CrossFit

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Jacklifter tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Türk markası olarak Muscle Up Sport ve Gymholix var bildiğim.

http://www.muscleupsport.com/

http://www.gymholix.com/

Zemin ise geri dönüşüm kauçuk olarak geçiyor.

BlackMamba24 bunu beğendi.
  2. 67burak

67burak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba jacklifter koparmayı rica etsem adım adım anlatır mısın yerden alış ve altına girip kalkışa kadar çünkü tekniğimde problem var gözlemlediğim kadarıyla belki doğru değildir ama halterciler yüksek ağırlıkların altına girebiliyorlar ağırlığı kaldıramasalar bile bunu bir türlü çözemedim mantığını en iyi 50 kg kadar çıkabildim o da power snatch eksik yaptığım bir şey var nerede hata yaptığımı bulamadım açıklarsanız sevinirim teşekkürler :)

3. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Son düzenleme: 20 Şubat 2015
    Jacklifter bunu beğendi.
  4. Neoactrain

Neoactrain Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    ;)

5. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Snatch, koparma, belki de yazması veya anlatması en zor hareket olabilir. Ne yaptığını bilen bir antrenör eşliğinde çalışarak geliştirilmesi gerek.

Yine de bir kaç açıdan video koyarsan ben veya bilgisi olan başka arkadaşlar yorum yapmaya çalışabiliriz.

6. 67burak

67burak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler neoactrain ve jacklifter o zaman slow Motion bir video göndermem gerekicek crossfit balabanın videosunu izledim şırak denilenden sonra o küçük çekme evresi ön önemli kısım orası sanırım orda hata yapıyorum çünkü en kısa zamanda videoyu göndermeyi çalışıcam :)

Neoactrain bunu beğendi.
  7. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
  8. kaan26

kaan26 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba benim merak ettiğim konu crossfitte neden bench press kullanılmıyor? göğüs için sadece şınav ve dips var

9. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Bench Press antrenmanlarda kullanılıyor. Müsabakalarda ise çok nadir görebilirsiniz, oda en fazla güç odaklı bir event içinde olur.

10. kaan26

kaan26 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Peki bench pressin bulunduğu örnek bir antrenman verebilir misiniz sadece bir adet video buldum,barfiks ve bench press yapılıyordu antrenmanda

11. kaan26

kaan26 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bi sorum daha var,çok fazla 12-13 dakikalık wod gördüm,nerdeyse hergün antrenman olduğu için mi bu kadar kısa süreli? yani ısınmayla birlikte yaklaşık 25 dakikada falan antrenman bitmiş oluyor bazı günler doğru mu anlamışım?

12. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    16 Mayısda Caddebostan'da olmak lazım izlemek zevkli olur :D

adnan özcan bunu beğendi.
  13. ahmetduran

ahmetduran Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sizce crossfit antrenmanlarında sonra ne tüketmeliyiz gıda veya supllement öneriniz var mı ?

14. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Jacklifter bana ergometre ile kondisyon için nasıl çalışmam gerektiğini söyleyebilir misin ?
    Beli sakatladım hafif 2 hafta falan idman yapamayacağım, mr çektirdim bugün kontrol için bakalım ne çıkacak. Doktor ilk muayenede fıtık belirtisi görmedim dedi ama kontrol için çektik. İki hafta önce push press yaparken bel esnedi biraz esnedi dediğim olması gerekenden fazla geriye doğru esnedi, onun ağrısı var hala hafif.

Belimi ağrıtmayacak kürek ve ip atlamak var şuan elimde kondisyon kaybetmemek için iksini yapayım diyorum başka önerebileceğin bir şey var mı ? :D

15. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Couplet şeklinde çalışılabilir, mesela;

21-15-9 reps for time:

Bench Press
    Pulll-ups

Salondan salona ve kişiden kişiye değişebilir bu. Biz 1 saatlik bloklar halinde yapıyoruz genelde. Isınma-Güç-Kondisyon-Soğuma şeklinde. Üç enerji sistemini de eşit geliştirmeye çalışıyoruz, kondisyon antrenmanı 3 dakika da sürebilir, 20 dakika da, 45 dakika da.

Yine yapılan şeye göre değişecektir. 20+ süren bir kondisyon antrenmanından sonra karbonhidrat çoğunluklu bir öğün toparlanmak için mantıklı. 3-4 dakika süren bir şey için 1:1 Protein-Karb oranı yeterli gelebilir.

Her zaman söylüyorum, bu iş çok dikkatli ve özenli yapılması gereken bir iş diye, geçmiş olsun. :)

Bu süreyi teknik çalışarak geçirebilirsin. Çok alakalı görünmese de postürü korumak için büyük rol oynuyor bel kürekte. Muayene sonucuna göre hareket etmek daha doğru bence.

16. Neoactrain

Neoactrain Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    @Jacklifter Baran Hocam kolay gelsin.
    Geçen gün basket oynarken bir düşme sonucu kalça kemiğinde problem oluştu. Mekik falan çekerken bildiğiniz batma oluyor diye doktora gittim. Tetkikler sürüyor fakat mekik falan gibi kalçaya yük bindiren hareketleri yasakladı. Antrenmanlarda çok negatif bir durum oluşturur mu bu? Mesela WOD'da sit-up varsa ne yapmam gerekir o gün? Ya da aynı şekilde olimpik kaldırışlarda bir problem yaratır mı?

17. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Doktor olmadığım veya tıbbi bilgim olmadığı için kesin cevap vermem çok zor. Ancak mantık yürütmek gerekirse, sorun kemikte ise üzerinde bir baskı oluşmadıkça (otururken olduğu gibi) sorun olmayabilir. Yine de deneyip görmek lazım.

Derdimizden anlayan ve cevaplayan doktorlar olsa keşke aramızda. :)

18. mtnergl

mtnergl Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Sopa ile clean ve snatch hareketlerini deniyorum boş vakitlerinde,snatch bir nebze daha iyi yapılabilir tarafımdan zamanla tam oturacaktır ama clean olmuyor.Omzuma ağırlığı koyamıyorum koyunca kollarım dirseğim aşağı bakıyor acaba esneklikle mi alakası vardır? Zira front squat dahi yapamıyorum barıda sopayıda koyamıyorum, sizce sebebi öğrenme aşamasından mıdır yoksa esnek olmamamdan mı kaynaklanıyordur.Çünkü dediğim gibi front squat için bile barı oraya yerleştiremiyorum.

19. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Fazla geniş tutuyorsan barı, dirseklerin aşağı dönebilir. Bar olmadan front squat pozisyonuna getirebiliyor musun kollarını ?

20. mtnergl

mtnergl Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Hayır hiçbir şekilde gelmiyor,dirseğin ön tarafı biceps ve brachialis sıkışıyor daha aşağı indiremiyorum elimi yada parmaklarımı. Çok taktım bu konuyu ortopediden randevuda aldım umarım bir problem yoktur.

Sayfayı Paylaş