Cok Biktim Protein Icin Hep Ayni Yemekler!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve masionette9 tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. masionette9

masionette9 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba 1 ay icim disim et ve lor peyniri oldu. Bugun dayanamadim ve tum ogunu kustum.

Kirmizi et / tavuk gogsu / lor peyniri

nden baska ne gibi seyler yiyebilirim listesi varsa veya tavsiye verirseniz mutluluktan aglayabilirim..

2. Hermaphroditos

Hermaphroditos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    nohut,pilav,bezelye,soya fasulyesi lif içeren ürünleri yiyip protein tozu ile desteklersen çok çeşit mevcut olur

3. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    light yoğurt light beyaz peynir light ayran haşlama patates esmer pirinç esmer makarna bulgur pilavı tüm sebzeler ıspanak karnıbahar gibi kendini sınırlama psikolojini bozmaya hiç gerek yok zamanla herşey olur acele etme

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Yemekten bıktıysan tatlandırmak için yollar bulmalısın, haşlama yapıyorsan ızgara yapmak gibi. yada baharatlarla süslemek gibi. yanına sebze eklemek gibi.

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    bende bıktıydım yeni şeyler buldum.

eti lifalif alabilirsin süte katıp yersin yulaf ezmesi içine meyve atıp.
    yoğurt, ayran , süt
    yumurta
    her türlü peynir çeşiti
    baklagiller ( nohut , kurufasulye vb.)
    makarna
    balık ( dardanel ton alıyorum konserve boy uzamasınada yardımcı )

kepekli galeta yiyebilirsin ( 10 civarı protein bulunur )

proteini bunlardan sağlayabilirsin hayvansal protein önemli ama örneğin 80 gr protein alıcaksan bunun 50-60 ını hayvansal geri kalanını bitkisel proteinle tamamlayabilirsin diye düşünüyorum

6. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    dukan diyetiyle alakalı tariflerin olduğu sitelerde protein grubu kullanılarak çok çeşitli tarifler oluyor onları deneyebilirsin. farklı baharatlar kullanmak pişirme usulunu değiştirmek çözüm olabilir.sade şekilde haşlama tavuk,tonbalığı,lor peyniri yemek ister istemez bıktırır.

quartermaster bunu beğendi.
  7. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Tek çeşit beslenmenin iyi olduğunu zaten duymadım aynı protein değerlerini alır mısın ne kadar yararlı olur bilmem ama sabah 2 yumurta haşlayacağına 2 yumurta ile krep yap arasına peynir,lor,bal gibi şeyler koyup yiyebilirsin mesela normal kullandığın malzemeler ile ilgili yemek tarifleri öğrenip yapmayı denersen daha iyi olur bence.

8. paulista

paulista Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben 4 aydır öyle yiyorum. galiba artık damak tadımı kaybettim, ne yesem lor peyniri gibi geliyor. :)

9. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bende 2 defa lor peyniri aldım ama dolapta ekşidi. Bu sebeple light peyniri tercih ediyorum. Tavuk etiyle bir sürü tarif var. Ben soya sosu(tuzludur),köri ve kimyon kullanıyorum. Pirinç pilavı yiyeceksen körili tavuk yap,soya sosunu havuçlu ve kapya biberli tavuk yaparken kullanırsın.

10. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hayatım boyunca peyniri ağzıma sürmedim.Ancak bu spora başladığımdan beri zorla yiyorum.Lor peynirini domatesle beraber tüketiyorum.Tadı güzel oluyor.Ayrıca yumurtayı göremedim yazdıklarında.Büyük bir eksiklik.Yumurtayı da eklemelisin çok çok önemli bir protein ve aminoasit kaynağıdır.2 sarı 5 beyaz yumurtayı az yağ kullanarak ve üzerine lor peyniri ekleyerek kırabilirsin.Protein değeri yüksek bir besin olur kahvaltın için.
    Yulaf da önemli bir karbo ve protein kaynağı.Ancak tadı gerçekten çok kötü.Onun için de sana şöyle bir tarif vereyim.Yulaf ezmesi ve göz kararı kadar tarçını bir kaba koyup mixerden geçiriyorsun.Toz halini alıyor.Bu yaptığın karışımı light yoğurta katıp tüketiyorsun.Tadı gerçekten güzel oluyor.

11. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    yulaf ezmesi,muz,bitter çikolata,sade kahve,esmer makarsa,bulgur,çavdar ekmeği,çok yağlı ve tuzlu olmayan kuruyemişler,meyveler.

Araştırdınmı çok daha fazlasını bulursun Allah okadar nimet yaratmış yani :)

12. deepsilent007

deepsilent007 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yeni konu açmak istemedim burdan sorayım sorumu. Şimdi benim günlük protein ihtiyacım 180g mesela. Bu 180g ın hepsi hayvansal gıdalardan mı olmak zorunda? Yoksa bitkisel gıdalardan da bu proteinin bir kısmını alabilir miyim? Birde süt ve yoğurt hayvansal gıdaya giriyor değil mi?

Sayfayı Paylaş