Creatine - glutamine - wheyhydro - casein - o.n amino energy

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve byzantion tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar sporda 6. Ayım bitmek üzere. Yaş 21 boy 1.85 kilo 82 (biraz fazlam olduğunu düşünüyorum yağ yakıcı kullanmama gerek var mı acaba hep kafamda soru işareti).Haftada 5 gün salondayım. Ek besin kullanmaya 2 hafta önce başladım bir kaç arkadaşın fikrini aldım ama biri bir şey derken diğeri başka bir şey dedi o yüzden paradoksa düştüm. Onlarda kusuruma bakmasın.

Kullanım şeklime geçeyim ;

Antreman sonrası 2-3 gr creatine + 5gr glutamine + olursa muz, olmazsa keçi boynuzu :D
    Yarım saat sonra bir ölçek whey + 2-3 gr creatine.
    Bir ay bu şekilde yaptıktan sonra ;
    Antreman öncesi 1 ölçek amino energy + 5 gr glutamine.
    Antreman bitişi 1 ölçek whey.( whey vanilyalı olduğu için sadece sütle denedim sütle içiyorum hep)
    Yatarken 1 ölçek casain.

Sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Aralık 2012
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Antreman oncesi 2.5 gr creatine ve sonrasi ayni sekilde.
    5 gr glutamine idman sonrasi

Idman sonrasi keci boynuzu kemirmek yerine harnup pekmezi daha iyi is yapar.

SAbah kalkinca whey almak cok daha verimli olur.

Beslenme ve idmani siki tutarak yag oranini zaten azaltabilirsin. Forumda insulin uzerine olan makale yardimci olur.

3. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Kemirmek tabiri hiç hoş değil :D:D
    Keçiboynuzunda olan kalsiyum sütün 3-4 katı niteliğinde ve hurma pekmeZinde yok. Hurma pekmezini ayrıca sabah yulaf ezmeme ekleyebilirim dediğiniz gibi. Sabah kalkınca toz kullan demişsiniz; spordan sonra whey kullanmayayım mı?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:31 ----------

Harnupmuş hurma okudum ben. İlk defa sizden duyuyorum o pekmez çeşitini. Bulunduğum ilde var mı acaba araştırmak lazım :D

4. brhmcr

brhmcr Guest

Ne yazik ki keciboynuzu kemiriliyor baska tabir varsa gelecek sefere onu kullanirim.

Gun icinde protein aliminiz yeterli ise idman sonrasi whey alimi gereksiz. Bkz :pozitif azot dengesi.

Ayrica kalsiyumun cinsi onemlidir aklinizdan cikarmayan sut icindeki kalsiyum ne yazik ki tam olarak sindiremedigiiz cinsten.

5. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Bu bildiğimiz keçiboynuzu pekmezi imiş.

Yani diyorsunuz ki sabah kalktığında whey antreman öncesi 2.5 gr creatine sonrası creatine + glutamine.

Son düzenleme: 17 Aralık 2012

Sayfayı Paylaş