Concerta 36mg

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Richardd tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    iyide biz zaten zararlı olduğunu kullanılmaması gerektiğin isöylüyoruz , sen sürekli birşelyer kanıtlama peşindesin, aksini iddia eden yok. meth yada amfetamin hepsi aşşa yukarı aynı şeyler. uyuşturucu yani benim gözümde. ayrıca ritalin almak hiç zor değil, tekrarlıyorum :)

2. asliok

asliok Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Sen doktor musun? :) "kullanılmaması gerektiğini söylüyorum" buna senin yetkin olduğunu sanmıyorum. Hasta olan insana ilaç kullanma demekten hiçbir farkı yok. Kanıtlama peşinde değilim, tartışmak istemiyorum daha fazla, çünkü bir şey bilmiyorsun. İlk önce meth dedin, sonra antidepresan, şimdi ben bunların üzerine daha fazla tartışmayacağım, aç biraz bilimsel referans oku, eczaneden de alabilirsen al reçetesiz :)

meth, amfetamin... aynı şeyler değil, umarım bilinçlenirsin.

Onların hiçbiri uyuşturucu değil uyarıcıdır ayrıca. Methin uyuşturucu sınıfına girmesi tamamen fiziksel harap neticesindedir sonuçta o da uyarıcıdır.

Umarım bir daha cevap yazmazsın, takip etmekten sıkıldım burayı :)

3. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    uyuşturucunun türkçe sözlük anlamına bakıp, ritalin, antidepresanlar, yada şeker, rocket, magic mushroom bunların yaptıkları etkileri karşılaştırırsan ne demek istediğimi anlarsın. birisinin rivotril alıp kafa gezmesiyle , ot çekip kafa gezmesi arasında bana kalırsa fark yok. ayrıca doktor oldumu/nu iddia etmiyorum ama yağ yakmak için anti depresan kullanmakta hiç normal değil. özellikle zararlarına bakıldığında. ki kendim zamanında bazı ilaçları kullandım, ondan dolayı anti depresanlar yada psikiyatrik ilaçlar kullanımı konusunda temkinliyim.

4. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bu ilaç dikkat eksikliği konusunda ne kadar etkili? herhangi bir yan etki gördünmü? hangi konuda mesela dikkat eksikliğini giderdi sende. eğer etkili birşeyse ders çalışma sürecinde denerim belki. mesela dikkat eksikliği sorununa kendin nasıl karar verdin, yani ne olduda dikkatim eksik benim doktora gideyim dedin. ciddi anlamda soruyorum, ona göre bende deneyebilirim. senin bu yazıyı gördükten sonra kuruntumu yaptım nedir, bende dikkat eksikliği varmış gibi geliyor :D

5. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşın dediği gibi eğer dikkat eksikliği yoksa ve bunu alrsan panik atak yada daha başka uyarılmaya bağlı sorunlar çıkartabilir. piyasada onca daha etkili yağ yakıcı varken içinde biçok etken madde olan kompleks bir İLACI kullanmak mantıksız gibi geldi. ama hasta olan kardeşime bu yoldada fayda etmişse ne hoş

deep_fly bunu beğendi.
  6. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    dün sabah 10 da içtim, halen zerre uykum yok, koysan 10-12 saat daha dururum yani. nasıl birşeymiş bu concerta :D ayrıca harbıden dıkkat topluyormuş. süper 3lü oldu benim için, ( dikkat, uyku, iştah) artık her saat başı tıka basa yemek yemiyorum, aynı şekilde esnemeyle geçiyordu tüm günüm, o da yok. vallahi memnunum.

7. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Bu sayfada yazilanlar gercekten cok korkuttu beni, dikkat eksikligi icin kullanilan bir ilac icin, performans artirirmi, yag yakimini hizlanidirirmi gibi sorular gelmesi. Bunlar ciddi ilaçlar ve ucuz oldugundan bahsedilmis ritalinin, ben 10 sene önce kullanmayi biraktim o zaman o kadar ucuz değildi. Kırmızı reçete ile gidilse dahi hemen alinamayacak bir ilaç, çünkü eczanede her daim mevcut bulunmuyor, onlarda reçete ile ecza deposundan aliyorlar, yani o kadar kolay erişimi olan bir ilaç değil. Ayrica bunu kullanirken alkol kullanmak beyinde kalici hasarlara yol acabilir.

8. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    bu ilacı yağ yakımı için kullanmak resmen salaklık afedersiniz, zaten katabolizmaya yol açtığı kesin. zamanla söylerim kaybettiğim kası :D , ama miğdemi kurtardı diyebilirim bu ilaç için. günlük 3-6 litre kola içerken dün sadece 1 litre içtim. günde 8-9 öğüne kadar çıkarken 4 te kaldım.

9. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    vallahi içimde kalmasın yazayım dedim, birisinci bu ilaç bildiğin uyuşturucu, hatta kokain bu. ikincisi yağ yaktığı bir gerçekki benim gibi günde 8-9 öğün yemek yıyen ınsana yemek yedirtmiyor + kendisi aynı zamanda vücuda daha fazla oksijen alınmasını sağlıyor. bütün gün süren esneme nöbetlerimi kesti, ve ilacı aldıktan sonra anladımki, hakkatten bende dikkat bozukluğu ve hiperaktivite hat safhadaymış, gerçi hiperaktivite demiyelim ama bunlar bağlantılı şeyler sanırım. (dehb bir hastalık değildir bana göre,) ayrıca meth ile amfetaminin aynı şeyler olmaması seninle yaptığımız tartışmada bize herhangi bir + yada - bilgi sağlamıyor. yine söylüyorum psikiyatrik ilaçların birsürü zararı var, 3-4 ay prozac yada herhangi bir seratonin geri alımcısı kullandıktan sonra LH, testesteron, FSH ve prolaktin baktırın ne demek istediğimi anlarsınız. bu sadece cinsel olarak görülen yan etkisi. kokaini hap haline getirince uyuşturucu değil, uyarıcı oluyor öylemi ? reçetesinde bile uyuşturucu maddelere ait reçete yazıyor. ( kaldıki sadece concerta ve ritalin için kırmızı reçete kullanılıyor) ha ne oldu bu arada, hani alamazdım?

10. trall

trall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Concerta kullanan biri olarak,
    1-Concerta kullanımı ve alımı izne bağlı kırmızı recete olmadan alamazsın.
    2-İştahı kestiği ve yemek isteğini sıfırladığı için zayıflaman normal bir durum
    3-Hasta olamayan kişilerde tam tersi etki yapar.Başını kaldıramazsın.Kendini yorgun ve bitkin hissedersin.Spor öncesi alımında bence zarar verir.
    4-Ritalin söylendiği gibi 2-3 saatlik etki yapar Concerta 12 saat etkilidir.Etki eşittir yan etki
    5-Konsantreni yükseltir ama eger hastaysan.
    6-Donuk bakışlar, ağır hareket etme,uykusuzluk,iştahsızlık ve tik
    7-Cinsel olarak bir şey hissetmezsin.Sana alakasız gelir.Bütün depresyon ilaçlarında olduğu gibi seks hayatın biter.

11. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    6- uykuyu bu kadar açacağını sanmıyordum, kaç yıldır süren uyku düzenimi bu meret düzeltti vallahi süper mutluyum bu yönden, iştah olarak ise koladan kurtardı diyebilirim beni, günlük 3-6 litre kola içiyordum ve bırakamıyordum. ( light cola da bağıımlılık yapan birşeyler var kesin eminim buna) 7- cinsel probleme yol açmıyor, inferlite çalışmalarında adı etken maddesi yada benzerlerinin ismi bile geçmiyor . ( yakında tahlille baktıracağım) 5- konsantrasyon filan yükseltmiyor, aksine azaltıyor ama totalde konsantrasyonu tek noktaya topladığı için tek konuda konsantrasyonda verim artıyor ( zaten bu ilacı kullananların araba kullanırken dikkatli olmalarını söylüyorlar, sebebide bu) hareketli kişiyi , sık düşünen kafası başka yerlere giden bireyi donuklaştırıyor, böylece tek noktaya daha rahat odaklanıyorsun. 3- nabızı yükselttiği doğru, sporda sorun çıkarma ihtimali var, denemedim bile spor yapmıyorum zaten şu an.

12. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    samet bu gün bi kaç arkadaşımdan rica ederek bu ilacı araştırmalarını istedim,
    protein sentezini azaltıyormuş,kas kaybı büyük oranda,ayrıca ilacın dozajı piramit sistemi gibi,
    artır artır artır..bırak ara ver,tekrardan,vucut cok cabuk tepki vermeyi bırakıyomuş,
    120-140 ytl verip de almasın kimse,
    (tabiki hastaları ayrı)

13. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    ritalin de de aynısı ya, zaten uzun süre kullanımı sakat olur dıye dusunuyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 05:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 05:18 ----------

kas kaybı henüz yaşamadım ama kaybetsemde pek önemli değil ya, sağlam overtraning geçmişine sahip olduğum için çabuk toparlanıyor vücut.

14. Komando28

Komando28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    15 yaşında yüzücüyüm Dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğum var 6 yaşımdan beri kullanıyorum derecelerim gayet iyi ama ilacı almadığım zaman kaslarım daha iyi çalışıyor.normal insanlarda yağ yakmaya kas geliştirmeye yardımcı değil sadece psikolojik olarak gelişim sağlar,hiperaktivite bozukluğu olanlarda gerçek etkisini veriyor

Sayfayı Paylaş