Creatine Monohydrate

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve boby tarafından 31 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 83 üye.
  1. erencem

erencem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bence Creatin de içerik olarak malate argınıne ve alanıne creatin tercih edin monohyrate ye göre çok daha etkili

2. dr.mali

dr.mali Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Dikkat

Dostlarım creatin vücutta kas enerji elde etmek için creatin fosfat kullanır.Fosfat ATP dediğimiz enerji molekülüne dönüşür.Böylece kas ihtiyacı olan enerjjiyi karşılamış olur.Arta kalan kreatin kana karışır.Böbreklerden atılır.Creatinin artması demek hasta böbrek yetmezliğine giriyor demektir bizde.Yani böbreğin fonksiyonlarının en iyi göstergesidir.ancak tek başına vücuda etkisini literatürde araştırmama rağmen bulamadım.arkadşın burnu kanamış bikaç belirti daha yazmış.Bunlar hipertansiyona işaret ediyor.Ancak ben creatinden olmasına çok az ihtimak veriyorum.Yağsız kas dokusu gelişimine katkısı anlamlı olarak yüksek bulunmuş makalelerde.Ama böbreklere dikkat arkadaşlar.Özellikle gece idrara kalkıyorsanız bir dahiliye servisine görünmenizi tavsiye ederim.

3. kobemertt

kobemertt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    gece idrara kalkmak falan heralde baya ciddi olur sorun ama şöle bişide var çok sıvı alındığı için creatinle kalkılabilirde sanki insan ama uzun süreli kullanımı böbreklerde azda olsa hasar yapıyodur hernekdr kanıtlanamasada tam olarak

4. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    ben bugün kullanmaya basladım mrm'nin creatine monohydrate ürününü sabah yemekten sonra içtim ve agızım sanki uyusuk ve cok kuru gibi oldu gün boyunca bu yan etkilerinden birimi yoksa baska bi nedenden dolayımı bu kuruma?

5. Limon

Limon Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zahit
    Yer:
    İstanbul
    3 lt civarı su içmek gerektiğini yazıyorlar zaten böbrekleri sağlama almak için ?

6. kobemertt

kobemertt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    doru diyolar bol suyla alınması tavsiye edilyo ben alırken üzüm suyuyla alyorum ve gün içinde bolca su içiyorum

7. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bnde dün başladım kreatine. hocam antremandan önce ve sonra al dedi. 2 çay kaşığı alıyorum servis başına.

ama harbiden böbrek konusu ciddi. çok su içmek gerek. ki ztn hem böbrek için ii su içmek hem kas için.

8. mr pink

mr pink Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG] universal amino 3001 + creatin cap

selamlar, ileri seviye bbci icin universal amino 3001 ile creation monohydrate kapsul kombine edilir mi, edilirse nasıl edilir, yorumları bekliyorum..

-bu arada forumu bakmadan baslık acmısım, kusura bakmayın

9. ibrforevers

ibrforevers Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kullanım olarak ben 1 ölçek tozu ağzıma atıyorum üstüne de su içiyorum ağzımda çalkalayıp yutuyorum,ama bol su içiyorum üstüne. Yani bardağa koyup karıştırmıyorum dibinde kalıyor diye. Bir sakıncası olur mu ?

10. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Creatin olarak Sizeon u tavsiye ederim. Icerisindeki maddeler creatinin en gelismis hali ve vucut tarafindan cok az kayipka kaslara cekilebiliyor. Glutamine AKG ile kombine ediyorum. Toz halini spor ile birlikte spordan sonra da Glutamine AKG kullaniyorum.

11. savasmeral

savasmeral Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    2,5 aydir glutamin ve whey ile kullaniyorum artik ara vermenin zamani geldi bobreklerde agri yapmaya basladi ayrica daha baska olumsuz durumlarda oldu ve creatin alimini kesince bunlar bitti denemek icin bi kere bile alsam ayni sorunlar oluyor yani hakketen alti haftdan fazla kullancaksak en az iki hafta ara vermek gerekiyomus

12. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Creatine kullandığımda Kandaki üre ve creatinin sınırda çıkmıştı. Böbrekleri zorlama ihtimali var. Ama sağlıklı bir insanda zararlı olduğunu düşünmüyorum. Eğer zorlanırsan zaten kesinlikle kullanma derim. Gerek yok bence.

13. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    animal pump da da creaitn var bildiğim kadarıyla. yeterlimidir ayrıca creatin kullanmalımıyız?

14. maidenemo

maidenemo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    peki yükleme haftasında spor yapmadığımız günde 4 öğün kreatin alcak mıyız

15. maidenemo

maidenemo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    peki yükleme haftasında spor yapmadığımız günde 4 öğün kreatin alcak mıyız

16. woldemort12

woldemort12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matematik
    Yer:
    Adana
    Kreatin kullanmaya başladım body + kickbox yapıyorum ve gerçekten perfomans artışı hissettim.Merak ettiğim nokta şu kreatini bıraktığımız zaman tekrar eski halimize geleceğimiz söyleniyor.Böyle düşünmek çok mantıksız kreatin kullanımı sırasında bizim kendi çalışmamızla olan kas kütlesindeki artışta mı eriyecek yani ? Performans kaybı kabul ama bu noktada bir yanlışlık var sanırım. Yanıldığımı düşünen var mı ? Ayrıca kreatin alımından sonra günde 3-4 litre su içmeye başladım ve çok az wc ye çıkıyorum burda ters bir durum var mı ? şimdiden teşekkürler

17. Ohzman

Ohzman Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok basitçe ;

1. Kreatin kas kütlesinin daha fazla su tutmasına neden olur.

2. Kreatin günlük kullanmamız gereken su miktarını arttırır.

3. Kreatin kullanımı bitince kaslardaki fazla su kütlesi azalarak eski haline döner.

4. Tüm bunlar kreatin kullanımı sırasında şişkinliğe, kullanım bitiminde de sönmeye neden olur.

18. aserhats

aserhats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benım sorum ıse creatın ve whey proteını nasıl bı arada kullanabılırım...

19. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    sabah kalkınca ve spordan sonra wheyin içine kreatini at karıştır iç..

sultanmehmed bunu beğendi.
  20. cIx_pLAYER52

cIx_pLAYER52 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sana tavsiyem Glutamin ve Creatin i ölçekleri dogrultusunda protein ile birlikte shaker a koyup birlikte içmeniz. Eger güç artışı ve hacim bir arada istiyorsanız. tavsiyem creatin - glutamin - nitroTech. boyle bir karısımı birde amino ile destekledikten sonra verim almamak imkansız. ayrıca bisey eklemek istiyorum aceba normal protein kullanıpta su depolama yapılmadıgını sanan arkadaşlar varmı merak ediyorum. bu etki hepsinde olcak ve 2 cm den en fazla 1 cm kuçulme olur cunku calısırken güç artısı oluyor yanı sıra protein takviyesi alınıyor 1 cm su ise 1 cm de kutle alıyosun. dikkatınızı cekerim

Sayfayı Paylaş