Crossfit ve vücut gelişimi

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve phoenixgag5 tarafından 9 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. phoenixgag5

phoenixgag5 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    İstanbul
    Yaklaşık 2 yıldır vücut geliştirme sporu yapıyordum ve bana çok monoton geldiği için bıraktım ve 1 yıl sadece uzun mesafe koşu yaptım. 1 aydır da crossfite başladım . Crossfit günlük WOD lara göre yapılan bir spor genelde grup dersi oluyor ve salona girip soyunup spora başlama bitirme salondan çıkma toplamda 1 saat sürüyor. Aktif antrenman ortalama 30 dk. Fakat benim hala anlamadığım crossfitin vücut geliştirme gibi hacim kazandırıp kazandırmadığı çünkü genelde WODlar burpee, squad tarzı şeyler var yalnızca halter ve kettlebell çalışması olduğu günler kol ve göğüs çalıştırılıyor. Ortalama bir vücutla crossfite başlayıp hacimli iyi görünümlü bir vücut sahibi olan var mı aranızda? Ben mi yanlış düşünüyorum?

2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    crossfit patlayıcı güç kazandıran bir spordur
    ancak amatör olarak spor yapan ve hiçbir olimpik amacı olmayan birinin koparma silkme gibi hareketler yapması tamamiyle saçmalıktır
    zaten crossfit diye bir spor aslında yoktur,çok yakın bir zamanda amerikada bir kişi tarafından uydurulmuştur ve ünlenmiştir
    crossfit genel anlamda güç dayanıklılık kazandırır bunun yanında da çok ciddi sakatlık tehlikesi vardır

3. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    15gun icinde crossfit salonuna yazilicam bende saglam alt yapi olusturana kadar koparma ve silkme dusunmuyorum ki zaten hocalar yaptirmaz. 3 aylik bodybuilding gecmisim olucak 15 gun sonra. Crossfit amacim guc,dayaniklilik ve hiz. bu alanda basarili olacagimi dusunuyorum. Sakatlik durumu cok fazla oldugunu yazilarda gordum. Antreman videolarinda aha kaldiramadi kolu ters doncek diye korkarak izliyorum :) ilk etapta street workout programi isteyip hocalar esliginde uygulamak istiyorum. Guc kazanip daha sonra halter ve agirliklar ile yapmayi dusunuyorum bakalim nasil olucak :)

zzzxxz bunu beğendi.
  4. phoenixgag5

phoenixgag5 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    İstanbul
    Ben yaklaşık 5 aydır haftada 4-5 gün Crossfit Taksim'e gidiyorum. Crossfit'te şöyle bir durum var fazlaca bacak kası, göğüs, karın ve arka kol kası çalıştırılıyor ama daha bugüne kadar ön kolu çalıştıran adam akıllı bir antrenman yapmadık. Crossfit haltere olan önyargımı baya baya kırdı. Ön kol için standart dumbbell hareketlerini kendim yapıyorum.

Sayfayı Paylaş