Creatin Monohydrat Kombine Whey Protein Kullanım Şekli

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Scoobz tarafından 20 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    creatin hakkında böyle birşey okudum ve cok şaşırdım;

KULLANIM ŞEKLİ: Kasa Creatine depolarını doldurmak için 4-5 gün ,günlük 20-25 gr Creatine Monohydrate yüklemesi yapılır. Bu yükleme 4 ayrı öğüne bölünmelidir Daha sonrasında kaslardaki creatine düzeyini korumak için günde 5-7 gr almanız yeterlidir.
    Kullanım dozunun 4 sefere bölünmesi daha uygundur Antremandan 30-60 dakika önce alınacak creatine kana kolayca karışır..Performansınızı maksimum seviyeye taşır.Egzersiz sonrası ilk 30 dakika içinde alınacak creatine boşalan kas creatine depolarını dolduracaktır.

Günde 5gram bir seferlik alımla 100 gün gidebilcek bir creatin bu şekilde israfla erken bitip aynı etkiyi göstermezmi? Bu anlatımla kullanıldığında daha mı faydalıdır?

Birde whey protein ile nasıl kombine yapabilirim? Birde hangi vakitler whey almalıyım
    antreman sonrası 30gr
    gece yatarken 30gr ? yada
    sadece antreman
    sonrası whey pro yeterlimidir?

Forumda arama butonundan baktım fakat ilgili bir konu bulamadım, konuyu takip ediyor olucam teşekkürler.

Son düzenleme: 20 Eylül 2011
  2. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aslında ben spordan sonra 2 ölçek (50 gr) proteini direk içiyordum şimdi 25 gr spordan önce 25 gr spordan sonra içiyorum bende creatin yeni spariş ettim bazıları yükleme dönemi gereksiz diyor bazıları gereklidir diyor bende nasıl kullanmam gerektiğini tam bilmiyorum bu konu benide aydınlatır umarım

3. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Yükleme dönemi kimileri gereksiz diyor.Ben sadece 2 gün yüklüyorum daha sonra antrenman günlerinde 10 off günlerde 5 gr alıyorum.Seçim senin.

Wheyi günlük diğer besinlerden aldığın protein miktarına göre kullanabilirsin.Eğer iyi besleniyorsan sadece antrenmandan sonra içmek yeterli olucaktır.Yatmadan önce içmek çok mantıksız zaten sindirimi 30-45 dakika sürüyor.Onun yerine yatmadan önce yağsız süt daha mantıklı.Creatinide antrenman sonrasında wheyin içine atabilirsin.Muscle&fitnesın önerisi bu şekilde.Ben antrenmandan sonra alıyorum.Ama ben antrenman dan sonraki wheyin içine maltodextrin de attığım için böyle yapıyorum. Forum araştırmışsın creatinin karbonhidratlarla beraber alınması gerektiğini biliyorsundur.

Saygılar.

sultanmehmed ve Scoobz bunu beğendi.
  4. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    peki maltodextrin mi dekstroz mu almalıyız ben şöyle yapsam whey+maltodextrin+creatin üçünü karıştırsam antremandan sonra hepsinin birden içsem olur mu?

5. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    creatini ilk bir hafta hergün 10gram(kahvaltı sonrası wheyle aynı anda ve antreman sonrası yada 17.oo-18.oo arası whey içerisinde) sonrasında ise bitene kadar 5gram(sadece antreman sonrası) almaya karar verdim. (elimde 500 gram creatin var)

Whey proteini ise ;
    antreman varken günde iki doz; kahvaltı sonrası - antreman sonrası (saat 17.oo-18.oo arası)

antreman yokken
    ;kahvaltı sonrası- saat 17.oo-18.oo arası

6. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Maltodextrin ile dextrose un öyle çok farkı yok.İkisinin de kalorisi hemen hemen aynı.Aslında maltodextrin kompleks bir karbonhidrat ancak dekstroz ile aynı oranda insülinde oynama meydana getiriyor. Benim maltodextrin almamdaki en büyük neden ulaşılması daha kolay olduğu için.Saf olarak dextrose içeren bir supplement şu anda Türkiye de bulunmamakta.Ancak hammade olarak alabilirsin.Ama maltodextrini Hardline üretmekte.

Zaten günümüzde Creatinin en uygun kullanımı senin yazdığın gibi olduğu söyleniyor. O şekilde hepsini birden içebilirsin.

Scoobz bunu beğendi.
  7. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    tamm diyelim ilk hafta 10 gr aldık sonraki günler 5 er grm aldık..En iyi alım zamanı spor sonrası mı ? Whey le aynı anda ?

8. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Evet çoğu araştırma bu yöndethums:

9. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bugün creatin monohidratım geldi gensireden aldım wheye katınca tadı bi acaip oluyor mide gerekli onu içmek için ama yani çokta kötü değil öyle şimdi ben bunların yanına karbonhidratta almak istiyorum ama maltodekstrinmi alayım yoksa dekstroz mu bunu internetten bi siteden alacağım ve maltodekstrinin 25 kg 83 tl dekstroz 25 kg 132 tl ama bunlar çin menşeili zararı olurmu AB menşeili olanlar pahalı sizce almalımıyım eğer alırsam sağlığıma bi zararı olurmu birde şimdi bunları suya katsak içe bilirmiyiz yoksa aroma gerekli mi ?

legolas246 bunu beğendi.
  10. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Suya katıp içebilirsin.Ancak çin menşeili olanın zararlı olup olmayacağını bilemeyeceğim.Sanmıyorum ki forumdan çıkıp biri ben kullandım onu desin. Ancak benim kişisel fikrim ab menşeili olanı alman zaten 25 kilo nerden baksan sana (70 gr antrenmanlardan sonra alsan ayda 15 antrenman yapsan 15*70=1050gr ayda kullanacağın toz miktarı) 1 yıldan fazla gider. Sağlığını riske atmana değmez.

Saygılar.

11. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aslında ucuz diye sağlıksız olacak diye birşey yok ama zaten çinin ucuz iş gücü var bu yüzden bu kadar ucuz olabilir ama bende şüphelenmiyor değilim yani AB olanda slovakya üretimi

12. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Kullanacak olan sensin ama dediğim gibi az önce siteyi inceledim.AB olanını alsan o bile en az 4.5 ay gider, ben bu sebeple risk almaya değmez dedim.Karar senin.

13. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet doğru diyorsun risk almaya değmez peki bunun yanında aroma felan alayım mı yoksa öyle suyla gider mi midemi kaldırmadan

14. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Maltodextrinin tadı çok yumuşak sofra şekerinden bile daha tatsız içimi suyla rahat.Ancak dextrozun tadı şekerli.Ama sen zaten antrenmandan sonra wheyin içine atacağın için ekstradan aroma felan almana gerek yok wheyin aroması yeterli. Eğer creatin kullanmıyorsan 1 tatlı kaşığı nescafe ekleyebilirsin antrenman sonrası içeceğine dextrozun şekerini bir parça azaltır.Ancak creatin kullanıyorsan nescafe atma, bir şekilde iç.:) Yok içemem dersen maltodextrin almanı tavsiye ederim içimi çok rahat.

Kolay gelsin.

15. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler ozaman maltodekstrin daha mantıklı ucuzda zaten dekstroza göre

Sayfayı Paylaş