Creatin+Protein

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve oxsy tarafından 9 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. oxsy

oxsy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Supplement kullanımım Creatine ve Protein tozu ile sınırlı.

Creatine kullanmaya başlayalı 3 hafta oldu. Çalıştığım kilolarda hissedilir artışlar var. Özellikle 6 tekrarlı setlerde bu artış dahada belirgn.

Antrenman öncesinde sadece creatine kullanıyorum.

Antrenman sonrasında ise bir ölçek Iso Sensetion 93 kullanıyorum...

Daha önceki senelerde ek olarak amino 3001 kullanıyordum. Şuan kullanmıyorum....

2. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    peki vicudunda bir degisiklik hissediyormusun ? ne tip bi vicuda sahip olmak istiyorsun ?

3. oxsy

oxsy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Şöyleki creatin kullanma amacım daha ağır çalışmak. Fakat su tutucu özelliği olduğu için birazdaha şişkin bir görünüm elde ettim.

Ama bu etki tabiki geçici. Önemli olan daha ağır kilolarla antrenman yapabilmeniz...

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer ağır kilolar basmak istiyorsan şimdilik idmandan önce creatin + protein +gain ilerleyen haftalarda duruma göre bunlara ilave ürünler önerebilirim.

Pappy bunu beğendi.
  5. oxsy

oxsy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Kilom 72-73 civarında. Günlük aldığım protein 140 gr civarlarında. Ki bu hayvansal protein.Bitkisel değil. Antrenmandan önce proteinin ne gibi bir faydası var? Sonuçta enerji olarak kullanılmıyor. Katabolik etki desek zaten protein alımım yeterli.

Tecrübelerini paylaşırsan sevinirim...

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    eğer ağır basıyosan idmandan 30-45dk önce whey protein alman önemli. çünkü idmandan önce proteinin kana karışması idman süresi boyunca oluşan katabolik etkiyi azaltır. buda kas kaybını azaltıp gelişimi hızlandırır. ayrıca idmandan 45dk. veya 1 saat önce creatin ve karbonhidrat alımı yaparsan güç, performans ve dayanıklılıkta artış, katabolik etkide gözle görülür düşüş sağlarsın. 140gr proteini nasıl ve günün hangi saatlerinde aldığını yazarmısın.

Pappy bunu beğendi.
  7. oxsy

oxsy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Anladım.Antrenman öncesi protein alımını katabolik etkiden en zşkilde mağdur olmak için tavsyiye ediyorsun.

140 gr protein benim gün içinde toplam aldığım miktar.

Sabah kahvaltıda 6 yumurta +200 gr a yakın peynir yada lor. bu yaklaşık 42 gr protein ediyor.

Antrenman sonrası 28 gr whey proteini

Yine antrenman sonrası öğünde 3 yumurta +100 gr kırmızı et buda 41 gr protein içeriyor.

akşam yemeğine kadar yine katabolik etkiden maaruz kalmak için 100mlyada 200 ml süt ki buda 6 gr protein eder.

Akaşm yemeğindede en az 100 gr tavuk yada kırmızı et ki buda 23 gr protein eder.

Yatmadan öncede eğer yediklerimden tatmin olmamışsam 2 yumurta çiğ olarak alabiliyorum...

8. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Bende creatin yüklemesini bitirdim ve 1 hafta doldu..Önümüzdeki 5 hafta boyunca günde tepeleme 1 çay kaşığı almaya devam edecem.Off günlerde sabah kahvaltısı sonrası, çalışma günlerinde ise antrenman sonrası whey protein ile karıştırıp almaya devam edecem.
    OXSY günlük bu kadar protein alıyorsun sorun yok zaten. Yükleme yapman şartıyla Creatini ise sadece antrenman sonralarında whey ile karıştırıp alırsan daha faydalı olacağı kanısı çoğunlukta ama maalesef her kafadan farklı bir ses çıkıyor..Önemli olan çoğunluğun fikri..

9. oxsy

oxsy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Creatine kullanımı konusunda farklı bilgiler var dediğiniz gib.Msela Ultimate in kitapçığında antrenman sonrası öneriliyor. Weider in kitapçığında ise kendi ürünlerini antrenman öncesi öneriyor. Sonuçta ikiside creatine.

Yüklemeyi yaptım. Şuan antrenmandan 30-45 dakika önce 5-6 gr kadar üzüm suyu ile alıyorum...

10. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    yükleme bittiyse ve bana sorarsan antrenmandan sonra whey ile karıştırıp içmen daha mantıklı bence..sonrasında eksileni yerine koymak daha iyi olur..

11. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    antrenmandan sonra alma diye bişey demedim. antrenmandan öncede alırsan katabolik etkiyi azaltır performansındada artış olur dedim. özetle yazmak gerekirse porsiyonları ikiye bölüp antrenmandan önce ve sonra alman yararlı olur. kişi zaten antrenmandan sonra alıyor. ben sadece antrenmandan öncede almasını tavsiye ettim. cevap yazarken konuları iyi takib edin lütfen..

Pappy bunu beğendi.
  12. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    "beachboy" bende zaten öyle dedin demedim.."bu konuda çok farklı görüşler var önemli olan çoğunluğun fikridir" dedim ve ben nasıl kullandığımı açıkladım..aslında ikimizde aynı şeyden bahsediyoruz ancak ifadelerimizin farklı olmasından dolayı farklı sonuçlar söylüyormuşuz gibi algılanıyor her nekadar "cevap yazarken konuları iyi takip etsek" bile..

13. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hocam haklısınız ikiniz de yani
    Heryerde kreatini farklı kullanım olarak öneriyorlar,kimi yükleme yapma diyo,kimi yükle diyo..
    En iyisi kafana nası yatarsa öyle kullan
    Ben de ankaradayım geçen ilk defa supplement kombinasyonu aldım:
    Ultimate prostar whey çilekli+universal glutamin aldım
    ve yarın da Universal GH Max ve Universal Kreatin alıp güzel bir kombinasyon oluşturacağımı düşünüyorum...
    Bu arada size de sorayım,aldığım ultimate whey çilekli su ile bile içtiğim zaman bildiğiniz çilek aromalı su içiyo gibi oluyorum,gaz yapmıyor şişkinlik yapmıyor ama içinde şeker oranı çok yüksek gibi,resmen çilek suyu içiyorum gibi,önceden hiç kullanmadım whey ve acı bir tat bekliyordum ama bunun alakası yok çilekli süt gibi tadı war
    acaba Sahte mi???

14. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Buradan bu soruna cevap yazmak biraz ezbere olur. ürünlerimizi güvenilir yerden almanız en doğrusu.

Pappy bunu beğendi.
  15. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara

Üstad..Öncelikle creatin yüklemesi konusuna değinmek isterim..Ben 1 hafta yükleme yapıp 5 hafta boyunca günde 1 kaşık kullanma ve bu süre dolunca da 2 hafta ara verip sonra tekrar aynı şekilde kullanmayı hedefledim.Ki söylenen, anlatılan ve mantık olarak bana doğru geldiği için bu şekilde kullanmayı öngördüm.Elbetteki tercihler kişiden kişiye değişebilir ancak çok dikkat edilmesi gerek bir konuyu bir kez daha hatırlatmakta yarar var düşüncesindeyim..Şöyleki;
    Creatin gerçekten çok güçlü bir madde.Micronized ve monohidrat olarak piyasada yer almaktadır. Bildiğim kadarıyla monohidrat creatin`in en saf hali olarak bilinmekte ancak bununda su ile karışım sırasında ve tüketildikten sonra gaz yapması veya mide ağrısı, bulantısı gibi nadir de olsa yan etkileri bulunmaktadır.Elbette bu durum kişiden kişiye değişir.Micronized ise su içerisinde çabucak eriyen ve topaklama yapmayan bir özelliği bulunmaktadır.Ben Optimum Micronized Powder kullanıyorum kesinlikle son derece memnunum..Bunlar ürünler arasındaki farklı özellikler..
    Gelelim güç artışına..Gerçekten kullanmaya başladıktan sonra zaten etkisini hemen hissediyorsunuz. Burada vurgulamak istediğim konuda bu güç artışı..Diyebilirimki performans konusunda bendeki etkisi %30 civarında oldu.Örnek olarak; Önceden herhangi bir kas grubunu çalıştırırken 30 kg. ağırlık ile 3x10 tekrar yapıyordum.Yüklemeye başladığım zaman içerisinde ise aynı hareketi 30 kg. ile başlayıp ağırlıkları her tekrarda arttırıp 30-35-40 kg. yapıp tekrar sayılarını ise 10-12-15 olarak yapıp seti tamamlayabilirdum.Ayrıca başka bir harekete geçerken ki süreyi en min. indirmiş oluyorsunuz.Yani hemen vücut kendini onarıp diğer harekete hazır oluyor. Vurgulamak istediğim ise; Bu güç artışına okadar kendinizi kaptırıyorsunuzki dünyaları kaldırırım diye hisettiğiniz anda bir takım ağrılarınız ortaya çıkıyor.Şöyle düşünün Drag yarışına katılan birisiniz ve aracınız standart fabrikasyon benzinli bir araç. Diyorsunuzki daha hızlı gitmek istiyorum o yüzden NOS taktıracam.Olabilir bu gayet normal. Peki ama bu standart fabrikasyon araçta sürekli NOS açarsanız ne olur? diye bi sorun kendinize..
    Bende son iki gündür "Brachioradialis" kası denilen kas grubunda şiddetli ağrı olmaya başladı ki bu durum en çok creatin yüklemesi yapıpta "dünyaları getirin kaldırırım uleen" düşüncesinde olan ve kendini bu konuda frenleyemeyenlerde en sık görülen rahatsızlığın başında geliyor..Creatin kullan veya kullanma, yükleme yap veya yapma ama mutlaka vücudunun kapasitesinin üzerine sakın ama sakın çıkma derim..Ben daha yeni bir örneğim forum içerisinde ufak bir aramayla benim gibi bu dertten müzdarip olan bir sürü kişinin yorumlarını bulabilirisin..
    Ben şimdilik ağırlık kaldırmaya 1-2 hafta kadar ara verdim.Çok hafif olması şartıyla yavaş yavaş ısındırıp lasonil merhem kullanacam ki aklınızda bulunsun bu türlü kas rahatsızlıklarında en etkili kremdir yavaş yavaş masaj yaparak yedirin.Çok rahatlatır.Bu arada abdominal bölgeye ağırlık verecem.

Whey ile ilgili olarak ta nezaman nerden aldın bilemem ama mutlaka T.C`de distribütörü olan ürünleri kullanmaya çalış.Çeşitli şekillerde internet üzerinde satış yapan başka firmalara rağmet etme derim..Hem sağlık açısından hemde fiyat açısından..
    Sağlıcakla kal..

16. oxsy

oxsy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    BBAnkara yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Creatin vücut kapasitesinin % 20 - % 30 üzerine çıkmasını sağlıyor. Ama bunun sonucu çok daha iy beslenme ve dinlenme gerektiriyor. İlk kullandığım hafta antrenmanlardan sonra kendimi oldukça yorgun hissediyordum. Bende dünyaları kaldırırım mantığından vazgeçip kendimi frenledim. Aksi takdirde sakatlık kaçınılmaz. Sakatlık olmasa bile gereksiz yüklenmelerden kaynaklanan gereksiz ağrılar hem antrenman yapmayı önler hemde gelişimi yavaşlatır...

17. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Aynen öyle..Sapıtmamak lazım :D

18. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle katılıyorum Ben Universal Kreatin Monohidrat Almayı düşünüyorum yanına da Universal GH-Max.zaten glutamin ve whey de var,güzel bi kombinasyon olduğunu düşünüyorum arkadaşlar kreatin hakkında anlattıklarınız iyi geldi sağolun
    Bu arada alışveriş yaptığım yer güvenilir dediler,Malların üstüne tapıştırılmış kağıtta İthalat bilgileri,ürün no su,ve tarım ve köyişleri bakanlığının izni var...
    ama dediğim gibi ben önceden whey kullanmadım,bu whey çilekli ve su ile karıştırdığımda bile çok şekerli güzel tadı yani :D sanki çilek suyu içiyomuşum gibi hele sütle karıştırınca bildiğiniz milkshake,eğer gerçekse bu protein tozu can kurban böyle toza :D

19. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    optimum whey`in gerçekten çok iyi karışımı var..15-20 sn. kadar çalkala dik kafana..yağ gibi gidiyor..

Sayfayı Paylaş