creatin mi yoksa glutamin mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve reddevil87 tarafından 21 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. reddevil87

reddevil87 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar glutamıninde faydasını biliyorum creatininde burada sormak ıstedigim ben glutamınde creatinde almak ıstıyorum ama paraları bunlara yatırdıgım icin benı zorluyor maddi yönden bizde ögrenciyiz sonucta siz olsanız hangisini tercih edersiniz bir kilo universal creatin 100 ytl mi yoksa yoksa Universal Nutrition Glutamine Caps (750 mg), 100 Kapsül ümü gene kararsız kaldım eminim bilgilerinizi paylaşırsınız kı bu garıban kardeşinizde mutlu olur :D

2. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Aslinda Protein + glutaminde olur .

yani sabah protein
    antreman oncesi karbonhidrat
    antreman sonrasi glutamin protein
    yatmadan once glutamin seklinde..

yinede sen bilirsin diger arkadaslarinda bir fikirlerini al derim.

3. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    glutamin al derim

glutamin al derim creatin genelde diyetle birlikte kullanıldıgı için ilerki zamanlarda denemeni tavsiye ederim glutamin aynı zamanda büyüme hormonunu tetiklediği için daha iyi gibi

4. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bence ikisinide alma iice paranı biriktir kombine olarak kullanırsın birkaç bişi daha ekleyip çok daha faydalı olur bende öğrenciyim bunları almak adamı baya kasıyo biliyorum.İlla bu ikisini alcam diosanda daha ucuz olan markalardan tercih ederek 500 gr. creatin ve 300 gr. glutamini birlikte alabilirsin.Bde şöyle bi yöntem var eğer kullanabilceğin bir kredi kartı varsa hepsini alır 10-12 taksit yaptırıp uzun vadede rahat rahat ödersin ;)

5. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadas böyle tercih geldiginde ilk karar creatinde kalmali. Cünkü Güzel beslenmelerden biz az cok glutamin aliyoruz. Ha bu yeterli olur yada olmaz o tartisilir fakat Creatin icin ayni sey söylenemez. Üstelik kaslar ve kuvvetimiz icin creatin glutaminden önde duruyor. O kadar para veripde harcama yapilmisken creatin alinsin.

6. cdalgic

cdalgic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    creatin ve glutamin farklı maddeler.Glutamin hücre çeperinin büyümesini dolayısıyla genişlemeni sağlar. creatin ise vücuttaki atp yi arttırarak enerji artışı sağlar. kombinasyon tabiki iyidir.ama 2 side ayrı şekilde yararlı. glutaminin şöyle bir olayıda var. antreman sırasında vücutta en çok harcanan amino asittir yani dışardan alımı gereklidir büyümeye en çok yarıyan amino asittir.Creatin ise et ürünlerinde bulunur fakat 1kg etten 1 gram alabiliyoruz ne yazıkki..yani bunuda doğal yollardan almak biraz zor..kararı kendin ver kardeş..

7. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    bende geçenlerde duydum bunu. illa alacaksan glutamin al dedi bir abi. çok iyi büyürsün demişti. ben almadım ama aklımın bir ucunda alma fikri hep var.

8. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Glutamine, hasarlı dokuların iyileşmesini sağlar. Antreman boyuca tükenir, o yüzden antremandan önce ve sonra almak gerekir. Gece yatmadan önce alanlar da vardır. Çalıştıktan sonra olan ağrıları hafifletir. Mesela çok ağır biceps çalışırsınız, ama antremandan önce ve sonra yeteri kadar Glutamine alırsanız diğer gün bicepsleriniz sızlamaz/çok az sızlar.

Creatine, kaslara gidip enerjiye dönüşen bir bileşendir. Hacim almayı hızlandırır, ama bunun ne kadarı Creatine kullanımından, ne kadarı da ağır çalışmadan gelir daha net olarak anlaşılamamıştır. Genelde üstlerine %10-20 arası gelişim gösterir diye yazar. Hacim yaptığı doğrudur ama burada kasların su tutmasını sağladığını da unutmamak gerekir.

İkisi maddede vücutta bulunur, ama diğer üyelerin de belirttiği gibi yeterli miktarda bulunmaz, dışardan almak gerekir. En güzeli doğal olarak ikisini kombine etmektir. Creatine sürekli kullanılmaz(6 ay kullanım/1-2 hafta ara), Glutamine ise sürekli alınabilir.

9. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Whey pro + glutamine + creatin + b kompleks + c vit.
    Ben bunları kombine etmeye başladım. Sonuçlar güzel, duran gelişmem tekrar başlıyor.

sarc4stic dostum,

Creatin için 6 ay kullan, 2-3 hafta ara demişsin. Sanırım o 6 hafta olacak elin sürşmüş sanırım :)

iyi çalışmalar...

10. efebulbul

efebulbul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ALEPEREN arkadaşım aynı kombınasyona bende baslayacagım ,kesin sunları yap yada sakın sunları yapma dıyebılecegın bırsey varmı bır de off gunlerınde kullanımı nasıl yapıyorsun?

ıyı calısmalar

11. spormen

spormen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest çok serbest
    Yer:
    antalya
    bence off günlerde sadece bir kere protein alman yeterli olur

12. sercan1980

sercan1980 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence her üçüde çok iyi olur. yani protein, glutamine ve creatine. bak gör ondan sonra farkları vücudunda....

13. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    guzel kombine bende uyguluycam bayramdan sonra ama creatini eklemeden.

bu arada senden ricam bu urunleri nasil kullaniyorsun..ne zaman aliyorsun ?

14. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Evet 6 hafta 6 ay değil :oops:

15. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    efebulbul ve B3RkOvi dostum,

Haftada 3 gün çalışıyorum,

Spor'dan önce

-Yumurtalı güzel bir kahvaltı,

- 25-30gr whey protein(süt veya meyve suyuyla + 4-5gr glutamine) bazen bunlara 5gr creatin'de ekliyorum, eklemediğim zaman kreatini duruma göre su veya meyve suyuyla alıyorum.

- B kompleks vitamin hapını günde 1 kere bu yukarda saydığım ürünlerden önce alıyorum.

Spordan sonra,

-İyi bir yemekten sonra, c vitaminini alıyorum. 25-30gr whey pro + 5gr glutamine sütle alıyorum.

-Akşam yemeğinden sonra gene c vitamini alıyorum. Bunu sabahta alabiliriz b kompleks ile ama ben akşam yemeklerinden sonra alıyorum.

-Gece yatmadan öncede 15-20gr civarında whey pro + 2-3gr glutamine alıyorum. Akşam 5'ten sonra sütün gh yi etkilediği söyleniyor ama ben gece yatmadan önce muhakkak süt tüketiyorum. O konuda kesin bir kaynak, bilgi varsa 5'ten sonra süt içmeyebilirim.

Spor olmayan günler,

(eskiden spor olmayan günler birşey kullanmazdım ancak son 1 aydır kullanmaya başladım ve etki daha fazla oluyor o yüzden kullanmaya başladım.)

- Suyla B kompleks vit. + Sütle, 25-30 gr whey protein + 4-5gr glutamin.(ben genelde öğlen yada akşam yemeklerini engellemeyecek şekilde alıyorum.)

- Öğlen yemekten sonra c vit.
    -Akşam yemekten sonra c vit.
    -Spor olmayan günlerde creatin almıyorum. Yükleme yaptığımda alıyordum ancak hergün creatin aldığımda birşey hissetmedim. O yüzden sadece spordan önce alıyorum.

Bunlar ek besin programı, hergün birkaç porsiyon mandalina, elma, nar tüketiyorum.

Şimdilik bu şekilde. Programı kendinize göre(kilo, yemek düzeni vs.) düzenleyebilirsiniz. Örneğin creatini spordan önce 5gr, spordan sonra 5gr spor olmayan günler 5gr şeklinde alabilirsiniz. 1 ay kullanım sonra 3-4 hafta ara şeklinde.

Whey proteini enazından 1-2 ay sabah-öğlen-akşam kullanmanızı öneririm. Ekonomik olsun diye sadece spor öncesi kullanırdım ve faydasını görmezdim.

Şimdilik bunlar. Bu kombineyi yapan arkadaşlar da nasıl kullandıklarını yazarlarsa fikir almış oluruz. Ancak ben bu şekilde baya memnunum.

Herkeze iyi çalışmalar dilerim...

16. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    C vit. olarak quercetin complex kullanıyorum(bioflavonoids, vitamin c(ester c) , ayrıca çeşitli mineralleri de içeriyor.)
    B vitami olarak b-complex kullanıyorum.

17. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkurler alperen

Bende creatini yukleme taraftari degilim.

Antremandan once makarna yada pilav yaninda meyva suyu iciyorum creatin alirsam antremandan once/sonra meyva suyu ile alicam.

Antremandan once glutamin alinir mi ??

18. efebulbul

efebulbul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet

B3RkOvi evet glutamını sabah kalkınca ,ıdmandan once ve sonra ,bıde yatmadan once alınması taraftarıyım ben.

19. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    B3RkOvi,

Zaman zaman creatin yüklemesi yapmakta gerekiyor. Ama ben sürekli bunu yapmıyorum. Glutamine'yi antr. öncesi, sonrası ve gece yatmadan önce kullanabilirsin.

İyi çalışmalar dilerim...

20. reddevil87

reddevil87 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    glutamın

abi bu konularda bayagı tecrübeli oldugun cümleleinden de anlaşılıyor evet dogru ıkısınınde ozel bir yeri var ama creatinde ben fayda görmedim görmek ıstedıgım fayda yuzde 30 luk güc artışıydı ancak amıno 3001 den sonra oldu diyebilirim kullandıgım gnc creatindi ama digerlerini bilemem diger ustatlardan da cevaplarını aldım birde senınkını alayım glutaminde faydayı en cok hangisinde gördün creatinde hangisinde ve kullanma şeklın nasıldı?
    Glutamın kullanan arkadaşlar da yazarlarsa sevinirim

Sayfayı Paylaş