Crossfit günlük antrenman periyodu nasıl oluyor

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve ozan1234 tarafından 3 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Crossfit ile ilgili bilgisi olanlar veya çalışanlar cevaplarsa memnun olurum.Ben crossfit sever biriyim merak ettiğim soruda; baktığım ve araştırmalarım ile kanaatim bunlar antrenmanlarını kendi salonunda olarak 10 15 hatta 5 dakıkalık antrenmanlar yapıyorlar.5 dakikalık antrenman kime yeter günde en az 1 2 saat çalışmak uygun diye biliyorum,acaba bunlar kendi fikrim 10 dakika yapıp dinlenip tekrar bir 10 dakikalık farklı bir antrenmanmı yapıyor.

Kısa bir antrenman yapmış örnek , dinlenip tekrar farklı bir antrenman mı yapıyor yoksa günlük o kadar mı?

2. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Bu tamamen kişinin seviyesine bağlı bir durum. Müsabık sporculardan günde 2-3 seans olarak toplam 6 saate kadar çalışanlar var. Sağlık için spor yapan birisine ise günde bir saat yeterli olabilir.

Videodaki kişi Mat Fraser, bu sene CrossFit Games Open'da (bir nevi CrossFit Games çeyrek finali) birinci oldu. CrossFit Games Open 5 hafta sürüyor ve her hafta farklı bir yarış ile dünyada isteyen herkes bu müsabakaya katılma hakkına sahip. Mat Fraser bu videoda son haftanın yarışını yapıyor. Yani gördüğün şey antrenman değil bir nevi müsabaka.

BarışCF, Ludendorff ve Balboa7 bunu beğendi.
  3. sniper

sniper Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    ozan 1234 güzel kardeşim sana bi on dakikalık antreman yazim kusarsın yorulmaktan dizlerinin bağı çözülür ayakta duramassın, küçümsediğinden demiyorum bunu, amatör bi crossfitçi olarak sötlüyorum hatta şimdi burada sana on dakikalık bi antreman söylim sadece onu yap. 15 defa çift ip atlama 12 defa clean press sonra tekrar başa dön hiç durmadan dört set yapacaksın ip atlamayı azaltma sadece her sette clean press i 2 sayı düşür kolay gelsin.

4. atilla_hakan

atilla_hakan Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Oparatör
    Yer:
    kocaeli
    p90x antreman programını arastır. senin işini görecektir. Ama belli bir zaman sonra bıkacaksın.

Sayfayı Paylaş