Creatine + Glutamine Tavsiyeleri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mahony tarafından 20 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mahony

mahony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    creatin ve glutamine alıcam. sitedeki en iyi ürün oylaması bölümüne kimse katılmadıgı ıcın mecbur buraya actım konuyu. marka konusunda tavsıyelerınızı beklıyorum, kredi kartına taksıt yapan yerden almalıyım www.....com gozume carpttı ama bu konuda da tavsıye ye ıhtıyacım var. bir de bu maddelerın kapsul lü olanı ve gram la satılanı var. farkı nedir acaba?

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    kapsül ve toz olanı arasında hiç bir fark yoktur.tozun avantajı daha ekonomik olması,kapsülün avantajıda gramaj ayarının daha duyarlı alınabilmesi,mesela 5 kapsül tam 5 grama tekabül edebiliyor.yada 1 gr,2 gr,3 gr alabileceğin durmlardada bu geçerli..******den alabileceğin kreatin ise hem kaliteli hemde ekonomik oluşundan hardline tercih edilebilir.

3. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadas sana hardline in glutamin ve creatin ini öneririm. zaten senin baktigin sitede hardline in ürünleri var. biarz pahalıda olsalar hardline iyi ürün çıkarir. http://www......com/search.aspx?q=hardline gir bu linke bi göz at eğer ki aklina takilan bisey olursa sorabilirsin yardimci olmaya çalisirim.

4. mahony

mahony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    söylemeyi unuttum. aminoasit de kullanyorum.( hardline amino 2000). bunların yanına creatin ve glutamin de olursa 3 ünü bir arada kullanmak gereksizmi olur. bazı arkadaslarda proteın tozu onerdı kafam karıstı. bi de sectıgım creatın ve glutamıne lınklerden bı göz atarsanız ıyı olur. tesekkurler....

http://www.....com/23510/12815

http://www.......com/sub/23520/12810

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Mahony, hic gereksiz olmaz, ama kendi kendine sor, bunların hakkını verebilecek misin?
    Ciddi sert idmanlar yapman lazım, hem GLutamine'in hemde Creatine'in mantığı bu.
    Creatine'in verdiği ATP, ancak ağır kilolar kullanıldığında tüketilen bir enerji kaynağı.
    Glutamine ise ancak sert idmanlarla tüketilen bir amino asit çeşidi.
    Sert idman dediğim, en basit tanımıyla idman sonra kendini hissettiren sızı.
    BUnları alıp, ortalama bir tempo ile, kendini fazla zorlamadan çalışırsan paranı sokağa atarsın, bunlar ağır çalışmanda ve kendini toparlamanda yardımcı olacak besin takviyeleri.
    Linklere bakmadim, ama ******de satılan ürünlerde bir problem olmaz, creatine creatinedir, micronized türü olmakdıktan sonra hepsi aynı.
    Glutamine'de öyle, marka bence çok önemli değii.
    İyi çalışmalar

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Her ikisinide toz halinde al bence...

Creatin Monohydrate - micronized olmasına dikkat et..
    Glutamine de toz olarak aldıgında cok daha verimli

ikisinin beraber kullanımı, en verimli supplement usage arasında

Saygılar

7. mahony

mahony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karasan saol tavsıyelerın ıcın. yalnız sert antreman kavramını bıraz acarmısın. ben ıdmanda kaldırabılecegım max. agırlıgı kaldırmaya calısıyorum. bu maddeler benım daha fazla agırlık kaldırmamı mı saglayacak mı? bi de sectıgım creatın micronized degıl (hardlıne). cok mu onemlı micronızed olması. ultımate nutrıtıon ın var onu mu alayım.

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sert idmanin açılımın yapmak zor Mahony, ama piramit uygulayıp, az kilo çok tekrardan çok kilo az tekrara gidiyorsan, Bench Press, Barbell Curl, Squat gibi hareketlerde kendini ciddi olarak zorluyorsan kesinlikle faydasını görürsün.
    Micronized konusuna gelince, walla ben normalini kullaniyorum, normalinin dezavantaji mutlaka basit şeker içeren bir içecekle alman lazım ve bu içecek asitli olmayacak.
    Yani; cola,portakal suyu, vişne suyu olmaz.
    Üzüm suyu,kayısı suyu türünde meyva suları olur.
    Micronized daha kolay kana karışıyor, ama bildiğim kadarıyla bayağı bir daha pahalı, onun icin ben normalini aliyorum.
    Ben GNC'den aldım, yüzde yirmi indirimli fiyatı 45 YTL. gibi birşey 500 gr.'da tavsiye ederim.

9. mahony

mahony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ok anladım. peki bu ürünleri gunde kac kez almam gerekıyor. idmandan once ve sonra alınmalı mı? kullanım dozu nedir. 73 kıloyum. boy 178. 2 aydır devam edıyorum spora. yenı yenı kılo arttırmaya basladım ıdmanda. senınde dedıgın gıbı pıramıt yapıyorum.

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Mahony aldığında zaten üzerinde kullanma talimati olur büyük ihtimalle, ama genede bilgin olsun.
    Creatine'de ilk 4 gün günde 20 gram, sonra her gün 5 gram alacaksin.
    Creatine hesap edince en ucuza gelen besin takviyesidir.
    500 gr.'lik bir kutu sana iki kür gider, yani bir kere aldıktan sonra 4 ay idare edecek seni.
    6 hafta yapıp, 4 hafta ara vermen lazım cünkü.
    Sonra tekrar yapmaya basladiginda sana 1 ay yetecek elindeki kutu, hesap et, 3,5 ay yapıyor.
    Glutamine ise, günde 5-10 gram arası alman lazım, yeni basladın bence 5 gr. yeter sana.

11. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Creatin ucuza bulunuyor ama glutamine gerçekten el yakıyor.

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    +1 ayrıca bu urunlerde poşet urunler daha ekonomik ambalaşa para vermeyin fakat poşet urunu aldıgınızda bir cam kavonozun dısını siyah kagıtla kaplayın oyle muhafaza edin hatta benim yaptığım gibi 8-10 tane kavonoza boluşturun fakat dışını sihay bişeyle kapatın

13. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Flexor hoca, glutamine i poset halinde nerden bulabiliriz?

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sana verdiğimiz cevaplardan sonra, çıkıp aynı soruları sorman ayıp, başka birşey değil.
    Kimsenin kimsenin vaktini çalmaya hakkı yok, burda yazıyoruz, başka yerde gene soruyorsun.
    Saygısızlık, başka birşey değil.
    Ciddi ayıpladım yaa, bilgi paylaşmak için, ama burda 7-8 cevap yazılıpta onları iplemeden aynı soruyu sormak, ciddi kösele gibi surat ister...

15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Creatine icin herkese tavsiye edilen doz aynıdır, yükleme devresi 4 gün boyunca 20 gr., sonraki günler 5'er gram.
    Glutamine ise, 5-10 gram, kullanildiği süre boyunca, kendi kendine, çıkarımlarda bulunuyorsun ama bak, yanlış çıkarımlar bunlar.
    Genel görüş, madem 80 kilosun sana 4 gr., sen 100 kilosun sana 5 gr. seklinde değil.
    Savunulacak bir tarafı yok bence yaptığının, başka yerde aynı soruyu sorman bence hoş olmadı, birde bana adab-ı muaşeret dersi verme, sen onu verecek son kişilerden biri oluyorsun bu yaptığın hareketten anladığım kadarıyla.

16. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    basta uslubuna dikkat et biz yönetim olarak bir bildiğimiz olduğu için açılan başlıkları siliyoruz Karasan'ın cevabından sonra anlamışsındır nedenini herkesın anlayabılecegı sekılde dıyorsun aramaya yaz bakalım neler neler cıkıyor neyse o kadar seyı bosa yazmıssın bir sekilde de kendını anlatmıssın ayar vermeye calısmıssın yazdıklarınla ama yazdıkların sana kapak olmus

17. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    sana karşı yapılan bir hakaret yok ve senin o yazıyı ne psikolojiyle yazdığın belli. o sondaki 3 noktanın ne olduğu açık, merak ediyorsan pm at yazıyım ne olduğunu.

18. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    tek başına glutamine kullanmak işe yarar mı ?

19. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    yazmakla zahmet etmeseydin moderatörler için mi yazdın şimdi bunu cevap vereyim 1.evet arama kısmına creatin yaz istediğini bulacaksın bu doğru creatin yaz da gör istersen neden mi doğru 2.bu ürünlerin kullanımı kişiye özel diye bişey yok ahmet te mehmette mustafada ve mahonyde 5 er gr alacaklardır bu böyledir ama sen kreatin kürü yapacağım dersen ozamanda yine arama yap üşenme
    he üşeniyorsan yaz cevap yine gelir bak 40 kişi cevap yazmış sana yeni başlayan biri geri zekalımı ehemen başlar başlamaz creatine sarılsın herşeyi bitirip sora başka şeylere sarılsınm yeni başlayan salona gidip idman yapsın evine gidip yemek yiyip süt içip yatsın ve sen açıpta cevabını bulamadığın başlıkları buraya yaz bende cevap verecem sana hadi bakalım ve gelelim verilen değişik cevaplara hepsinide aynı adammı yazdı benim ak dediğime başkası kara diyemezmi ve senin okuma yazman varsa aldığın kutunun üstüne bak oku ve ne diyorsa onu yap sanki her dediğimizi harfiyen uygulayacaksın burası forum tartışmalara açıktır bu konuyla ilgilide tartışamalar olmuştur belki kullanan birisi yorum yaptı belkide hiç creatin kutusu bile görmeyen yorumladı bunuda araştırmaktan başka öğrenme şansın yok araştır madem doğrusunu bizede yaz zaten sen bilyorsun baksana herkesta kullanım farklı demek istemişsin sen takıl kafana göre ve yaz sorularını al cevabını bu sana uyarıdır üslubunu bozma arkadaşım da uyarmış seni edebinle yaz sevgiylede kal gerisini bize bırak tekrarlıyorum cevabını bulamadığın sorular için başlık aç oda işine gelmezse başka yerde araya bilirsin :)

20. teadorkarenina

teadorkarenina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    :(:(:(:(:

suplement bolumunde okadar baslık actım hıcbırıne yanıt gelmedı....ama boyle bı forum sızce nekadar faydalı olur sorabılırmıyım yonetıcı? lutfen buna bı el atın

Sayfayı Paylaş