Creatine - Ara vermedin kullanilir mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bomberman tarafından 5 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    selamlar... ben cellmass marka creatine ethyl ester kullaniyorum... ve kullanimi 6-7 aydir hic kesmedim. yükleme falan yapmadim, yapmiyorumda. zaten creatine ethyl ester yükleme gerektirmiyor... günde 3-4 gram kullaniyorum. ama su ana kadar hic ara vermedim. bunun bir zarari olur mu? yoksa gereksiz mi bu sekilde kullanmak? saygilar.

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bomberman acaba creatine ethyl ester'i nereden temin ettin ?

3. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    keh keh keh... burasi "doycland" kardesim burada cok kolay bulunur böyle seyler :)

saka bi yana sanirim türkiye de bulmasi zor oluyor... Ama burada internette supplement satan bütün sitelerden kolaylikla temin edebiliyorsun. forumda okudugum kadariyla yabanci ülkelerden supplement ismarlayanlar var... yani amerikadan veya avrupadan ismarlayabilirsin bence. Creatine ethyl ester´in normal creatine göre bir cok avantaji var... mesela vücutta gereksiz yere su tutmasi olmuyor, kullanirken basit karbonhidrat almana gerek yok yani elma suyu falan gibi ve her seyden iyisi ilk kullaninca yükleme yapmana gerek olmuyor... birde ben hic birakmadigim icin tasdik edemeyecegim ama duyduguma göre birakinca etkileri cok yavas geciyormus yani güc düsmesi gec oluyormus olsada fazla olmuyormus.

birde olaya söyle bak bence... burda supplement bulmak kolay ama türkiye´deki gibi gidip eczaneden kolaylikla steroid alamazsin. türkiye´de bu acidan daha iyi... tabii ki steroide karsi degilsen. saygilar.

4. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yok kalsın steroid :) supplementler kral 8)

5. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    cretine yi bulan prof.toz şeklini kullananlara 6 hafta kullanın 2 hafta ara verin diyor.ben toz creatine yi bu yolla kullandım...

6. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    selam, bir suplement tiryakisi olarak tavsiyem;
    creatini kullandıktan sonra 1 ay ara vermen çünkü ben yaklaşık 8 hafta kullandım sonra check up a girdim. tabi kan değerleri altüst olmuştu. doktor hemen neden acaba, böyle olmaması gerekirdi dedi. ne olduğunu sorduğumda ise kandaki üre miktarı sınıra dayanmış dedi. böbreklerle ilgili bir sorun var gibi dedi. ben kafayı yedim tabi. sonra creatin kullandığımı söylediğimde doktorlar bile çoğu şeyi bilmiyorlar. hemen atıp tutmaya başladılar. ben de 1 ay ara verdim ve tekrar check up a girdim. hiçbir problem yok kan değerleri normale dönmüştü. ama dikkat edin belirli bir süre ara vermekte fayda var. ben şimdi yeniden creatin alımına başladım. tabi ribose + creatin karıştırıp içiyorum.

7. Allways

Allways Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    wien
    yanlis kullanma soz konusu bende kullaniyorum avrupada dan aliyorum bende aldigim zaman satan firmaya sordum tabiki karsimda duran kisi ronnie colleman gibi biri idi bana ilk 4 gun 15-20 gram tuketmemi tabi bu deger sabah oglen aksam olmak uzere ayrilmis porsiyonlar halinde vede 2 ay boyuncada gunde 5 gr kullanmami soledi 2 ay devam ettikten sonra 2 hafta kadar ara vermen gerekiyor tabi bu iki hafta icerisinde daha onceden 100 kg basiyorsan kestigin zaman 85kg i bulamiyorsun 2 hafta ara verdikten sonra tekrar gunluk 5 er gramlik porsiyonlar halinde antremandan 30 dakika oncesi alman gerekli en iyi kullanimi uzum suyu ile beraber almandir.ara vermeden kullanmanin zarari oldugunu duydum ama ne oldugunu bilemiyorum tavsiyem en az 2 hafta dedigim gibi ara vermendir.

8. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    aslında en az 10 gün yeter....

çünkü Osman Müftüoğlu - Yaşasın Hayat kitabında " 10 günlük Karaciğer Detoksu " var, yani bu da karaciğer-böbrekle ilgili ya, onun için bence 10 gün yeter, çünkü 15gün-1 ay bana fazla gibi geliyor. :)
    isterseniz o Karaciğer Detoksu'nu buraya yazarım...
    ama malesef, 10 günlük ara " steroid " 'lere yetmiyor ! :cry: :cry: :cry:
    neyse, saygılar... :)

9. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    2003 yılında yapılan bir test sonucu 21 ay boyunca aralıksız, günde 5gr. creatine kullanımının hiçbir sıkıntı yaratmadığı görülmüş.
    2005 yılında yapılan bir araştırmada ise 310 gün boyunca günde 10gr. creatine kullanımının hiçbir sorun yaratmadığı görülmüş. Bu deneyde devamlı olarak idrar tahlilleri yapılmış ve creatine kullanmayan deney grubuyla bir farka rastlanmamış.
    Ayrıca son zamanlarda loading yani yüklemenin çok da anlamlı olmadığına dair ve boşuna para harcamak olduğuna dair veriler var.
    Bu bilgilerin ışığında ben creatine'i hiç ara vermeden kullanıyorum ancak creatine'i sadece idman günlerimde idman öncesi 5gr. idman sonrası 5gr. şekerli bir içecek veya yiyecekle birlikte alıyorum. Loading yapmıyorum, idman yapmadığım günlerde de creatine kullanmıyorum. Sonuçlardan da memnunum.

10. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    her ne kullanırsan kullan bırakınca bariz bir görüntü kaybı oluyor...creatine-glutamine...hepsinde güç ve görüntü farkı oluyor...
    blitzin yazdığı olayı bende okudum...bence mantıklı yüklen_bırak yüklen_bırak...vücut deforme oluyor...zaten yüklen_bırak sistemindeki
    mantık karaciğer_böbrek ikilisini düşünmekten kaynaklanıyor...yüklen_bırak da bu ikili daha çok yoruluyor...

11. konadabokar

konadabokar Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    borsa
    Yer:
    karşıyaka
    blitz dediğini uygulayacağım boş günlerimde bile kreatini kesmiyordum birde gün boyunca bölerek alıyordum(kapsül olduğu için) antremandan hemen once almayarak çok şey mi kaybettim bu zamana kadar olabilirmi ?

12. osimsi

osimsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu an nerdesiniz ?

Sayfayı Paylaş