creatine hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve eneskarakas tarafından 24 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. eneskarakas

eneskarakas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaslar creatine kullanmaya baslayacagım whey proteinim yeni bitti bu ay ara vermeyi dusunuyorum wheye. creatini tek basına kullanayım mı yoksa whey alıp kombin mi yapayım ayrıca yükleme yapmak gerekli midir?

2. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    supplement kullanılacaksa whey her zaman ön planla olmalı,ama tek kullanıcam dersen kullan yani cevabı sende biliyosun tabii ki ikisi birlikte daha iyi olur.Yükleme yapmana gerek yok.

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Whey her zaman ön planda olmamalıdır. Sporcu günlük protein ihtiyacını karşılıyorsa protein tozları gereksizdir. Creatine'de de hangi ürünü kullanacağın önemli. Her ürün farklıdır bazıları yükleme gerektirir bazıları gerektirmez.

bigdream bunu beğendi.
  4. eneskarakas

eneskarakas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    weider in pure creaitn i aldım. aklım takıldı en olmadı bir de whey alacagız artık. maksimum etki alabilmem icin herhangi bir protein tozuyla kullanmalı mıyım onu merak ediyorum. günlük 130 140 gr arası protein alıyorum 79 kiloyum

5. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    protein tozlarını sadece eksik kalan beslenmemizi tamamlamak için kullanıyoruz değil mi :)

6. eneskarakas

eneskarakas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bu arada simdi whey siparşini de gectim onceki tozum muscletech wheydi memnun kaldım ancak farklı bir whey denemek adına optimum sipariş ettim

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Evet mantığı odur. Ek besin ve forum içi konulara bakarsan görürsün. Öncelik doğal protein kaynaklarıyla ihtiyacı karşılamaktır. Günümüzde pazarlamayı arttırmak için glutamine, creatine gibi maddeler eklenmektedir. Doğal alınmayanları veya yeterli olmayanları karşılamak için o ürünler alınabilir. Ama bcaa ihtiyacımı karşılamalıyım diye gidip protein tozu kullanmak mantıksızdır :)

8. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ben de diyorum ki whey'in en buyuk avantaji hizli sindirilmesidir,eger sadece protein acigi yuzunden kullanilacaksa kazein proteini kullanilmalidir :) ama siz daha iyi bilirsiniz tabi

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    15-30 dk hızlı sindirimden bahsediyoruz. Antrenman sonrası yemeğiniz çok uzun süreyse o zaman tamam. Casein türevleri genelde 22-24 gr aralığında oluyor. Uzun süreli protein alımı için mantıklı bence. Onun dışında daha hızlı sindirilen o değerlerde öğünler mevcut. Ben daha iyi bilirim diye bir şey yok burada iki farklı beyin fikirlerimizi söylüyoruz :)

10. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    zaten cogu whey artik komplex yani icerisinde bcaa+creatin bulunduruyor tabii yeterli bi miktarda olmayabiliyor hatta optimum gold bcaa+glutamine bulunduruyor dogru bi bcaa icin whey alinmaz ama ben hala onceligin whey olmasindan yanayim

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş