coca zero ve kalorisiz tatlandırıcılar sugar free???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve deep_fly tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Nasıl bir hak bu? Dünyanın en sağlıksız hazır içececeklerinden birini hak mı ediyoruz acaba.

içerisindeki aspartam ve diğer katkı maddeleri şekerden bile tehlikelidir.

2. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    valla kola zeroya gelene kadar biz kendimizi kapamalıyız dünyaya o kadar cok şey varki zararlı yani konusu bile gecmez yapay tatlandırıcının ben size söyliyim cok detay bunlar...

3. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    şuan diyetdeyim malum yaz aylarında olduğumuz için insan su dışında başka alternatifler arıyor. sağlık açısından zararlımıdır yararlımıdır bilmiyorum fakat kalorisi en az olan içecektir günde 2-3 bardak içiyorum kilo açısından bi artısını görmedim. başlığı açan arkadaş coca cola zero dediği halde konuyu normal colaya niye getirdiniz anlamadım. bana sudan başka kalorisi en düşün bi içecek söyleyin o halde?

4. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    bende senin gibiydim yediklerime çok dikkat etmeme rağmen kola yüzünden reflü oldum. şimdi kola içmiyorum belki ay da yılda 1 kez 1 kutu light kola. nasıl bıraktığıma gelince canım kola istediğinde ice tea şeftali içtim :D

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1. kalori açısından. rahatlıkla içilebilir. zira kalorisi eksi'dir. yani onu tüketirken harcadığınız kalori daha fazladır.

2.kafein açısından: işyeri uykusuzluğu gibi durumlarda hafif uyandırabilir ama kalbi küt küt attıracak kadar etki beklememek lazım. yine de ritm bozukluğu probleminiz varsa uzak durulmalı.

3. asitlik açısından: PHı 3.5 civarındadır. Bu da benim diyen asitten bile daha tehlikelidir. önceki sayfalarda "kola mideyi mi delermiş!" gibi tuhaf cümleler okudum. evet deler ve bizzat deldiğini ve bunun için ameliyat olması gereken gençleri gördüm...

4. tat ve haz açısından: şu sıcak yaz günlerinde çok da güzel gidiyor bu meret yahu.

5. sağlık açısından: içtiğiniz kola zeroya kadar gündelik hayatınızda çok daha tehlikeli işler yapıyorsunuz. sigarayı, alkolü bıraktım, trafikte harcadığınız süre boyunca aldığınız karbonmonoksit gazı kola zerodan aldığınız zarardan kat kat daha fazla. ateşte pişmiş et yerken yediğiniz kömürleşmiş kısımların zararı kat kat daha fazla. o dar kotunuz bile size daha çok zarar veriyor...yani kola zero sağlık riskleri açısında gerilerde.

aç karnına ve bolca tüketmemek kaydıyla içilmesinde sorun yok.
    özellikle light ton balığı yerken yanında kesinlikle gerekiyor :D

MK #7 bunu beğendi.
  6. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende zero tüketiyorum cok fazla degil birtek zero da sitrik asit yok yıllar önce günde abartısız 7-8 lt tüketirdim mide delinmesi vs hic yasamadım ama bu yasamayacagım anlamına gelmez tabii ki suan günde bir bardak falan iciyorum zerodan yetiyor cola ya gelene kadar o kadar cok saglıksız besin varki artık bunlara takılırsak ac yasamamamız lazım

7. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar hangisinde daha az kalori var? lighttamı zerodamı?

kolaya dönmek istiyorumm :D

8. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    kefir forever :D

çörekotu bunu beğendi.
  9. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Valla eğer normal besleniyosam, yani diyet çok düşük kalorili vs değilse içmiyorum kola felan. Ama çok zorlayıcı bi dönemden geçiyosam, ve günlük kalori alımım çok düşükse zero 5dk lık kalorisiz bi ödül gibi bişey oluyo, yiyeceklerle değil ama serinletici olarak bi kutu içiyorum. İnsülinsiz bi ödül :D abartmamak şartıyla zero içilebilir arada.

Sayfayı Paylaş