crossfit antrenörlüğü hakkında bilgi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ismailsngl tarafından 4 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ismailsngl

ismailsngl Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    fitness
    herkese selamlar, crossfit antrenörlüğü nasıl elde edilebilir, bir araştırma içerisine girdim ama bu belgeyi veren bir kaynağa ulaşamadım bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Selam,

CrossFit eğitmeni olmak için Level 1 Certificate Course'lara katılmanız gerekiyor. Kursların tarihlerini ve nerede olduklarını Welcome to CrossFit: Forging Elite Fitness anasayfasında sağ taraftaki courses kısmında görebilirsiniz.

Kurs ücreti 1000 dolar. 250 dolar depozito yatırarak kayıt yaptırabilirsiniz, geri kalanını kurs tarihinden 8 hafta önce yatırılmasını istiyorlar. Kurs ücretinin geri dönüşü yok diye uyarıyorlar ama gelende anlayışlı davranıyorlar bir sıkıntı yaşandığında.

Kurs iki gün sürüyor. Sabah 9'dan akşam 5'e kadar. Kayıt yaptırdığınızda size çalışmanız için yazılı materyal veriliyor. İki gün sonunda bu materyalden çoktan seçmeli 55 soruluk bir sınava gireceksiniz. Sorulardan 5 tanesi deneme sorusu, yani değerlendirme içinde değil. 35 soruya doğru cevap verirseniz CrossFit Level 1 Eğitmen oluyorsunuz.

Eğitim çok temel unsurlar içeriyor. Ben CrossFit eğitmeniyim demek için iki günlük kurstan çok daha fazlası gerekli bence, hem teorik hemde pratik olmak üzere.

Başka sorunuz olursa lütfen sorun, elimden geldiğince yardımcı olurum.

Antony bunu beğendi.
  3. ismailsngl

ismailsngl Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    fitness
    ilginiz için teşekkür ederim, crossfit ülkemizde henüz çok popüler olmayan ve popüleritesi yavaş yavaş artan bir spor çeşidi olarak görüyorum, bu alanda ilerlemek istiyorum zaten spor akademisi son sınıf öğrencisiyim ve bulunduğum şehire ( Kütahya) böyle bir crossfit salonu açmayı planlıyorum. kurslar hangi illerde yapılıyor bunu öğrenmek istiyorum ve salon açmak için kaçıncı derecede belgeye sahip olmalıyım ve sizin salon açma konusundaki görüşleriniz nelerdir ? şimdiden teşekkürler.

4. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Dediğiniz gibi şuan ülkemizde emekleme döneminde bu spor. İstanbul'da yoğunlaşmış durumda ve tüm ülkeye yayılması için daha fazla sizin gibi insan gerekiyor.

Kurslar ülkemizde şuan için yok maalesef. Yurt dışına gitmek durumundasınız. Level 1 belge ile salon açabiliyorsunuz, belgeyi aldıktan sonra CrossFit HQ'ya başvuru yapıp, kendinizi tanıtan bir yazı yazmanız gerekiyor. Eğer başvurunuz kabul olursa yıllık 3000 dolar ödeyerek Affiliate oluyorsunuz. Affiliate olmadan CrossFit markasını/ismini kullanmak yasak. Affiliate olmanın avantajlarından biri haritada görünmek;

Official CrossFit Affiliate Gym Locator

Bizim Ankara'da beraber CrossFit yaptığımız bir grubumuz var, takip ederseniz yararlı olabilir.

Facebook

Ben şuan Ankara'nın ilk salonunu açmayı planlıyorum, bu süreçte edindiğim tecrübeyi seve seve paylaşırım ileride. Ama sizin için ilk adım şuan Level 1 belge almak, gerisini onu halledince düşünürsünüz. :)

5. ismailsngl

ismailsngl Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    fitness
    ilginiz için yeniden çok teşekkürler, belgeyi almanın herşey dahil maliyeti tahmini olarak sizce ne kadar olur ?

6. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Kursa Kayıt: 2130 TL (Bugünkü kurdan)
    Vize İşlemleri: 150-200 TL
    Uçak Bileti: 400-600 TL (Kurs için Milano, Barselona, Moskova gibi şehirler seçilirse ve 3-4 ay önceden satın alınırsa.)
    Otel: 300-500 TL (Kurstan bir gün önce gidip bir gün sonra dönülürse.)
    Yemek-Diğer harcamalar vs: 300-500 TL (Buda şehire göre değişiyor malum, Milano > Barselona > Moskova sıralaması yapılabilir yemek ücretleri açısından.)

Yani kabaca 3500-4000 TL civarında bir para hazırlamak lazım bu iş için.

7. ismailsngl

ismailsngl Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    fitness
    kursların ülkemizde olmadığını düşünürsek, dil konusunda bir problem çıkar mı belgeyi alırken ? yani ingilize olarak mı eğitime ve sınava tabii tutulucaz ?

8. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Maalesef evet. Eğitim de sınav da İngilizce. Kursun yapıldığı 7-8 farklı dile çevrilmiş sınav kitapçıkları var ama Türkçe bunların içinde değil. Sözlük kullanmaya izin veriyorlar sınavda, ama İngilizce seviyenizden şüphe ediyorsanız onu geliştirip gitmek daha mantıklı olur. Sınavdan kalındığı taktirde bir sene içinde istediğiniz kadar sadece sınava girme hakkı var, sınav başına 250 dolar vererek. Bir sene içerisinde belgeyi alamazsanız 500 dolar verip tekrar kursa gidiyorsunuz.

9. 67burak

67burak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13

uygulama sınavı olmuyor mu hareketlerin eğitimi şeklinde ingilice seviyesi intermediate mi yoksa advanced kadar mükemmel bir ingilizce mi istiyorlar sordukları test sınavında hakkında bilgi verir misiniz hatırlıyorsanız ne gibi sorular sordular crossfitin temeliyle mi ilgili teşekkürler :)

10. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    - Uygulama sınav şeklinde değil. Günde 2-3 kere uygulama 1 kere antrenman oluyor.
    - İngilizce seviyesi yüksek denebilir, daha doğrusu kendilerine ait bir dilleri, jargonları var, bunu biraz kapmak gerekiyor.
    - Test 55 soru, 5 tanesi deneme sorusu, sınav puanlandırmasına dahil değil. Sınavdan geçebilmek için 35 soruyu doğru cevaplamanız gerekiyor.
    - Sorular temel, CrossFit metodolijisi, antrenman sistemi, beslenmesi vs.

Sayfayı Paylaş