Creatine'in İşe Yaramama Sebebi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Excursion tarafından 11 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar selamlar, ben bu sabah aç karnına kan verdim. Test falan yaptırmak için, işte testosteron seviyemi falan da ölçtürdüm ancak onları 3 gün sonra alabilirmişim. Ben kanımdaki kreatinin seviveyisini de ölçtürdüm, sonuç : 0,9 mg/dl çıktı. Bunun normali 0,5 ve 1,2 arasında. Yani değerim normal. Doktora kreatin kullandığımı söyledim, ve buna rağmen niye düşük çıktığını sordum. Bana bol su içersen sorun olmaz dedi, eh bende bol su içerim, günde 5 LT falan yani. Yani burada benim anlamadığım mevzu kandaki kreatinin oranım düşük olduğu için kreatin bende güç arttırıcı etki yapmıyor mu?

2. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    senin kanda ölçtürdüğün kreatinin seviyesi aldığınsa kreatin, kreatinin vücutta böbreklerden kan süzüldükten sonra çıkan son ürün böbrek fonksiyonların normalse kreatinin yükselmez ve bu değerinde kreatin in işe yarayıp yaramaması ile bir alakası yoktur
    not:kreatinin normal çıktığı için sevinmelisin

3. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    İşte konu hakkında bir fikrim yok, seviniyorum canım, hiçbir anormal değerim yok. Hepsi tıkırında işliyor :)

4. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Kreatinin

Kanda bakılan kreatinin değeri, normal bir böbreğiniz var ise, vücuttaki kas miktarı ile orantılıdır. Ek olarak aldığınız kreatin kandaki kreatinin oranını az miktarda yükseltebilir ancak bunun tesbiti için kreatin almadan önceki günlerde ve düzenli kullanım sonrası ölçümler yapmak gerekir. Belki sizin kan değeriniz normalde 0,8 ama kreatin kullandığınız için 0,9a yükselmiş olabilir ama bu tamamen bir varsayım. Aldığınız kreatinin faydasını kan testleriyle ölçemezsiniz.

5. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yok dediğim gibi yani benimki sadece düz mantık. Dedikleriniz doğrudur, ama madem ne diye işe yaramıyor bu creatine?

6. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    *ayrıca, işe yarayıp yaramaması; senin beklentine göre değişebilir, sen belki çok şey bekledin...
    *gene ayrıca, ne beklediğine bağlı; güç artışı mı bekledin?, daha çok ağır kiloda bench press mi bekledin?, yoksa, artan enerji mi? vb. vb. vb.

ayrıca, nedense, basketbolcu vb. sporcular, bundan daha fazla yarar görüyorlar; ATP-enerji açısından olsa gerek, yani "anabolik, protein sentezi" etki yerine, performans artırıcı olduğundan herhalde...

saygılar... ;)

bence, aldığın creatin çok pahalı gelmiyorsa devam et, geliyorsa gereksiz bir ürün veya çok elzem bir ürün değil, "Flex" dergisinde ne kadar önemli diye yazsa da, bence öyle...

7. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Performansta sorunum yok, ancak 1 kg dahi fark ettirmedi yaptığım bench presste..

8. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    bir de bu açıdan bak...

*normaldir, bence de performans ağırlıklı bir ürün, çok kuvvet vermeyebilir...
    *ama, yeni nesil creatine formları daha güçlü... özellikle "creatine ethly ester" amerika'da en son yenilikler, ayrıca hardline'da "tri-creatine malate" var, 3.yeni nesil creatine, onu dene bence...
    *yoksa ben de sıkıldım, 80 yılının "creatine monohidrat"'ından... bir de demezler mi? weider-allstar, "pure" creatine diye, aman ne büyük bir özellik?, içinde başka bir şey yok, onun için "saf" oldu, iyi oldu, aklı sıra bizi saf sanıyorlar, bence. :!:
    *ama hardline'da, "KGT" var; 1 ölçeğinde; 35-40 gr; 5 gr creatine monohidrat(olsun ama, bak şimdi ucuz ve çeşit bol) + 5 gr l-glutamine + 2 gr Taurine ayrıca 12 gr protein ve 20 gr da karbonhidrat var, aşık oldum; 1 kg'sı sadece 70 ytl; çok pratik-etkili ve uygun fiyat geldi bana... ayrıca, enerji-biraz da kas kütle bombasına benziyor, 1-2 ölçek'te işi bitir... :) :D

saygılar... ;)

9. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    cell-tech ile depo yaptım ben. o zaman anladım kreatinin ne kadar işe yaradığını. marka önemli bu tarz ürünlerde. bi de basit şekerlerle tüketmek şart, yoksa emilimi çok az oluyo

10. tazmania_can

tazmania_can Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sivas

11. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    bir cok body cinin bilmedigi bisey bisey var kereatini kafalarina göre iciyolar.belki sende böyle yapiyosundur,kereatin icerken kullandigin süre boyunca yani 6 hafta falan hic bir koffein iceren icecek icmemen lazim,yani cola cay kahve gibi.cünkü bunlar keratinin etkisini komple siliyolar.yani keratin icerken ayni sürede hemde cola ve benzeri kahve gibi icecekler icmeye devam edilecekse hic keratin kullanmamak daha iyidir.ayrica keratini üzüm suyuyla icicnce cok daha iyi faydasini görürsünüz.

castorpollux bunu beğendi.
  12. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    ABİ BEN CREATİN KULLANIYORUM DA SADECE SAPITTIRIYOR.Bİ DE ANTREMANDA BİRAZ ENERJİ VERİYOR O DA FAZLA DEĞİL.DEDİĞİNİZE GÖRE ÇAY VE KAHVE KULLANMAYIN DEMİŞSİNİZ.BEN GÜNDE 10 - 15 BARDAK ÇAY İÇİYORUM.ŞİMDİ BİR ŞEYE YARAMAZ MI İÇTİĞİM ZAMAN.AYNI ŞEYU PROTEİN İÇİNDE Mİ GEÇERLİ.AYDINLATIN BENİ LÜTFEN...

13. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    akdag ilk önce sunu söyleyim büyük harflerle yazma uyari gelir ve sonunda forumdan uzaklastirilsin.sorunun cevabi ise creatin testesteron iceren bi süplement degildir insani azdirmaz bu senin beynindeki psikolojik olusturdugun bisey,ikincisi creatinle beraber yani kullandigin sürede 5 yada 6 hafta icinde koffein olan bütün iceceklerden uzak dur.hele günde 10-15 bardak icmeye devam edeceksen hic icme keratini birak,ayrica bu koffein olayi yalnizca keratin icin diger süplementleri kullanirken icebilirsin

14. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    özür dilerim büyük harfle yazılmayacağını bilmiyordum.gurkan ustam peki cratein den başka ona benzer başka bir ilaç var mı.onun yerine başka bir ilaç kullanabilirmiyim.kas geliştirici ve güç verici olarak.eczanelerde bulabileceğim bi şi var mı.çünki malatya da bunlara ulaşmak çok zor,ulaşsanda çok pahalı.bana tavsiye edeceğin bi şi var mı?

15. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    akdag bgen almanyada yasiyorum.türkiyede eczanelerde bulabilirmisin ben bilmiyorum.ama cok iyi beslenen bir insana bence bu ürünler gerekmez bile.sen o ürünlere verecegin paraya her gün sütünü yumurtani etini yiyip düzgün antreman yaparasan hic biseye ihtiyacin kalmaz

16. bleda

bleda Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHENDIS
    Yer:
    ISTANBUL
    gurkan beye katılıyoruz..pek dogru soylemis..Klinik deneyler ve universite arastimalari neticesinde kesfedilen bir amino asitten bahsedeyim , güç artırma (sadece antremanlar için bahsediyoruz) maksatlı bir ürün ve sadece antreman öncesi kullanılıyor ; Glycine + l-arginine ancak bu amino asitlerin ketoisocaproic asit formulasyonunda üretilen şekli...Gakic adlı bir ürün ..ama bunları da her antremanda kullanmak çok doğru mu bilmiyorum..Bence gelişiminden yeterince memnun olmadığımız kas gruplarını çalıştıracağımız günlerde kullanmak daha iyi olur..

17. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    selam Excursion;
    keratin kullanımına ara verdinmi peki hiç? ben ara vermeden kullandığımda gerçekten bir faydasını görememiştim. eğer düzenli kullanıyor isen 4. haftadan sonra 4 hafta kadar ara vermeni/dinlenmeni öneririm.
    birde keratini kurtarıcı olarak görmek yanlış olur. keratin bir yan ürün sayılır. ana beslenmenin yanında yardımcıdır. enerji ve performansı artırmak için. güzel bir kombinasyon ile daha faydalı olacağına inan.
    ama sana tavsiyem creatin yerine başka ürünlere (ilaçlara değil) veya gıdalara yönelmen. mesela illa bir ürün almak istiyorsan ve maddi durumun kısıtlı ise whey veya amino asit tabletleri kullan derim ben.
    keratin için kas geliştirir denilmesindeki amaç; enerji ve performansı artırıp sana daha güzel ve sert antremanlar yaptırması sonucunda zaten yeterli proteinide alırsan kasların sen istemesende gelişecektir.
    tek başına kas geliştirici değildir

ngt_psy bunu beğendi.
  18. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    saf creatine kullanıyorsan yorum yapamam ama

kullandığın optımum pre-load creatine compleks gbı bır urunse ondan 5gr kullandıysan hata yapmışsındır.bu urunlerden 1 ölçek yaklaşık 47 grdır. kullandığında ancak 5 gr creatine alıyorsun vucuduna

Sayfayı Paylaş