Creatine kullanimi hakkinda ???

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve CiXeX tarafından 26 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. CiXeX

CiXeX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın hiçbir yerde net bir bilgiye ulaşamadım hep bir muamma hep bir şaibe var.kafa_kafa_kafa_
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    Konuyu hortlattım galiba ama bende bu ürünün kullanıcısıyım, yükleme dönemi içindeyim ürün üzerinde 1 porsiyon 1 çay kaşığı yani 5 gram ürün yazıyor 4-5 gün süre ile günde 3 defa 1 porsiyon yemeklerle beraber yükleyiniz diyor.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    yemeklerle beraberdeki kasıt yemekten öncemi, nekadar önce / yemekten sonramı, ne kadar sonra / yemek esnasındamı, yemeğin içindemi yoksa su veya üzüm suyu gibi bir içeceklemi. çay kaşığımı, tatlı kaşığımı kullanacağım.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    yukarıda belirttiklerime istinaden şimdi bu sabah kuyumcu hassas tartısı ile yaptığım ölçümde 1 çay kaşığı tepelemeden kasıt nedir görecelidir tam olarak bilmiyorum ama benim tepeleme tabir ettiğim kaşığım 2,41 gr geldi ki tepelemeden sanırım biraz fazla gibi görünüyor gözüme. teyid etmek içinse aynı oranda protein tozunun ölçümünü yaptım 1,56 gram geldi yani bu noktada hemen hemen 1 çay kaşığı 2,5 gr , 1 tatlı kaşığı ise gerçek 5 gram ediyor diye düşünüyorum nacizane yanlışım varsa düzeltiniz.
    artık araştırmaktan konu okumaktan sıkıldım bununla ilgili ve nasıl kullanılması gerektiğini yazarsanız sevinirim.
    creatin kullanımlarında yükleme dönemi mecburi değildir deniliyor neye göre iyi gelir neye göre mecburi değildir, yükleme dönemi yaparsak nasıl kullanmamız, yükleme dönemi dışına çıkılınca nasıl kullanmamız veya yükleme yapmadan kullanım için nasıl kullanmamız gerekiyor.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    birde ürün üzerinde creatin tamiri için antrenmandan hemen sonra protein shake ile beraber 5 gr alınız diyor, e hemen sonra amino alıyoruz 1 saat sonra pro. shake yapıyoruz bu noktada takılı kaldım anlamadım bir türlü.
    hocamızda antrenmana gelmeden 45 dk-1 sa öncede 5 gr al öyle gel diyor yani öncemi sonramı alacağız yoksa her iki şekildedemi bilemedim bir türlü.

çok teşekkürler...

2. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Benim Creatin in içinde zaten ölçeği ( kaşığı ) vardı . Ölçtüm dediğin gibi tatlı kaşığına denk geliyor. Ben Antremandan önce 1 ölçek antremandan snra 1 ölçek olarak kullanıyorum . Verim de Alıyorum

3. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    bende creatin yüklemesinin satış stratejisi olduğunu düşünenlerdenim antreman günleri tek kulanıyorum haftada 4 antreman yapıyorum yani 4 gün kullanıyorum

4. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 5 gr alınacak creatine için antremandan önceyi mi sonrayı mı önerirsiniz, sanırım belli bir düşünce yok bu konuyla ilgili. Ben önce alınmasının daha yararlı olacağını düşünüyorum eğer ki günde bir ölçek alınacaksa..

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş