Creatine ve ertesi gün ağrıları.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Angelossi tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    2 haftadır yaptığım çoğu antrenmanda ertesi gün ağrısı yaşamadım.

Bunun nedeni bir kaç haftadır devam ettiğim creatine kürü olabilir mi ?

Bildiğim kadarıyla ertesi gün ağrıları lactic acid birikiminden oluşur. Okuduğum bir kaç yazıda creatine'in lactic acid birikimine engel olduğuna dair birşeyler söyleniyordu. Eğer durum böyleyse neden daha önceki antrenmanlarımda ağrı oldu da şimdi olmuyor. ( sadece test için dün 1.5 saat boyunca biceps antrenmanı yaptım hala ağrı yok )

Ve son olarak. Ben bu ağrıların gelişimin simgesi olduğunun yandaşı olsamda kimisi bunun bir kıstas olmadığını söylüyor. Siz ne dersiniz ?

Teşekkürler.

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ağrı demek sadece geliştiğin anlamına gelmez vücudunu iyi analiz et benim eskiden 4 gün süren bacak ağrılarım olurdu ertesi gün merdivenleri tutunarak çıkardım sonradan niye böyle diye düşündüğümde farkına vardım ki bacaklar en büyük kas grubu antremanlarımda iyi ama besin yeterli almıyorum antremandan sonra whey alıyordum eve gelincede karbonhidrat bunu değiştirdim whey+meyve suyu+gainer yaptım bundan 2 saat sonra da bir öğün koyup vücudu besledim gelişme ağrısı oldu tabi ama yürüyemeyecek kadar olan ağrı tamaminyle geçti demekki benim sorunum buymuş. Belki seninde sorunun bu tarz bir şeydir. Kreatin etil ester kullandım ve çok bir faydasını görmedim ben laktik asit birikimini engeller mi bilmem ama her ağrı gelişim demek değildir.

3. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    ben de gelişme ağrısı da yokki : )

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ağırlıkları arttırmanı öneririm Angelossi.

Bir de öyle görüşlerini alalım.

Sayfayı Paylaş