrossFit ile ilgilenenlerin "sıradan", "averaj" insanlar olmaları mı? Bir insan üç olimpik spor dalını birlikte yapmak isteyemez mi? Mutlaka birini mi seçmelidir? Bu kişisel bir seçim değil midir? Sizi neden ilgilendirir veya rahatsız eder?

Sıkıntı ne?

19. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    Eleştirilecek bir şey varsa bunu açık açık yazın ve tartışalım. Şu an tepedeki CrossFit atletlerini alın ve Halter, Cimnastik veya Atletizm gibi sporlara morfolojik özelliklerine ve spor geçmişlerine göre dağıtın, belli bir miktar çalışma ile elinizde olimpik seviyede bir sporcu olacağına adım gibi eminim.

-----------------------

bunu siz söylemediiz mi ?!...

şimdi buna göre bi vatandaşı demetten alıp , örneğin haltere verince halterde "olimpiyat şampiyonu çıkartma olasalığı " daha mı yüksek olacak ?!..

oysa, biz antrenörlerin en büyük arzusu " 0 km" adam gelmesidir ....ve kabusu da " başka bi yerden gelmesidir " ...

( not : bi skıntı falan yok ,ama çok iddialı laflar bunlar ...not : ayrıca, olimpik , atletizm vb ile takımışlığımız da var ) ....

daha komik bi olayı özetlememi isterseniz . " zımba gibi güçlü kuvvetli bi bayan sporcumuz vardı , bi heves crossfite gitti , 3 ay sonra geldiğinde "hocam , çok kondüsyonlandım " dedi ...ama , kondüsyonu " nerdeyse yarıya düşmüştü....:)

20. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Ercan Bey,

Siz dediniz ki, "kısaca , hiç ir dalda usta hekim olmadan pratisyen hekim olma durumu sporu !...:)", bende bunun üzerine şunu ifade etmeye çalıştım;

Şu an CrossFit sporunda en yüksek seviyedeki insanları, yaşı, yetenek seviyesi, anatomik yapısına göre uygun olimpik sporlara dağıtıp, bir miktar sadece bu sporun antrenmanını yapsınlar, elinizde olimpik seviyede bir sporcu olur dedim. Olimpiyat şampiyonu olurlar, dünya rekoru kırarlar gibi bir şey söylemedim. Olimpik seviyede bir sporcu sizin için sıradansa o başka bir durum.

"Our speciality is not specializing." Bizim uzmanlığımız uzmanlaşmamak anlamına geliyor bu cümle, CrossFit kurucusu Gregg Glasmann tarafından söylenmiş. Şimdi bu cümleyi alıp istediğiniz yere çekebilirsiniz, buradaki uzmanlaşmadan kasıt sadece tek bir şeye odaklanmak ve sadece onda iyi olmak. Bir powerlifting sporcusunun 400 metre koşuyu tamamlayamaması veya maraton koşan bir sporcunun kendi kilosu ile squat yapamaması gibi. CrossFit ikisini de yapmak isteyen birinin yapabileceği en iyi şey. Aynı anda ikisi ile uğraşan birinin sadece biri ile uğraşan kadar iyi olmaması normal değil mi? Bu sporu biraz takip etseniz, bu kadar şeyi birlikte yapıp yine yaptıklarında belli bir seviyeye gelebilmelerine saygı duyarsınız.

Lauren Fisher 20 yaşında.

http://games.crossfit.com/athlete/19117

CrossFit Games 2014'den bir ay önce Amerika milli halter takımı ile yarışmada iyi bir performans gösteriyor. Bana pek sıradan gelmiyor, diğer spor dallarında bir çok sporcu var Lauren gibi, yüksek seviyede iki sporu da birlikte yapan.

Bayan sporcunuz nerede, kimle ve nasıl çalıştı bilmiyorum, tek bir örnekle milyonlarca insanın yaptığı ve sonuç aldığı bir sporu yargılamak bence yanlış olur.

Sayfayı Paylaş