CrossFit

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Jacklifter tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. iorek

iorek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    İnsan Kaynakları
    Yer:
    Istanbul
    Çok teşekkür ederim cevap için oldukça yardımcı oldu. O zaman son bir soru daha. Avrupa yakasında salon öneriniz ne olur? Bana en yakın checkmat var. Crossfit 1453 bu taraftaki en köklü olanı galiba. Ya da kendin bak araştır da diyebilirsiniz tabi ama hazır bir usta bulmuşken sorayım dedim:)

2. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    İstanbul'un ulaşım durumunu pek bilmiyorum, ama ulaşım sorunu yoksa ben CrossFit Pars'ı tercih ederdim. Biraz daha beklerim diyorsanız Avrupa yakasına açılacak 3 salon daha biliyorum. Biri Maslak, biri Tarabya taraflarında olacak, diğerinin yerini hatırlayamıyorum şuan dediğim gibi İstanbul hakkında pek bilgim yok.

3. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Bu sene Regionals her zamankinden daha zorlu geçti. Geçen senenin kadınlarda ilk iki sıradaki atleti (Samantha Briggs ve Lindsey Valenzuela) bu sene Games'e katılma hakkını kazanamadı. Graham Holmberg, Stacie Tovar, Garret Fisher, Spencer Hendel, Mikko Aronpaa gibi isimler de yarışmaya katılma hakkını kazanamadılar. Bu durum ortaya "Spor fazla hızlı mı değişiyor?" tartışmalarını çıkardı. HQ ise en küçük zayıflığın bile Regionals'da ortaya çıkacağını söylüyor. Bu yüzden atletler her şeyde iyi ve hazır olmalılar.

Geçtiğimiz hafta sonu Beşiktaş Çilekli Tesislerinde İstanbul Throwdown vardı. Fotoğraflara, videolara ve final skor tablosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Istanbul Throwdown | Facebook

WODcast | WODcast - Online Event Leaderboard

Erkeklerde birinci Reebok CrossFit Baza'dan Sergei Koltovskoi oldu. Kadınlarda ise birinci Reebok CrossFit Thess Niki'den Marianna Tzourtzek oldu.

Güzel bir yarışma oldu. Sorunsuz geçti ve gördüğüm kadarı ile atletler de çok memnundu.

Son olarak, İstanbul'da box sayısı dokuza çıktı. Yerlerini aşağıdaki haritadan görebilirsiniz.

Official CrossFit Affiliate Gym Locator

CrossFit Blackboard: Barış Yücealpan ve Hazar Akyıldız.

CrossFit BlackBoard - İstanbul - Spor Salonu | Facebook

CrossFit Capra: Memduh Bilgen.

Crossfit CAPRA | Facebook

CrossFit Antrum: İbrahim İnal, Utku Tuncer, Olay Ünlü ve Roni Menda.

CrossFit Antrum - İstanbul - Spor Merkezi, Spor Salonu | Facebook

Yeni açılan boxlar ve arkalarındaki isimler bunlar.

Adana'ya açılacak bir box olduğunu öğrendim. Facebook sayfaları aşağıda.

Crossfit Team 01 - Zaman Tüneli | Facebook

angilonit bunu beğendi.
  4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bizim salonda crossfit alani var ve kimse kullanmiyor.anlayan hoca yok sanirim.salon sirinevlerde. İlgilenen bir hoca olsa bende merak sarabilirim.cunku kocaman sisik kaslar guclu olmadigi surece bir onemi yok bence. Salonda kaslari kocaman olup barfiks cekerken rengi degisen cok eleman var.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    İstanbul'daki resmi CrossFit salonlarının neredeyse hepsi ne yaptığını bilen insanlarca yönetiliyor. Yapmak isteyenler için en iyi çözüm resmi bir salona kayıt olmak. Sayı 9 oldu ve daha da artacak gibi görünüyor, ulaşım da artık çok problem değil bu yüzden.

6. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Haziran 2014 ---
    Haftanın 2 günü crossfit yapıyorum. 3-5 round arası motivasyonuma baglı. İlk baslıyacak arkadaslara onerim mutlaka kosmalı. Vucut kondisyonunu bir seviyeye getirmeli. Baslangıc seviye hareketleri sizi sıkacaktır. Lift yaparken bar tutuslarına dikkat etmelisiniz. Bulundugunuz bolgede bir halter salonu varsa en azından bir teknigini ogrenmenizde fayda var. Cok zevkli :) Sınırları zorlamakla ilgili crossfit kendinizle savas :) zaten sloganında biz makine kullanmıyoruz makine insa ediyoruz. Keske herkes yonelse. :) WOD yani gunluk programınızı aslında hazırlamak kolay. Salona kac gun diyosanız raundları ona gore ayarlaya bilirsiniz. Unutmayın yuksek kondisyon gerektiren bir spor. Basladıgınızda olmuyor ben gucsuzum kondisyonum yok diye dusunmeyin. Vucun buna kendine ayarlıyor. Bir not defterine zamanlarıınız kayıt tutun. Ve daha iyisini yapmaya ugrasın :)

Son düzenleme: 21 Haziran 2014
  7. volvol3434

volvol3434 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    güç sporunu bende seviyorum dayanıklılığı arttırmak çok güzel bir şey
    yukarıda bir üyenin dediği doğru kuru kas şişirip barfiks çekince 3 tane sonra moraran olmak istemem açıkçası erkek dediğin dayanıklı olması lazım

iorek ve Eresbos bunu beğendi.
  8. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    bunu yapsam ölrmüşüm gibi geliyor mesela şu an :) tabiki başlangıçla alakası olamazda genelinde kalp yetmezmiş gibi geldi :D

9. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Yeni başlayan birinden kimse böyle bir chipper bitirebilmesini beklemez zaten. :) Bu iş kapasitesi zamanla gelişiyor. İşin birde mental yönü var, antrenmanın belli bir noktasında artık iş kastan çıkıp irade gücüne geliyor. O acıya rağmen devam edebilmek insana kas kütlesi ve hormon tepkisinden çok daha fazla şey katıyor. :)

dennyd bunu beğendi.
  10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    crossfit mükemmel bir spor devasa olmasada belli bir hacimede ulaşırsınız hızlı dayanaklı ve güçlü oluyorsunuz hani spor belgeselinde dedikleri gibi daha büyük daha hızlı ve daha güçlü :)

Jacklifter bunu beğendi.
  11. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28

5 set 10 tekrar yapabileceginz timer. ceptelefonuna yukle bluetoohla baglan 2 dk da bitir :)
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Temmuz 2014 ---
    Sanırım bu yuzden popiler ve bir cok kisi yapmak istiyor ama nerden nasıl baslıyacagını bilmiyor. Sadece, zor olmasada halter kaldırma tekniklerini ogrenmek gerekiyor. Sakatlanmamak icin onemli. Gunluk antremanını kendin ayarlayabilirsin. Evde sokakta salonda dahi heryerde yapılabilinir. Calıstıgımız salonda zemin parke :) dumbelları az sert bıraksak yere ters ters bakıyorlar :) keske buyuk sehirde olsak keske burda crossfit salonu olsa. Aslında yag yakmanın, guclenmenin ve kondisyon artırmanın enguzel yolu. Hacime gelince buda ne ile beslendiginle alakalı. ne yiyosan o sun :)

Son düzenleme: 2 Temmuz 2014
  12. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul

Bizim salon aslında biçilmiş kaftan. 7/24 açık,zemin özel kauçuk,kimse agirligi yere koymuyor,resmen omzundan salip firlatiyor :) bizde body pump diye bir ders var,crossfit mantiginda.ona giriyorum,sonra 1 hafta zor yuruyorum :D performansi biraz arttirip,bir kac program bulunca crossfite kayicam insallah :)

dennyd bunu beğendi.
  13. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Eğitmen bu işin kilit noktası. Herkes olimpik bar, plaka, cimnastik halkaları, pull-up barları satın alıp CrossFit yaptırdığını söyleyebilir. İşin ucunda para olduğu zaman ne yazık ki her tür adam işin içine giriyor. Bu dönemde bu işi yapan hemen hemen herkes spora olan sevgisi için yapıyor. Salon sahipleri ile tanışırsanız göreceksiniz, çoğu hali hazırda iyi giden işlerini, kariyerlerini bırakıp bu işi yapmaya başlamışlar. CrossFit'in verdiği iki günlük seminer de sadece en temel şeyleri kapsıyor, gerisi eğitmenin kendini geliştirmesi ile ilgili.

Bu spor yapılmak isteniyorsa bilinçli tüketici olmak lazım ve ekipman, mekandan çok eğitmene önem vermek gerekli diye düşünüyorum. Bu spor Amerika'da garajlardan çıkmış bir spor, doğru eğitmen ile her yerde ve her koşulda yapılabilir.

14. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Avrupa yakasinda crossfir pars var besyolda bizzat kendimde gidiyorum 2 senedir crossfitle ilgileniyorum ve burasi gercek anlamda mukemmel hocalarin hepsi isinde cok uzman kesinlikle gelebiliyosaniz tavsiye ederim besyol metrobus duraginin karsisinda gelip gormek isterseniz ozelden yazabilirsiniz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iorek bunu beğendi.
  15. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Abc plus oradaki life gym mi hani bu avm de olan orada tanidigim hocalar var ve crossfitin c sinden anladiklari yok hatta ramazandan sonrada yarismami ne varmis (artik kim yapcaksa ) benidr cagirdilar :D

16. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Evet o salon :D genel olarak başarılı. İyi hocalar var.ama maglesef crossfitten anlamiyor hic biri. Arada crossfit alaninda insanlar barfiks cekiyor,tramboline agirlik topu atip tutuyorlar vs :D spartakus adinda bir yarisma yaptilar,dayanikliligi baz almislardi. Salonda bu ara atraksiyonlar var,gecen gun kettle bell egitimi verildi,beslenme egitimi var. Dilerim crossfitlede birseyler yaparlar.izlemesi bile eglenceli :)

17. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara

Sanırım bahsettiğiniz şey bu veya buna benzer bir şey. Ancak bu aletin CrossFit ile pek bir alakası yok, büyük spor salonları bunu alıp CrossFit yaptırıyoruz demeyi seviyorlar ama ne olduğunu bilmediklerinden kaynaklanıyor tabii ki bu.

18. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Spartacus isminide bizden calmislar oradaki hocalar eskiden bizim salondaydi ben e5 in uzerinde floryada corner var yeni adi chance oldu oradayim ve spartacus dersleri veriliyo crossfit ve functional hareketleri calisiyoruz 2 seneye yakindir ramazandan sonraki crossfit yarismalarina gelicem insallah ozaman siz bizi izleyin eglence doyarsiniz :)

19. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Bu alet supermis ismi ne bunun

20. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri: