CP Piliç(%100) Osmanlı Köfte - 160 gr - 1TL

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve sthammer tarafından 26 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sthammer

sthammer Guest

Öncelikle yağ oranı yüksek, ancak fiyat güzel, bir paket 160 gram ve bir pakette 12 adet piliç köfte bulunmaktadır. Gluten ve soya proteini içerir. Ben geçen hafta Onurex diye bir marketten 7-8 paket almıştım, indirimdeydi. Hazır ürün, sadece ısıtmak kalıyor...

Enerji ve Besin Öğeleri 100 g'da

Enerji - 218 kcal
    Protein - 18.8 g
    Karbonhidrat - 4.4 g
    Yağ - 14 g

2. brhmcr

brhmcr Guest

Icinde ne yazik ki neler oldugu mechul. Soya ayri bir husran. Zorda kalinmadikca yenmeyecek turden coplerden.

3. sthammer

sthammer Guest

sayın co-mod'um fakiriz :)

İçindekiler:

Piliç eti, Soğan, Tapyoka nişastası, Soya proteini, Galeta unu, Tuz, Baharat karışımı, Doğal ve doğala özdeş et aroması, Antioksidan, Stabilizör, Koruyucu, İz miktarda süt, yumurta ve kereviz ürünü içerebilir.

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Aralık 2012
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Dr.Steelhammer, fakir olupta yenecek daha saglikli urunler mevcut :) yenmez demiyorum ama mumkun oldugunca kacinilinmali :)

5. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de yenmez diyorum kesinlikle yenmemeli.İçinde hayvansal proteinin yok denecek kadar az olduğunu tahmin ediyorum.Hayatımda gördüğüm büyüyüp de en kalitesiz olan firma.Aldığım hiçbir ürününden memnun kalmadım.Bi ara sosisleri çok ucuzdu 4 defa aldım 4ünde de kıkırdak kemik parçalarıyla doluydu.Gerçekten kapanması gereken iğrenç bir firma.

6. Message

Message Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ucuz diye bunu alacağına banvit ten 500 gramlık tavuk ciğeri al onu ye daha iyi 1,5 tl falan 500 gramı. Besin değerleri yazmıyor ama http://www.******/besin_deger_tablosu/ yinede burada yazdığı değerlere yakın bir şeydir çok değişik değildir diye düşünüyorum en azından bundan çok çok daha iyi olduğu kesin bence :)

7. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Hazır köfte, baget, şinitzel.. candır canandır. %100 piliç ve soya içermeyen hazır köfteleri tüketebilirsiniz tek eksisi extra yağ barındırması ve tuz. Vakit darlığı olanlara pratik oluyor.

sthammer bunu beğendi.
  8. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    ustalar bir kere fiyatından belli ne olduğu. Konuşmaya bile gerek yok bence.

9. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Yediğimiz tavuklar zaten sanayi tavugu 30 günde kesiliyor gdo lu yemle nasıl büyüdü belli değil. 30 dk da haşlanıyor resmen , normalde 2 saat minimum süresi.
    Hani zaten tavuk diye değişik bişi yiyoruz bide gidip bunun işlenmiş versiyonu , işte içine böle soya ,rafine un tuz, nişasta , paket ömrü uzasın diye koyulan kimyasalların oldugu bi kötfeyi yemeylim bari :)

Adını bide osmanlı koymuşlar , firma sahibi yiyormudur acaba kendi ürettiği kimyasal tavugu

Son düzenleme: 29 Aralık 2012
  10. BioMech

BioMech Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    100 gram tavuk 1 liraya geliyor zaten ve besin değerleri daha iyi.
    ama pratiklikten dolayı tercihse diyecek bişeyim yok

11. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    minumum 2 saat tavuk haşlarsan ortada ne tavuk kalır ne suyu kırmızı et minumum 40dk iken tavuk 2 saat olamaz.

12. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    uzun uzun anlatıp sıkmak ıstemem ama ,
    direk bi örnekle olayı daha net kavrarsın şöyle yap..

1 tane marketten tavuk al önce veya kasaptan fiyatı normal sabit fiyat üzerinden heryerde satılan.. ( 30 günde enteresan bi sekilde büyüyüp kesilen tavuktan)

Daha sonra gidip köy tavuğu al bulabilirsen( min 80 günde kesilen , gdosuz yemlerle beslenmis bu yüzden fiyat biraz pahalı)

2 sini ayrı ayrı aynı anda kaynat , sonra farkı daha net anlıyacaksın..

13. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Ben zaten her ay nevşehirdeki köyden tavuk sipariş ediyorum. Fabrika yada kapalı alan tavukları değil. Tavuk 2 saatte pişerse besin değerini bırak tavuk çorba gibi olur. Bir keresinde 40 dk haşlamıştım süzme peynir gibi olmuştu. Okuyacak arkadaşların tavuğu ziyan olmasın diye yazdım bunları. Kırmızı ette tam tersidir.

14. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    valideye süre tutturdum valla 1saat 20 dk da haşlandı(Belki düdüklüde 50 60 dk ya iner zorlamak lazım :) :), ama kısık ateşde belki dahada uzar..
    20 30 dkda zaten marketten aldıgım tavuk haslanıyor. Aldıgın tavuklarda sıkıntı yoktur ıns.

ayrıca 1 aylık siparısı nasıl muhafaza edıyosun ewde , deepfrezze zincirleri var galiba :) Varsa bir teknigi bilmek isterim , haftalık alsam yeter valla.

Ek olarak tavuklarla ılgılı su yazıyı okuyun derim ,

15. ikaya_219

ikaya_219 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bence tavuk hem daha pratik hem de daha lezzetli

16. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    1 liralık tavuk göğüsü yaklaşık 125 gram ve en az 30 gr protein var.

Sayfayı Paylaş