Creatin Kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve reborno tarafından 23 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. reborno

reborno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    cihat
    Yer:
    izmir
    merhaba ben agustos ortasında baslayan ve eylulun ilk haftası sonuna kadar surecek olan besyo yetenek sınavlarına girecem ve bana calısmalarımda yardımcı olması icin universal creatin 300gr lık aldım. fakat nasıl kullanmam gerektigini bilmiyorum. haftanın hergunu 1 yada 2 antremanım oluyor. yukleme yapmak istiyorum ancak tam olarak acıklanmamıs onceki topiclerde. bazısı 4 gun boyunca 20gr 4 sefer 4 saat arayla diyor kimisi 5 gun. daha sonraki gunlerde antremandan once ve sonra ne kadar almam gerekir? antremandan nekadar once ve sonra yazılmamıs hem saat olarak hem miktar olarak. 6. hafta hemen hemen sınav zamanıma geliyor. etkisi azalırmı? bana yardımcı olursanız sevinirim

2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    creatine kullanımı

Creatine monohidrat aldıgını varsayarsak ilk 6 gun 4 kere 5g. (1 cay kasıgı tepeleme) sonraki 5 hafta antremandan 35-40 dk once 1 porsiyon (5g.) antremandan hemen sonra 1 porsiyon olmak üzere 10g. alabilirsin.. sonra 4-6 hafta ara vermen iyi olur.. karbonhidrat içeren asitsiz bir içecekle alman etkisini arttırır. 6. haftada etkisi azalmaz ama kullanmayı kesince vucut suyu atmaya baslayacagından etkisi giderek azalmaya baslar..

3. reborno

reborno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    cihat
    Yer:
    izmir
    ben agustos 20'den eylulun 10 una kadar sınavlara girecem. nezaman baslamamamı tavsiye edersiniz. maximuma faydasını nezaman baslarsam gorebilirim?

4. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    14 agustos da basla 28 eylul de bitir..thums: max etkiyi boyle gorebilirsin.. sınavda basarilar simdiden.. (*marketlerde satılan %100 üzüm suyu (seker ilavesiz olanları) ile max etkiyi alırsın..) --eger maddi durumun varsa creatine i ribose ile kombine et etki daha da artar.. *ama riboz pahalı bayagı

Son düzenleme: 23 Haziran 2007
  5. reborno

reborno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    cihat
    Yer:
    izmir
    tesekkur ederim. soyle bisey dusundum mumkun ve faydalı olurmu diye size bir sorayım dedim. sınavlarıma kadar antremanlarım var ve kondisyonumu gelistirmem icinde yardımcı olabilcegini dusunuyorum bu ilacın ama ozamana kadar kullanıp sınavlarda da maximum performans icin simdi baslayıp yukleme dahil 4 hafta kullanıp 1-2 hafta ara arkasından tekrar yukleme yaparsam basarılı bir program uygulamıs olurmuyum?

6. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    simdi basliyip agustos'un 1 inde bitirip.. 2 hafta sonra tekrar baslayabilirsin.. sorun olmaz... ama senin sınavın var diye boyle yapabilirsin.. devamlı sadece 2 hafta ara vermek pek iyi degil.. **creatine i 8 hafta kullanıp 2 hafta ara verenlerde var ama en guvenli kullanım sekli 6 haftada 3-4 hafta ara.. *creatine kullanımı sırasında bol bol su içmeye calis..

7. reborno

reborno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    cihat
    Yer:
    izmir
    tmm. son birsey daha sormak istiyorum bazı arkadaslar onceki forumlarda yemekle beraber alın demis creatini bazısıysa meyve suyuyla. ben nasıl yapsam daha dogru olur? portakal suyu yada seftali suyumu icmeliyim oyle ise? ve ac karnına alınabilirmi?

Son düzenleme: 23 Haziran 2007
  8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    reborno bunların hepsi tartışıldı forumda..daha dikkatli arama yapalım..

9. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    antremandan 35-40 dk once ac karnına asitsiz ve %100 dogal meyve suyuyla alman daha yararlı olur..

10. reborno

reborno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    cihat
    Yer:
    izmir
    onceki acılan topicleri okudum orada eksik ve yetersiz gordugum seyleri sorabilmek ve benim programıma uygun bilgi alabilmek icin yazdım. yukardan asagı okursan ozel bi durum icin sordugum acık yinede saol.

11. reborno

reborno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    cihat
    Yer:
    izmir
    tesekkur ederim dexter cok yardımcı oldun. umarım sınavlarımda sorunsuz gecer. iyi gunler

12. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yemegini yiceksin tok karnina meyve suyu ile iciceksin ;)

Ac karnina alma !

13. reborno

reborno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    cihat
    Yer:
    izmir
    dexter arkadasım ac karnına yazmıs. hangisi daha dogru olur kafam karıstı biraz. zararı olurmu yanlıs yaparsam

14. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi dogal olarak antremandan once bos mideye alirsin .. ben yukleme donemini dusunerek yazdm

15. reborno

reborno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    cihat
    Yer:
    izmir
    tmm oyle yapayım. yardımcı oldugunuz icin tesekkur ediyorum birer birer

16. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    ac karnına da alınabilir tok karnınada alınabilir.. karbonhidratla birlikte alınırsa daha etkili oluyor genelde.. ben meyve suyu ile yazdım (meyve suyu da karbonhidrat içerdiği için) diğer arkadaşımızda yemekle yazmıs o da olur yemekde karbonhidrat zaten var.. fazla kafaya takma.. ;)

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    reborno birkaç özel mevzu dışında genelde benzer sorular yöneltmişsin..tabiki bilgi edinmek en doğal hakkın ve bunu sonuna kadar kullan fakat amacımız ; creatin kullanımı 10larca konu altında parça parça tartışılmasın ve başlık kirliliği olmasın..creatinin genel olarak tartışıldığı bir başlıkta soru olarak yöneltebilirdin....anlayışla karşılayacağını biliyorum..
    bkz : forum kuralları

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş