creatine bcaa ve whey kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ugrpab tarafından 18 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ugrpab

ugrpab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese merhaba başlamadan önce belirtmek isterim ki telefondan giriyorum ve internetim çok yavaş forumda araştırma imkanim olmadı eğer sorumun cevabı baska baslikta varsa affola..
    1.sorum :elimde ,
    -dymatize 300 gr bcaa
    -optimum gold whey
    -optimum creatine powder 300 gr var. Öğrenci olduğumdan dolayi takviyeleri en az şekilde kullanmaliyim gerekli miktarda tavuk yumurta vs alabilirim. Simdiye kadar sadece wheyi antrenmandan once ve sonra kullanıyordum. Bu kombini nasil kullanmaliyim.
    2.sorum ise optimum whey bitmek uzere bitince hardline 3 matrix alacağım onun icinde de kreatin glutamin vs var onu aldigimda bu kombini nasıl kullanmaliyim. Simdiden teşekkürler :)

2. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Kreatini antrenmandan 15 20 dk once alirsan kana karisip etkisini gostermesi anca olur bcaayi ise antrenman esnasinda almani tavsiye ederim bana kalirsa cok da fark yaratmaz antrenmandan once veya antrenman sirasinda icmek ama herkez boyle diyor wheyi de sadece antrenmandan sonra almani tavsiye ederim hardline 3matrixe gelince sana gerekli olan 5 gr creatin yalniz hardlinein bir servisinde 3 gr creatin var yani yetersiz kaliyor.

3. ugrpab

ugrpab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki kreatin ile hardline whey kullanimini nasil yapmaliyim sonuçta hardline da 3 gr kreatin var ustune birde 5 gr kreatin alsam sikinti olur mu 8 gr oluyor veya nasil almaliyim

4. ikaya2134

ikaya2134 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Bence whey3matrix'i bir ölçek spordan önce bir ölçek de spordan sonra alın ve her iki kullanımda da içerisine yarım çay kaşığı creatine ekleyin.Antrenman öncesi ve sonrası birer ölçek kullanmak bana göre daha mantıklı.
    Zaten bir porsiyonu 44 gr(2 Ölçek) ve 35 gr falan protein içeriyor.Creatini de eklerseniz aklaşık 20 gr protein almış olursunuz ant.sonrasında.
    5 gr da bcaa katarsanız shakerın içine 25 gr protein almış olursunuz ant.sonrasında ve içeriği de gayet iyi sayılır.Hatta bcaa yı da ant.öncesi 2,5 gr olarak karıştırabilirsiniz karışımınıza.

5. ugrpab

ugrpab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dogrumu anladim. Antrenman oncesi 1 ölçek yani 22 gram icerisine kreatin katiyorum ant. Sonrasi tekrar 1 ölçek 22 gram icerisine bcaa koyuyorum. Ayrica bcaa ile kreatini ayni anda almak bir sorun yaratir mi

6. ikaya2134

ikaya2134 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Birlikte kullanımının zararı yok zaten protein tozunda da BCAA var,kullanımını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
    Ben sadece elimde sizin ürünlerinizin aynısı olsaydı nasıl kullanırdım diye düşündüm ve yazdım.
    Yani sizin kolayınıza hangisi geliyorsa onu yapın.Bu arada bu takviyeleri kullanırken bol bol su için.4 litreye yakın içmenizi tavsiye ederim.

7. ugrpab

ugrpab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevaplariniz için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş